Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Problemy z rejestracją szczepionki

W każdym niemal kraju na świecie trwa wyścig , aby jak najszybciej zakupić szczepionki dla mieszkańców, podobna sytuacja jest w kraju uśmiechu, tajski dystrybutor Sinopharm, Vnova International Co, skarżył się wcześniej, na „niesprawiedliwe” odrzucenie przez FDA szczepionki z Chin,  oznaczało, że Tajlandia straciła możliwość użycia szczepionki.

Sekretarz generalny FDA, dr Paisan Dankhum, powiedział, że wniosek Sinopharm nie został odrzucony i został otwarty specjalny kanał w celu ułatwienia rejestracji tak szybko, jak to możliwe. Powiedział, że jeśli wszystkie dokumenty zostaną dostarczone, proces składania wniosków zajmie około 30 dni. Vnova International po raz pierwszy skontaktowała się z FDA 11 stycznia, aby poprosić o informacje na temat rejestracji szczepionki Sinopharm na Covid-19. FDA dostarczyła informacje na temat procesu składania wniosków i wymaganych dokumentów. 8 lutego Vnova zwróciła się o dalsze porady dotyczące składania dokumentów w celu rejestracji szczepionek. Jak dotąd nie złożył żadnych dokumentów rejestracyjnych, ale powiedział, że zrobi to w tym lub przyszłym miesiącu, według Paisana. FDA utrzymywała, że ​​nie blokuje rejestracji szczepionki Covid-19 i była gotowa udzielić porady lub odpowiedzieć na pytania, aby przyspieszyć ten proces.

Jak długo przyjdzie poczekać mieszkańcom na szczepionke czas pokaże w niedalekiej przyszłości. Na razie sprawa może być dynamiczna.