Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Zaostrzenie środków bezpieczeństwa na lotniskach

W ostatnim czasie wykryte zostały osoby zakażone wśród pasażerów kilku lotów z Bangkoku do Phuket dlatego władze podjęły odpowiednie kroki jak lepiej zabezpieczyć podróże samolotami. Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii wydał nowe wytyczne dla linii lotniczych i pasażerów, po tym, jak pasażerowie na 7 lotach obsługiwanych przez 3 różne linie lotnicze, którzy następnie uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Centrum Covid-19 Situation Administration w Phuket nakazało liniom lotniczym skontaktowanie się z innymi pasażerami i nakazanie im poddania się badaniom i izolacji. Raport potwierdza, że ​​ze skutkiem natychmiastowym następujące środki mają zastosowanie do podróży lotniczych. Środki zapobiegania chorobom dla pasażerów lotniczych są zaostrzane po tym, jak kilka przypadków Covid-19 wykryto podczas lotów z Bangkoku do Phuket. 

1. Linie lotnicze powinny ograniczyć usługi między godziną 23:00 a 4:00 rano, aby zmniejszyć wpływ na pasażerów podróżujących między lotniskiem a miejscem zakwaterowania, a także aby zapewnić zgodność z dostępnym transportem publicznym.

2. W przypadku zmian lotów, odwołania lub konsolidacji lotów, przewoźnicy muszą poinformować pasażerów i odpowiednio się nimi opiekować, zgodnie z przepisami Ministerstwa Transportu.

3. Wszyscy pasażerowie muszą przejść rygorystyczną kontrolę bezpieczeństwa na lotniskach i muszą przez cały czas nosić maski na twarz. Temperaturę ciała należy mierzyć termometrem na podczerwień, który nie styka się z ciałem badanej osoby. Jeśli ktoś nie nosi maski lub ma temperaturę wyższą niż 37,3 stopni Celsjusza, będzie surowo zabroniony wstęp na teren lotniska.

4. Przed wejściem na pokład samolotu należy ponownie zmierzyć temperaturę ciała pasażera za pomocą termometru na podczerwień, a pasażerowie zostaną ponownie zbadani przed opuszczeniem lotniska docelowego. Jeśli zarejestrowana zostanie temperatura wyższa niż 37,3 stopni Celsjusza lub jeśli pasażer ma objawy ze strony układu oddechowego, takie jak kaszel, ból gardła, katar lub duszność, urzędnicy lotniska muszą natychmiast powiadomić o tym lokalne służby zdrowia.

5. Linie lotnicze muszą rozważyć odpowiednie rozmieszczenie miejsc w samolocie dla liczby pasażerów w każdym locie, biorąc pod uwagę odległości społeczne, aby uniknąć zatorów.

6. Władze lotniska i linie lotnicze muszą ostrzegać pasażerów o wszelkich możliwych zagrożeniach. Potwierdzeni pacjenci lub osoby wysokiego ryzyka muszą powstrzymać się od podróżowania. Jeśli naruszą tę zasadę, mogą zostać ukarani na mocy ustawy o chorobach zakaźnych.

Nieobce jest latanie między Bangkoku a Phuket przed odrodzeniem się Covid-19, wcześniej zauważono wyraźny brak dystansu społecznego podczas oczekiwania na wejście na pokład lotów krajowych, a także w autobusie kursującym do i z terminalu.