Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Pattaya nowe projekty dla rozwoju

Pattaya City przyspieszyła budowę infrastruktury w celu wsparcia rozbudowy Wschodniego Korytarza Gospodarczego (EWG), spodziewając się zwiększenia liczby turystów do ponad 2 milionów rocznie z obecnych 1,7 osób, powiedział w środę (27 listopada) wiceprezydent miasta Manoch Nongyai.
Głównym projektem jest budowa lekkiego systemu kolei o odległości około 8 kilometrów, który może łączyć się ze stacją kolei dużych prędkości w środkowej części Pattaya. Oczekuje się, że będzie kosztować 7 miliardów Bt do 8 miliardów Bt.

Powstanie wspólne przedsięwzięcie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego dla sektora prywatnego, prawdopodobnie z Chin, które zainwestuja w ten projekt. Budowa rozpocznie się pod koniec przyszłego roku wraz z projektem kolei dużych prędkości. Po otwarciu usługi lekkiej kolei może być potrzeba zmienić trasę minibusów i autobusów turystycznych w celu zmniejszenia zatorów w ruchu. Ponadto projekt Pattaya-On-Pier - oparty na Pier 39 w San Francisco - będzie nową atrakcją turystyczną w Pattaya. Projekt składa się ze sklepów, pubów, restauracji i centrum sportów wodnych. Jest też miejsce na organizację imprez i festiwali.
 
Oczekuje się, że projekt zostanie ukończony do kwietnia przyszłego roku. Obszar znajdujący się za Pattaya Walking Street w South Pattaya prawdopodobnie będzie lokalizacją, aby zmniejszyć koncentrację atrakcji turystycznych i zatorów komunikacyjnych.  Aby rozwinąć istniejące atrakcje turystyczne, planuje się zbudować system kolejki linowej na wzgórzu Pratumnak. Otworzymy koncesję na prywatne inwestycje oraz różne projekty infrastrukturalne.

Ponadto projekt dla Chon Buri i Pattaya jako miast sztuki i kultury współczesnej poprawi ich wizerunek i będzie promować turystykę w przyszłości.  W przyszłym roku będziemy promować i rozwijać sztukę w różnych dziedzinach, aby umożliwić ludziom dodanie wartości do ich rękodzieła.

Tymczasem Urząd Transportu i Polityki i Planowania Ruchu bada obecnie rozwój miasta i systemu infrastruktury transportowej, wykorzystując Pattaya jako model rozwoju zorientowanego na transport na wschodzie.

  

Początkowe pomysły dotyczą rozwoju Pattaya w czterech głównych strefach: budynki biurowe, centra handlowe, miasto MICE i dzielnica mieszkaniowa.