Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Powrót lotów z Air Asia i innych operatorów

Z kilkunastoma liniami lotniczymi, w tym tajlandzkim przewoźnikiem z flagą narodową, zawieszającymi loty lub całkowicie uziemiającymi floty z powodu kryzysu na Covid-19, jest promień słońca. AirAsia ma wznowić loty krajowe, zaczynając od bazy macierzystej w Malezji 29 kwietnia, a następnie Tajlandii i Filipin 1 maja, Indii 4 maja i Indonezji 7 maja, z zastrzeżeniem zgody władz lokalnych.

Wznowienia będą początkowo dotyczyły tylko wybranych tras krajowych, ale będą stopniowo rosły, aby objąć międzynarodowe miejsca docelowe, gdy sytuacja się poprawi i rządy zniosą granice i ograniczenia podróży.
Loty są już dostępne do rezerwacji za pośrednictwem strony internetowej airasia.com i aplikacji mobilnej. Goście, którzy otrzymali kredyty lotnicze z powodu wcześniejszych rezygnacji, mogą wykorzystać swoje konta do zrealizowania tych lotów. Dalsze szczegóły dotyczące tras i rozkładu lotów zostaną ogłoszone w nadchodzących tygodniach, z zastrzeżeniem zgody odpowiednich władz.
Bardzo się cieszymy, że możemy znów latać i obsługiwać naszych gości zaczynając od tras krajowych, i mamy nadzieję na jak najszybsze wznowienie pełnej działalności. Przeprowadziliśmy dokładną analizę naszych procedur obsługi gości zarówno na ziemi, jak i na pokładzie w świetle pandemii Covid-19. Ściśle współpracujemy z władzami portu lotniczego, aby zapewnić, że wprowadzono wszystkie odpowiednie środki ostrożności, aby zapewnić wszystkim bezpieczną, przyjemną i komfortową podróż. Gościom nadal zaleca się stosowanie środków ostrożności, w tym noszenie maski, dystans społeczny i przestrzeganie ścisłej higieny osobistej. Samoloty wyposażone w szpitalne filtry o wysokiej wydajności cząstek stałych (HEPA) będą również wysyłane do dokładnej dezynfekcji po każdym locie. Zaleca się, aby goście byli na bieżąco aktualizowani za pośrednictwem Poradników podróży wydawanych przez AirAsia na stronie airasia.com i platformach społecznościowych oraz sprawdzania statusu lotu na airasia.com/flightstatus w celu uzyskania aktualizacji na żywo.