Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Uruchamianie lotów krajowych od 4 maja

Gdy Tajlandia zaczyna otwierać drzwi i przywracać ludzi do pracy, dyrektor generalny Departamentu Portów Lotniczych ogłosił otwarcie 14 lotnisk w całej Tajlandii.

Ale branża lotnicza, ugruntowana w ubiegłym miesiącu, ma przed sobą długą drogę. Od początku maja tylko 32 krajowe trasy lotów będą mogły działać pod nadzorem działu. W maju spodziewane jest do 3000 pasażerów dziennie z ograniczonym rozkładem lotów, który jest obecnie na stole. Przed wybuchem Covid-19 w Tajlandii na wyznaczonych trasach dziennie było około 40 000 pasażerów krajowych.

Większość portów lotniczych, które są ponownie otwierane, znajduje się w miejscach docelowych, w których sąsiednie prowincje miały ostatnio niewiele przypadków i zniosły ograniczenia, np. Lotniska Nakhon Si Thammarat i Udon Thani.

Dyrektor generalny Tawee Gasisam-ang mówi, że dział będzie miał ścisłe wytyczne na wszystkich ponownie otwartych lotniskach. Obejmie to dezynfekcję karuzel bagażowych, proszenie linii lotniczych o ustawienie przegród w stanowiskach odprawy dla oddzielenia personelu i pasażerów, zmiana miejsca siedzącego na lotnisku i pomiar wszystkich temperatur pasażerów.

Tymczasem Thai Airways International odrzuciło pogłoski, że jego działalność zostanie zawieszona na kolejne cztery miesiące po zakończeniu maja.

Wiceprezes wykonawczy krajowego przewoźnika, Kwadron, Soradej Namruangsri, powiedział, że Thai Airways zamierza natychmiast wznowić loty międzynarodowe „jak tylko poprawi się sytuacja na Covid-19”.

„Usługi nie zostały zawieszone na kolejne cztery miesiące, jak informowano w mediach społecznościowych.”

Dyrektor generalny międzynarodowego lotniska Don Mueang, drugiego co do wielkości lotniska w kraju, obsługującego głównie tanich przewoźników, mówi, że spodziewa się wielu pasażerów podczas długich wakacji w maju. W maju są cztery tajlandzkie święta.

„Pasażerowie, u których stwierdzono gorączkę lub ci, którzy nie noszą maski, nie będą mogli wejść do terminalu… a linie zostały oznaczone, aby pasażerowie mogli zachować odległość 1 metra od siebie podczas ustawiania się w kolejce po bilety, kontrolę bagażu lub wsiadać do samolotu. ”

„Linie lotnicze zostały również poinstruowane, aby zmienić rozmieszczenie miejsc w autobusie, który zabiera pasażerów do samolotu”.

Wczoraj Centrum Sytuacyjne Covid-19 zajęło się konkretnymi plotkami o powrocie chińskich turystów w maju.

Rzecznik CCSA, Taweesilp Visanuyothin, rzecznik CSSA, powiedział, że nie będzie to możliwe, ponieważ Tajlandzki Urząd Lotnictwa Cywilnego przedłużył zakaz wszystkich przylatujących lotów komercyjnych do co najmniej 31 maja. Międzynarodowy zakaz lotów zwalnia samoloty wojskowe i samoloty dokonujące lądowań awaryjnych, humanitarnych loty pomocnicze, loty medyczne i pomocowe, a także loty repatriacyjne i cargo.

Lotnisko w Phuket ogłosiło również, że nie przyjmie żadnych krajowych regularnych lotów do 15 maja.

Wczoraj CSSA zgłosiło 9 nowych przypadków koronawirusa, podnosząc ogólnokrajową liczbę do 2 947 - 4 nowe przypadki w Phuket, 3 w Bangkoku i 2 w Samut Prakan (raport CSSA pozostaje w tyle za lokalnymi codziennymi ogłoszeniami o przypadkach).