Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Wycieczki i polskojęzyczny przewodnik w Tajlandii - Pandanus Travel


Możliwa turystyka z Singapurem

Po skróceniu czasu kwarantanny do 7 dni od 1 kwietania Tajlandia zastanawia się nad stworzeniem bańki podróżniczej z Singapurem. Ministerstwo Turystyki i Sportu Tajlandii omówi ten pomysł w tym tygodniu z przedstawicielami ambasady Singapuru.

Powietrze w prowincji Chiang Mai

Od dłuższego czasu ludzie w wielu krajach bacznie śledzą informacje dotyczące zanieczyszczenia powietrza w różnych rejonach na świecie a szczególnie w miejscach , gdzie żyją lub planują spędzać czas. Ciekawostką jest że wiele miejsc na świecie, które są uznawane za kurorty lub przyjazne miejsca turystyczne mają różne problemy związane z czystościa powietrza.

Plany otwarcia kraju dla turystów, pierwsze kroki już od 1 kwietnia

Po rocznej przerwie, gdy Tajlandia zostala właściwie zamknięta dla turystów przychodzi powoli plan jak zacząć odbudowywać turystykę na nowo. Ograniczenia mają być redukowane stopniowo. Tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego ogłosiło nazwy 11 krajów, w których uznano, że są nosicielami nowych mutacji Covid-19.

Coraz więcej ludzi ginie w Mjamnie ( Birmie )

Na całym świecie wszyscy są cały czas skoncentrowani na panedmii szalejącego wirusa, szczepieniach oraz mozliwie najmniejszych skutakach ekonomicznych spowodowanych jakie wyrządza pandemia z dnia na dzien. A tymczasem w Mjanmie obchodzono coroczny Dzień Sił Zbrojnych, wojska Mjanmaru nadal zwracały się przeciwko obywatelom kraju, donosząc o ponad 100 zabitych w ciągu ostatnich 24 godzin.  

Kiedy szczeionka dostępna w Tajlandii

Coraz więcej osob czeka z niecierpliwością na możliwość przyjęcia szczeionki na Covid-19. Na razie pierwsze dawki szczepionki otrzymało niewiele osob z rządu czy personelu lekarskiego.

Dalszy ciąg protestów w Bangkoku

W Bangkoku co jakiś czas kontynuowane są protesty na ulicach miasta. Głównie protestują młodzi ludzie, studenci lokalnych uniwersytetów. Calem protestów sa postulaty kierowane przez liderów protestujących do premiera i rządu.

Nauczyciele innych narodowości

Tajlandzkie Ministerstwo Pracy deklaruje zrobić porządek z zagranicznymi nauczycielami, którzy pracowują w Królestwie bez ważnych pozwoleń na pracę. Ministerstwo poleciło Departamentowi Zatrudnienia stosowanie surowszych kryteriów przy wydawaniu zezwoleń na pracę nauczycielom zagranicznym.

Zmiany cen na bilety komunikacji BTS

Rozstrzyga się sprawa podwyżki cen na bilety kolejki miejskiej w stolicy Tajlandii. Bangkok Metropolitan Administration (BMA) w poniedziałek odłożyła podwyżkę opłat za BTS Skytrain Green Line do maksymalnej wartości Bt104 na całej trasie. BMA ogłosiło 15 stycznia, że ​​opłaty na niektórych trasach Green Line zostaną podniesione o Bt3 na stację do maksymalnej wartości Bt104, która wejdzie w życie 16 lutego.

Problemy z rejestracją szczepionki

W każdym niemal kraju na świecie trwa wyścig , aby jak najszybciej zakupić szczepionki dla mieszkańców, podobna sytuacja jest w kraju uśmiechu, tajski dystrybutor Sinopharm, Vnova International Co, skarżył się wcześniej, na „niesprawiedliwe” odrzucenie przez FDA szczepionki z Chin,  oznaczało, że Tajlandia straciła możliwość użycia szczepionki.

Jakość powietrza w 18 prowincjach

Zanieczyszczenie powietrza w 18 prowincjach osiągnęło niebezpieczny poziom we wtorek rano, według Centrum Kontroli Zanieczyszczeń Departamentu ds. Ograniczania Zanieczyszczeń Powietrza.