Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Kontrola cen na 55 pozycji, w tym maski na twarz i alkohol

Rząd zdecydował się utrzymać listę kontrolną cen 55 produktów, w tym masek na twarz, surowców do produkcji masek medycznych, alkoholu (ale nie tego do picia), środka do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu oraz papieru nadającego się do recyklingu.

Według ministra handlu Jurina Lakanawisita, kontrole cen 55 artykułów codziennego użytku będą kontynuowane, zwłaszcza ceny masek na twarz. Maksymalna cena detaliczna medycznych masek na twarz będzie wynosić 2,50 bahta za każdą z nich, z wyłączeniem masek z materiału. Polityka ta w pierwszej kolejności zachowa medyczne maski na twarz dla lekarzy i pracowników służby zdrowia i zachęci ludzi do używania masek z tkaniny, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Środki dotyczące masek na twarz są nadal takie same jak w zeszłym roku. Producenci, dystrybutorzy, eksporterzy i importerzy są zobowiązani do informowania Departamentu Handlu Wewnętrznego o kosztach produkcji, cenie, wielkości produkcji, wielkości eksportu i importu, zapasach i etykietach cenowych. Eksport ponad 500 sztuk masek na twarz również wymaga uprzedniej zgody działu.

 Inne produkty i usługi objęte środkami kontroli cen obejmują…

Żywność: czosnek, ryż niełuskany, ryż mielony, kukurydza, jajka, maniok, mąka pszenna, mleko w proszku / świeże, cukier, olej roślinny / zwierzęcy i wieprzowina. Produkty konsumenckie produkty rolnicze: nawozy, pestycydy, pasza dla zwierząt, traktory, maszyny do zbioru ryżu, materiały budowlane, pape, ropa naftowa i leki