Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Zamknięcie restauracji z powodu pandemii

Od połowy grudnia dodawane są kolejne restrykcje dla kolejnych rodzaji biznesów w kraju, gdy pojawiły się nowe przypadki zakazonych. Jak we wczesniejszym okresie najbardziej dotyka to branże turystyczną z hotelami, transport publiczny, restauracje i bary.  

Urzędnicy z Bangkoku ogłosili zakaz spożywania posiłków w restauracjach po godzinie 19:00, ale premier Prayut Chan-o-cha szybko zmienił kolejność, aby umożliwić ludziom jedzenie w restauracjach do 21:00, twierdząc, że zakaz przyjęty na wcześniejszą godzinę miałby negatywny wpływ na właścicieli restauracji i gospodarkę.  Administracja metropolitalna Bangkoku ogłosiła dziś rano, że restauracje w stolicy będą mogły oferować posiłki tylko od 6:00 do 19:00. Zamówienia na wynos będą dozwolone po godzinie 19, a alkohol zostanie zakazany we wszystkich godzinach pracy. Nowe środki miały zacząć się jutro. Premier Prayut zmienił kolejność tego popołudnia, aby umożliwić restauracjom oferowanie posiłków przez dodatkowe 2 godziny. Nie wspomniał o żadnych zmianach w zakazie spożywania alkoholu .

Właściciele restauracji muszą również ustawić stoły i przestrzeń jadalną zgodnie ze środkami zwalczania chorób i praktykami dystansowania społecznego. Premier Prayut mówi, że jeśli restauracje nie zastosują się do środków zwalczania chorób, zostaną ukarane grzywną i zmuszone do zamknięcia.  Bangkok i 27 innych prowincji jest obecnie sklasyfikowanych jako „czerwona strefa”, co stanowi najwyższe ryzyko wybuchu Covid-19. Warunki i środki będą się różnić w zależności od prowincji ze względu na sytuację na różnych obszarach w całym kraju. Nakaz całkowitego zakazu spożywania posiłków w restauracjach był omawiany w ostatnich dniach wśród wszystkich zainteresowanych stron i ostatecznie został ogłoszony dzisiaj.