Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Lotniska w Bangkoku - Don Mueang i Suvarnabhumi

Przybywając do Bangkoku, mamy dwa lotniska, na których możemy wylądować. Pierwszym nawiedzonym lotniskiem jest Don Mueang, który został ponownie otwarty po przerwie z powodu niskiej usługi pasażerskiej, a nowsze lotnisko Suvarnabhumi do obsługi pasażerów międzynarodowych. Pierwszy z nich znajduje się w północnej części miasta i składa się z 2 terminali.

Drugi znajduje się na obrzeżach Bangkoku na wschodzie, przy autostradzie do Pattaya. Nowy port lotniczy składa się z jednego terminala, ale nowy drugi terminal jest już w budowie, ponieważ pojemność tego terminala powoli zbliża się do swoich granic. Bangkok jest jednym z węzłów połączeń lotniczych w Azji Południowo-Wschodniej. Odległość poszczególnych lotnisk od centrum miasta wynosi około 19 km DO Mueang i 31 km Suvarnabhumi.
Oba porty lotnicze mają status lotnisk międzynarodowych. Z lotniska Suvarnabhumi można dojechać do miasta metrem, który ma stacje
w części podziemnej można zamówić taksówkę ze specjalnych miejsc na zamówienie, dostępne są bezpłatne i płatne autobusy. Możesz również skorzystać z oferty prywatnych samochodów i bezpłatnych minivanów, które można zamówić bezpośrednio na lotnisku w hali przylotów lub zdecydowanie taniej za pośrednictwem różnych stron internetowych. Najlepiej zamówić słowa kluczowe, takie jak transfer z lotniska w Bangkoku lub samochód z Bangkoku z lotniska do hotelu.