Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Pandemia w Tajlandii i na świecie

Codziennie mamy możliwość oglądać informacje w mediach publicznych i prywatnych dotyczące zachorowań na Covid-19 . przypadki wyzdrowień oraz ile osób zmarło z tego powodu. W Tajlandii do 13 stycznia rozpoznano wirusa u 10 991 osób, z czego 6 943 osoby wyzdrowiały a przypadków smiertelnych z tego powodu zanotowano 67.

W porównaniu do problemów w innych częsciach świata jak Europa czy Ameryka Północna jest to bardzo niewielka ilość zarówno zachorowań jak i osób które zmarły. W dniu 13 stycznia pojawilo się 157 nowych przypadków zakażen, a 211 osób wyszło ze szpitali jako ozdrowieni. Nie zanotowano żadnego przypadku smiertelnego. A pomimo tak niskiej statystyki pandemii rząd bardzo surowo podszedł do restrykcji w związku z Pandemia. Wybrane prowincje i miasta sa zablokowane, nie można sie tam przemieszczać. zamknięto więszą część biznesów, można sprzedawać tylko posiłki i napoje na wynos. Zakaz przebywania w lokalach gastronomicznych od godziny 21 wieczorem. Oczywiście branża turystyczna w dalszym ciągu przeżywa ogromny kryzys, który kazdy upływający tydzień tylko pogłębia jeszcze bardziej.

Gdy spojrzymy na dane napływające z innych krajów które sa w czołówce największej ilości zakażonych i przypadków śmiertelnych to Tajlandia przechodzi pandemie naprawdę bardzo lekką stopą. Jeśli w USA do tego czasu zachorowało na Covid-19 około 23 mil ludzi a zmarło ponad 380 tys osób, czy dla przykladu w bliższych Indiach prawie 10,5 mil zakażonych i ponad 150 tys osób zmarło z powodu wirusa.

Tendencja w ostatnich kilku dniach jest spadkowa, z około 600 - 700 przypadków wykrytych obniża sie do około  200 dziennie, wiec jest szansa na ponowne wychamowanie rozwoju pandemii w przeciągu kilku dni a co za tym idzie otwarcie ponowne różnych dziedzin życia publicznego.