Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Prowadzenie biznesu w Tajlandii

Minister finansów Uttama Savanayana ogłosił dzisiaj (24 października), że pozycja Tajlandii na liście łatwości prowadzenia działalności przez Bank Światowy 2020 wzrosła z 27 do 21 w tym roku, spośród 190 ankietowanych krajów. 

„Wyniki Tajlandii wynoszą 80,10, wzrost o 1,65. To nasza najwyższa ranga w ciągu ostatnich sześciu lat - powiedział.  Tajlandia jest bliska nadrobienia z wynikami Malezji 81,50 i Singapuru 86,20. Powiedział, że Singapur zajmuje drugie miejsce, a Malezja 12. na liście Doing Business 2020.  Tajlandia radziła sobie lepiej z pozwoleniami na budowę, skracając 19 procedur do 14 i czas oczekiwania na zatwierdzenie ze 118 dni do 113 dni, awansując na 34 miejsce z 67 miejsca wcześniej. Uttama powiedział, że kraj poprawił się również pod względem ochrony
inwestorów mniejszościowych, podnosząc pozycję w tej kategorii na trzecie miejsce z 15 w ubiegłym roku.  Przyznał jednak, że Tajlandia musi się jeszcze poprawić w wielu obszarach, aby zapewnić większą wygodę prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju.  W tegorocznym indeksie Bank Światowy przyjrzał się przepisom mającym wpływ na 10 obszarów w życiu firmy, a mianowicie: zakładanie firmy, wydawanie pozwoleń na budowę, pozyskiwanie energii elektrycznej, rejestrowanie nieruchomości, uzyskiwanie kredytu, ochrona inwestorów mniejszościowych, płacenie podatków, handel na terenie całego kraju i za granice, egzekwowanie umów i postępowanie upadłościowe.