Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Ambasady Szwajcarii i Francji pomaga w szczepieniu swoich rezydentów

W całej Tajlandii szczepienia zaczęły się z dużym opóżnieniem w porównaniu do krajów europejskich. Sam proces szczepień toczy się dość wolno, na te chwile nie ma też zbyt dużego wyboru szczepionek. Głównie stosowane są szczepionki produkcji chińskiej. Dlatego niektore ambasady w Tajlandii zaczynaja akcje szczepien dla swoich obywateli mieszkajacych w Tajlandii.

Ambasady Szwajcarii i Francji wprowadzily program rejestracji dla osob od 55 lat w gore oraz dla tych ktorzy maja trudniejsza sytuacje zdrowotna. Warunkiem bedzie przyjazd na wlasny koszt do Bangkok dla osob mieszkajacych w innych prowincjach. W ambasadzie Szwajcarskiej nalezy sie wstawic w umowiony dzien dokladnie o 8 rano. Szczepienia beda przygotowywane przez kilka umowionych szpitali w Bangkoku. Szczepienia przygotowane przez ambasade Szwajcarii beda darmowe, a szczepionki przygotowane przez ambasade Francji beda kosztowaly zgodnie z cenami stosowanymi we Francji. Dostepne beda szczepionki firm Johnson & Johnson podawana w jednej dawce oraz szczepionka firmy Astra Zeneca w formie 2 dawek.

W tym samym czasie mozna tez zapisac sie do szczepien zgodnie z wytycznymi Tajskiego rzadu, gdzie moga zarejestrowac sie osoby mieszkajace w Tajlandii jako rezydenci i maja 60 lat lub wiecej. Byc moze wkrotce w slad za pierwszymi ambasadami pojda tez inne placowki oferujac dla swoich obywateli mozliwosc szybkiego zaszczepienia.