Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Spotkanie liderów i przedstawicieli biznesu.

W ten weekend odbywa sie spotkanie pod przewodnictwem dyrektora generalnego Departamentu Kontroli Chorób i sekretarza Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19, omawiano sugestie i oceny firm gotowych do ponownego otwarcia, które zostaną przesłane do premiera Prayuta Chan-o -cha do rozważenia na początku tygodnia.

Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Turystyki wraz z przedstawicielami wielu klastrów biznesowych w tym kraju spotkali się wczoraj w Centrum Zdrowia Publicznego w Bangkoku, aby omówić potencjał odblokowania i ponownego otwarcia większej liczby firm około 17 maja. Plan jest częścią z usystematyzowanego ogólnego wysiłku, aby ostrożnie ożywić tajską gospodarkę i przywrócić około 10 milionów bezrobotnych pracowników do ich źródeł utrzymania i firm. Każde ponowne otwarcie zależeć będzie od utrzymującej się niskiej dziennej liczby infekcji (obecnie niskich pojedynczych cyfr i głównie importowanych) w całym kraju koronawirusa Covid-19.
Konkretnymi firmami, które należy polecić PM, z surowymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa, są centra handlowe, większe restauracje, parki rozrywki, w tym parki wodne, zdrowie i uroda, takie jak salony (w tym zezwalanie na farbowanie włosów i inne usługi w salonach, które są obecnie otwarte) siłownie, centra fitness, spa, sklepy z masażem, miejsca spotkań i seminariów oraz przemysł filmowy. Te elementy są jedynie sugestiami i nie ma gwarancji, że premier wyrazi na to zgodę. Wszelkie ponowne otwarcie miejsc będzie wymagało ścisłych fizycznych odstępów i środków higieny. 3 maja zapoczątkowano pierwszą fazę ponownego otwarcia, która obejmowała małe restauracje, targi, sklepy fryzjerskie, parki i kilka innych obiektów o niskim ryzyku. Ponowne otwarcie wielu większych miejsc, jeśli nastąpi, natychmiast przywróci do pracy dziesiątki tysięcy bezrobotnych tajskich pracowników.