Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Kiedy powrót klientów na lotniska ?
Odzyskanie międzynarodowych tras będzie zależeć od tego, jak szybko można udostępnić szczepionkę lub leki przeciwwirusowe. Prezes tajlandzkich lotnisk, Nitinai Sirismatthakarn, mówi, że podróże lotnicze powinny powrócić do poziomów sprzed Covid19 do października 2021 r.
Tak, za 18 miesięcy. Ale do końca tego roku tajski sektor lotniczy spodziewa się znacznego spadku liczby lotów i liczby pasażerów. Łączna liczba lotów i pasażerów spadnie odpowiednio o 44,9% i 53,1% z powodu pandemii Covid-19.
Tymczasem ważnymi krajami docelowymi Tajlandii są kraje w regionie Azji i Pacyfiku, które stanowią ponad 80% naszej podróży. AoT przewiduje całkowite odrodzenie 493 800 lotów i około 66,58 mln pasażerów między październikiem 2019 r. A wrześniem 2020 r. Założenia są oparte na wznowieniu ograniczonej liczby lotów krajowych w maju, a następnie powolnym zwiększaniu rozkładów lotów.
Według Nation Thailand powstrzymanie wirusa Covid-19 zależy od różnych środków przyjętych przez różne kraje, niektóre bardziej rygorystyczne niż inne. Przewiduje się, że krajowy sektor lotów wróci do normy jako pierwszy, ponieważ odzyskanie tras międzynarodowych będzie zależeć od tego, jak szybko można udostępnić szczepionkę lub leki przeciwwirusowe.