Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Sklepy 7/11 bez plastikowych toreb od nowego roku.....

Sieć sklepów całodobowych „7-11” przestanie rozdawać torby plastikowe kupującym w 137 oddziałach pilotażowych od 25 listopada, zanim wprowadzi w życie politykę dotyczącą toreb plastikowych 1 stycznia 2020 r.

Suwit Kingkaew, starszy wiceprezes ds. Zrównoważonego rozwoju w CP All Pcl, operator sieci 7-11 w Tajlandii, powiedział w piątek (22 listopada), że firma jest gotowa wesprzeć rządową politykę ograniczania zużycia plastikowych toreb przez dołączenie do kampanii „Go Green, No Plastic Bag” z Ministerstwem Zasobów Naturalnych i Środowiska na początku tego miesiąca.
„Od 25 listopada CP All przestanie rozdawać torby plastikowe 7–11 klientom w 137 oddziałach pilotażowych rozsianych po całym kraju” - powiedział. „Ten program pilotażowy przygotuje nas na politykę„ bez plastikowej torby ”, którą będziemy stosować na początku przyszłego roku we wszystkich oddziałach 7–11.”
Suwit dodał ponadto, że stosowanie plastikowych toreb jest nadal dozwolone w przypadku niektórych produktów, w tym gorącej żywności, mokrych potraw, mięsa i owoców, co jest zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska.
„Oddziały, które przestaną rozdawać torby plastikowe w przyszłym tygodniu, będą wyświetlać plakaty, aby poinformować klientów, że powinni zabrać ze sobą własne torby podczas zakupów” - powiedział Suwit. „Jeśli klienci nie mają własnych toreb, 7-11 sprzedaje również wysokiej jakości torby materiałowe w rozsądnej cenie”.
W ramach kampanii „Go Green, No Plastic Bag” firma CP All przekazała pieniądze, które zaoszczędzili na przekazywaniu mniejszej liczby plastikowych toreb w dniach 7–11 od sierpnia do szpitali w całym kraju na zakup sprzętu medycznego.