Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Otwarcie Phuket i Koh Samui dla turystów

Od 1 lipca otwarto lotnisko w Phuket dla turystów zagranicznych chcących przyjechać do Tajlandii wg ogłoszonych wcześniej warunków pobytu. Obostrzenia zostały złagodzone, ale oczywiście jednym z głównych warunków jest posiadania potwierdzenia zaszczepienia jedna z uznawanych w Tajlandii szczepionek.

Po pierwszym tygodniu co najmniej 1379 świadectw wjazdu zostało zatwierdzonych do piaskownicy i wydanych do 1 lipca, a 3034 świadectw szczepień przeciwko Covid-19 zostało sprawdzonych i zaakceptowanych. Jednak 379 wniosków COE zostało podobno odrzuconych z powodu niespełnienia wymagań wstępnych, a ponad 4000 wniosków nie zostało jeszcze rozpatrzonych. Aprobaty wydawane są w liczbie około 300 dziennie, z czego 323 wydano 1 lipca, 481 2 lipca, a 279 3 lipca zatwierdzono do tej pory.

Władze starają się, aby wszystkie certyfikaty zostały przetworzone przed datami podróży, ale niektórzy podróżni nie przedstawili wszystkich ważnych i niezbędnych dokumentów, a ich ograniczeniem było późne zatwierdzenie piaskownicy zaledwie 2 dni przed wielkim otwarciem w lipcu 1. Jednak dla tych, którzy dotarli do Phuket, jedna statystyka jest powodem do świętowania. Po około tuzinie przylotów międzynarodowych do końca dnia, żadna osoba nie uzyskała pozytywnego wyniku testu na obecność Covid-19 w dniu przylotu. Nie otrzymano jeszcze wszystkich wyników, ale do tej pory zwrócono około 400 negatywnych wyników badań. Ale to nie znaczy, że piaskownica Phuket jest wolna od Covid-19. 7 nowych infekcji zostało zgłoszonych wczoraj przez Prowincjonalne Biuro Zdrowia Publicznego w Phuket, a 52 pacjentów jest nadal pod nadzorem i otrzymuje opiekę medyczną.

Gubernator Phuket Narong Woonciew powiedział, że większość nowych przypadków jest identyfikowana u osób poddanych kwarantannie, które przybyły do ​​Phuket drogą lądową. W rezultacie gubernator zadeklarował, że 14-dniowa kwarantanna „ASQ” dla osób przybywających do Phuket drogą lądową nie będzie już opcją. W przyszłości osoby przechodzące przez most na Phuket są zobowiązane do przedstawienia dowodu szczepienia lub negatywnego wyniku testu na Covid-19 wykonanego w ciągu 72 godzin od przybycia (było to 7 dni przed zmianą). Wszystkie osoby wjeżdżające do Phuket podczas piaskownicy są również zobowiązane do zainstalowania aplikacji Mor Chana, aby śledzić swoje ruchy podczas pobytu. Każdy, kto nie spełni tych wymagań, nie będzie mógł wjechać na wyspę.

Od połowy lipca w drugiej kolejności została otwarta wyspa Koh Samui oraz pobliskie Koh Phangan i Koh Tao. Warunki pobytu są podobne jak w przypadku Phuket i czas pokaże w jakim kierunku zacznie małymi krokami powracac do życia tajska turystyka.