Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Nowe kary za złą obsluge kierowców na drogach
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak odzyskać pieniądze od taksówkarza, który odmawia opłaty za przejazd - teraz możesz uzyskać nawet 500 bahtów.  Byłaby to 50% wypłata ze standardowej grzywny w wysokości 1000 bahtów w ramach nowego programu wprowadzonego przez Departament Transportu Lądowego.
Minister transportu Saksayam Chidchob powiedział, że program ten jest kluczowym elementem środków, które zostaną ogłoszone przez DLT w najbliższy poniedziałek.  Społeczeństwo może uzyskać 50% wszystkich grzywien za przestępstwa popełnione przez pojazdy transportu publicznego i pojazdy prywatne.
Odnosi się to do wszystkich prywatnych pojazdów, a nie tylko prywatnych pojazdów obsługiwanych przez kierowców zatrudnionych przez takie serwisy jak Grab.
Każda osoba może zarobić nawet do 30 000 bahtów poprzez zgłaszanie przestępstw.  Oznacza to, że społeczeństwo może zarabiać na zgłaszaniu przestępstw, takich jak zła obsługa, czystość, odmowa przyjęcia pasażerów, niewłaściwe użytkowanie pojazdów i przeciążenie.

Saksayam powiedział, że było to częścią jego polityki, aby tajskie drogi były zarówno legalne, jak i bezpieczne, mówiąc: „Zaczyna się od ciebie”.  Minister, będący częścią kontrowersyjnej rodziny Chidchob, która prowadzi tor MOTO GP w Buriram i tamtejszą drużynę piłkarską pierwszej ligi, powiedział, że od pewnego czasu występowały kary pieniężne, ale nie były one powszechnie stosowane.  Teraz byłyby i Nowy Rok byłby świetnym czasem na rozpoczęcie kampanii, próbując zerowej liczby ofiar śmiertelnych na tajskich drogach.  Zachęcał ludzi do zgłaszania wykroczeń na numer 1584 lub za pośrednictwem strony internetowej DLT.  Powiedział, że w dalszym ciągu dyskutowane są inne sprawy. Obejmują one system punktowy za wykroczenia i dokładnie, w jaki sposób należy postępować z firmami korzystającymi z aplikacji.  To wydaje się być bezpośrednim odniesieniem do toczących się dyskusji na temat Grab, taxi i prywatnych kierowców.