Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Grupa 20 najbogatszych tajskich biznesmenów wspomoże rząd

Po tym, jak premier Prayut-cha-0-cha wysłał list otwarty do 20 najbogatszych ludzi w hrabstwie, szukając porady, jak pomóc Tajlandii w wyjściu z pandemii Covid-19, dzisiejsi czołowi liderzy biznesu w Tajlandii stwierdzili, że są gotowi pomóc rządowi złagodzić kryzys z powodu zarażenia koronawirusem i przedstawią swoje pomysły, aby podnieść kraj z dylematu gospodarczego.

Suphachai Chearavanont, CEO CP Group, największej prywatnej firmy w Tajlandii i jednego z największych konglomeratów na świecie, pochwalił gest premiera za sprytny ruch. Firmy te mają łańcuchy dostaw i sieci handlowe z małymi i średnimi partnerami biznesowymi, a także głównymi współinwestorami. Kryzys gospodarczy miał również wpływ na ich firmy i mają one wspólny interes w naprawie gospodarki wśród pandemii Covid-19.

Każda firma jest jak ministerstwo. Pochodzą z sektora realnego i prowadzą własne mikroekonomie. Jeśli będą pracować pod rządem, premier automatycznie będzie miał 20 ministerstw pracujących dla administracji. Bracia Chearavanont zachowali swoje miejsce jako najbogatsi w Tajlandii, o wartości netto 888 miliardów bahtów (27,3 miliarda dolarów amerykańskich), według Forbesa. Somphote Ahunai, założyciel Energy Absolute Company, producenta biodiesla z Bangkoku i operatora elektrowni słonecznych, powiedział, że był zaszczycony otrzymaniem listu premiera.

Zgadza się z posunięciem premiera, aby zaprosić liderów biznesu, którym udało się we własnych branżach, do burzy mózgów pomysłów na rozwiązanie problemów kraju. W tej chwili rząd musi myśleć nowe i działać w nowy sposób, ponieważ jesteśmy teraz w trybie przetrwania. Musimy zrównoważyć trzy rzeczy.

Somphote zajmuje 18. miejsce na liście najbogatszych Tajlandii. Dr Prasert Prasattong Osoth, współzałożyciel Bangkok Dusit Medical Services, mówi, że wyda 100 milionów bahtów, pomagając lokalnym urzędnikom w Sukhothai kopać istniejące i nowe stawy, a także drogi wodne i studnie artezyjskie, aby pomóc ludziom walczyć z suszą po Covid-19 pandemia kończy się.

Dr Prasert zajmuje 11 miejsce z wartością netto 84 miliardów bahtów (2,6 miliarda dolarów amerykańskich). W swoim liście Prayut napisał, że pandemia stwarza ryzyko poważnych szkód dla życia i gospodarki, i jest to czas, kiedy Tajowie i Tajlandia potrzebują najlepszej współpracy ze wszystkich sektorów, zwłaszcza grup ludzi lub organizacji posiadających wiedzę, możliwości, i mocne strony.