Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Przygotowanie do otwarcia turystyki ?
Firmy, które ucierpiały w wyniku wybuchu Covid-19, zwłaszcza te we wschodnim korytarzu gospodarczym (graniczącym z prowincjami Chonburi, Rayong i Chachoengsao), które polegają głównie na turystyce, desperacko potrzebują wsparcia. Wiceprezes Tajskiej Izby Handlowej twierdzi jednak, że jest jeszcze za wcześnie, aby przewidzieć, kiedy nastąpi powrót turystyki, ponieważ w dużej mierze zależy ona od przylotów z Chin.
Mówi, że nawet po tym, jak rząd zniesie ograniczenia w podróżach, prawdopodobnie będzie mniej turystów, ponieważ kraje wciąż zmagają się z pandemią i ograniczają podróże zagraniczne, aby ograniczyć zarazę.
 „Po odblokowaniu branży turystycznej powróci tylko część osieroconych Tajów i być może grupy przybędą na seminaria. Może to pomóc niektórym przedsiębiorstwom, ale nie będzie w stanie stymulować ożywienia gospodarczego, zwłaszcza że region ten w pełni polega na zagranicznych turystach. ”
Sektor prywatny opracowuje środki stymulujące turystykę, które proponuje rządowi, koncentrując się na podróżach krajowych, aby pomóc przedsiębiorstwom przetrwać, zanim można będzie przygotować się do przyjęcia zagranicznych turystów po zakończeniu wybuchu epidemii.
Przewodniczący Izby Handlowej Chonburi mówi, że agencja omawia z władzami prowincji fazę łagodzenia środków i może wkrótce znieść ograniczenia dotyczące pól golfowych, parków, hoteli, kurortów, restauracji i atrakcji turystycznych w prowincji.
Wybuch najbardziej ucierpiał na turystyce - prawie wszyscy turyści zniknęli, a operatorzy stracili 80–90% swoich dochodów.
Plan rozwoju turystyki Chonburi i EWG (który nie obejmuje miasta Pattaya i Bangsaen) został stworzony w celu promowania innych atrakcji w prowincji, takich jak Dom Stu Filarów lub Ban Roi Sao.
„Oczekujemy, że wybuch Covid-19 zakończy się na początku przyszłego roku, a podróż powinna rozpocząć się ponownie po znalezieniu szczepionki. Sektor turystyczny w Chonburi powinien wrócić do normy do drugiego kwartału przyszłego roku. ”
Wiceprezydent Tajlandzkiej Rady ds. Turystyki twierdzi, że region wschodni cierpi najbardziej i niewiele można zrobić, ponieważ opiera się on głównie na przybyszach zagranicznych.
Obecnie wszystkie granice z Tajlandią są zamknięte i nie ma możliwości wjazdu turystów. Uważa się, że obywatele Tajlandii mogą uzyskać zezwolenie na podróż za granicę do początku lipca, a rząd może zezwolić na podróż międzyprowincjonalną już w niedzielę, jeśli liczba nowych przypadków Covid-19 pozostanie niska.
Większość obcokrajowców nie będzie mogła wjechać do Tajlandii przez pozostałą część tego roku, choć uważa się, że chińscy turyści mogą zostać wpuszczeni do lipca, ponieważ liczba infekcji w ich kraju jest pod kontrolą. Operatorzy uważają, że napływ chińskich turystów będzie znaczny, ponieważ nie będą oni w stanie lub nie będą mogli podróżować gdziekolwiek indziej.