Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Koniec toreb plastikowych w sklepach ?

Około 75 marek i 24 500 kanałów dystrybucji w ramach tajlandzkiego stowarzyszenia sprzedawców detalicznych przestanie oferować torby plastikowe od 1 stycznia w celu zmniejszenia o 9 miliardów, czyli 20 procent, plastikowych toreb używanych w Tajlandii.

Według Departamentu Kontroli Zanieczyszczeń w kraju zużywa się 45 miliardów plastikowych worków rocznie - 18 miliardów, czyli 40 procent, na rynkach lokalnych i sprzedawców ulicznych, 13,5 miliarda, lub 30 procent, przez sklepy detaliczne, a kolejne 30 procent na centów przy domach towarowych i supermarketach. Każdy Bangkokczyk zużywa średnio osiem plastikowych toreb dziennie, co daje łącznie 80 milionów plastikowych toreb dziennie.

Prezes stowarzyszenia Worawut Oonjai powiedział, że 75 marek pod jego parasolem połączyło siły w celu zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych i podpisało umowę o zaprzestaniu dostarczania plastikowych toreb czwartego dnia każdego miesiąca ubiegłego roku.  Sklepy detaliczne i domy towarowe od 4 grudnia 2018 r. Do 31 sierpnia 2019 r. Promują stosowanie materiałów innych niż plastikowe za pomocą punktów premiowych. Wysiłek spowodował redukcję 2 miliardów toreb plastikowych - spadek o 4,6 procent.  Po rozmowach z domami towarowymi, sklepami wielobranżowymi i sklepami detalicznymi w listopadzie stowarzyszenie postanowiło wprowadzić kampanię „Każdego dnia powiedz nie plastikowym torbom”, w ramach której wszyscy jej członkowie przestaną dostarczać takie torby.  Worwut uważa, że ​​ta kampania przyniesie bardziej efektywne wyniki niż rządowa mapa drogowa w celu wyeliminowania plastikowych toreb z Tajlandii do 2028 r.