Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Właściciele barów nocnych spotkali się aby ustalić bezpieczne otwarcie

Właściciele lokali rozrywkowych w Pattaya zorganizowali w sobotę spotkanie w miejskim klubie Hollywood w celu wymiany pomysłów na temat odpowiednich środków bezpieczeństwa, które należy wdrożyć w ramach przyszłego ponownego otwarcia. Na razie wszystkie bary i kluby w Tajlandii są zamknięte do odwołania, w ramach wprowadzonych środków zapobiegających ponownemu zapłonowi nowych przypadków wirusa Covid-19.

Sobotnie spotkanie jest zgodne z obietnicą gubernatora Pattaya, aby pomóc lokalom dotkniętym skutkami obowiązkowego zamknięcia, w tym trudności w uzyskaniu jakiegokolwiek rabatu czynszowego od nieubłaganych właścicieli.

Właściciele klubów nocnych w Pattaya omawiają przepisy bezpieczeństwa Covid-19 dotyczące ponownego otwarcia | Wiadomości od Thaiger
Pattaya News donosi, że w spotkaniu uczestniczyło ponad 20 właścicieli firm, a między nimi pojawiły się różne sugestie, które mogą być rozpatrzone przez władze lokalne, prowincjonalne i centralne. Chociaż na spotkaniu było wiele pomysłów, nie było dużej odległości.
Proponowane pomysły obejmowały obowiązkowe noszenie masek, pracowników barów do noszenia osłon twarzy i rękawiczek do obsługi gotówki i napojów, kontrole temperatury, które należy przeprowadzać w każdym miejscu z dezynfekcją rąk na wszystkich stołach, ograniczenie liczby przyjętych klientów, ponieważ a także ograniczenie promocji napojów i przyjęć. Zasugerowano również, że w miejscach takich jak Walking Street, dowód osobisty i numery paszportowe można ustawić miejsca badań medycznych, aby ułatwić śledzenie kontaktów.
Podsumowując, rezygnacja z gry w tym środowisku nie wyglądała na coś, czego oczekiwałaby większość klientów.
Pojawiły się również sugestie, jak poradzić sobie z problemami finansowymi spowodowanymi przez właścicieli nieruchomości odmawiających wynegocjowania obniżki czynszu. Jedną z możliwości było opóźnienie płatności opłat licencyjnych lub podatków nakładanych na znaki, aby w tej chwili zmniejszyć ciężar właścicieli firm.
Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele Urzędu Miasta oraz funkcjonariusze policji Pattaya. Ampon Kaewsang z komisariatu policji w Pattaya mówi, że grupa właścicieli firm będzie nadal spotykać się regularnie, aby się wzajemnie wspierać, i wzywa więcej operatorów klubów nocnych do uczestnictwa i uzgodnienia środków, które mogą zostać wdrożone w ramach ewentualnego ponownego otwarcia.