Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Otwarcie lotniska w Phuket

Opóźnienie lotniska w Phuket.  W niespodziewanym odwrocie Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii ogłosił odroczenie ponownego otwarcia międzynarodowego lotniska w Phuket na czas nieokreślony. Wczoraj ogłosili, że lotnisko na prowincji ma zostać ponownie otwarte od jutra rano.

Chociaż Phuket minął 13 dni bez nowych zakażeń Covid 19, nadal uważano go za obszar ryzyka, który należy monitorować, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się choroby na inne prowincje.
„Zgodnie z zaleceniem CCSA lotnisko pozostanie zamknięte do odwołania.”
„Chociaż Phuket jest w stanie skutecznie kontrolować i powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19, sytuację nadal uważa się za ryzyko, które należy monitorować, aby zapewnić, że środki powstrzymają rozprzestrzenianie się choroby na inne obszary i zapobiegną ponownemu rozprzestrzenianiu się choroby w obszar Phuket. ”
Międzynarodowe lotnisko w Phuket zostało zamknięte 3 kwietnia, z zakazem wszystkich lotów z wyjątkiem samolotów rządowych i wojskowych oraz lądowań awaryjnych. Zaplanowane loty międzynarodowe do i z Tajlandii pozostały zakazane do co najmniej 31 maja.
Tajlandzki Urząd Lotnictwa Cywilnego podpisał zamówienie, które pozwoli na ponowne otwarcie międzynarodowego lotniska w Phuket od poranka w sobotę 16 maja, niecałe dwa dni wcześniej. Dwa dni temu urzędnicy z lokalnej hali prowincjonalnej wzięli udział w kontroli wszystkich zmian i przygotowań do podróży pasażerskich w erze Covid.
Międzynarodowe lotnisko w Phuket jest jednym z ostatnich dużych portów lotniczych, które ponownie otworzyło się na ruch pasażerski i loty komercyjne. CAAT nakazał zamknięcie lotniska 3 kwietnia, aby ograniczyć podróże lotnicze, ponieważ władze zdrowotne w całym kraju walczyły o powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa w tym czasie.
Z zamówienia wynika, że ​​osoby przybywające do Phuket z innych prowincji będą musiały wypełnić formularz opisujący ich historię podróży, szczególnie niedawno oraz informacje o tym, gdzie przebywają na wyspie. Na tym etapie otwarcie lotniska jest ograniczone do lotów krajowych.
„Wszystkie osoby opuszczające wyspę muszą zarejestrować swój stan zdrowia w aplikacji AOT Airports.”
Zakaz obowiązuje w przypadku lotów międzynarodowych przynajmniej do 31 maja i istnieje możliwość przedłużenia go o kolejne 15 dni.
W przypadku odlotów lądowych wymagano od mieszkańców Phuket przybywających w niektórych prowincjach przestrzegania 14-dniowej kwarantanny. To zamówienie z CAAT nie wspomina o tym wymaganiu. Opublikujemy więcej informacji, gdy będą dostępne.
Obecnie odjazdy na lądzie wymagają posiadania dokumentu przystosowanego do podróży, z którego wynika, że ​​przebywają oni na kwarantannie przez 14 dni przed datą podróży. Tego nie określono na potrzeby podróży lotniczych na tym etapie.
Według gubernatora 3 linie lotnicze powiadomiły już PIA o swoich planach wznowienia ograniczonych krajowych przewozów pasażerskich do i z Phuket, jednym lotem dziennie. Inne krajowe porty lotnicze zostały otwarte w całym kraju dla ograniczonych usług.
Władze prowincji zgodziły się również wczoraj, aby poprosić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych o ponowne otwarcie wszystkich połączeń morskich i drogowych od soboty. Na tym etapie nie udzielono zgody.
Samoloty wymagają również specjalnych miejsc siedzących, aby uniknąć siedzących obok siebie osób, i nalegania, aby pasażerowie musieli nosić maski. Na tym etapie nie są również dozwolone usługi gastronomiczne w zakresie usług krajowych, a podróżni powinni przybyć na lotnisko 3 godziny przed lotem w celu uzyskania dodatkowych procedur odprawy.