Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Tajski Baht umacnia się do dolara

Tajlandzki baht zwiększył w środę straty po obniżce stóp procentowych przez tajski bank centralny, podczas gdy większość innych walut azjatyckich spadła, gdy rynki oczekiwały konkretnych szczegółów na temat Chin i Stanów Zjednoczonych. koncesji taryfowych.

Bank Tajlandii po raz drugi obniżył stopy procentowe w tym roku, a referencyjna stopa jednodniowego wykupu jest obecnie na rekordowo niskim poziomie, gdy bank próbuje podnieść inflację i powstrzymać silny baht.  Bank ogłosił także dalsze złagodzenie zasad walutowych, w szczególności zezwalając eksporterom na zatrzymywanie większych wpływów walutowych za granicą. 

Baht  spadł do 0,63% po ogłoszeniu, dotykając swojego najsłabszego poziomu do dolara od prawie trzech tygodni. W tym roku baht jest najlepiej rozwijającą się walutą Azji.  „Najbardziej jastrzębi bank centralny Azji w końcu przyznał, że gospodarka potrzebuje niższych stóp procentowych, aby pobudzić krajowe wydatki, a także powstrzymać szybkie tempo aprecjacji bahtów, które osłabiają perspektywy szybkiego ożywienia gospodarczego” .  Silny baht wpłynął na tajski eksport i turystykę, dwa kluczowe elementy gospodarki.

Szersze rynki testowały zyski osiągnięte na początku tego tygodnia, gdy inwestorzy przetrawili raport sugerujący, że Stany Zjednoczone rozważają pewne koncesje taryfowe na Chiny.   Chiny nalegają również, aby Stany Zjednoczone zniosły cła nałożone we wrześniu w ramach umowy handlowej „fazy pierwszej”, która ma zostać podpisana w tym miesiącu w miejscu, które nie zostanie jeszcze określone.