Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Wycieczki i polskojęzyczny przewodnik w Tajlandii - Pandanus Travel


Zatrzymanie większej ilości przemycanych narkotyków

Sprawy dotyczące produkcji, dystrybucji i używania narkotyków w Tajlandii pomimo bardzo restrykcyjnego prawa są nadal bardzo aktualne. Niemal w każdym tygodniu są przeprowadzane sprawy dotyczące tego tematu. W proceder uwikłani są zarówno obywatele Tajlandii jak i również różnej narodowości obcokrajowcy.

Mini guide o zasadach przylotu do Tajlandii od 1 lipca

Zbliża się czas otwarcia Phuket i niektorych miejsc na południu Tajlandii dla turystów. Niektore linie lotnicze potwierdzają otwarcie lotów od 1 lipca do lotniska w Phuket. W komunikacie prasowym Urząd Turystyki Tajlandii starał się niedawno przedstawić i wyjaśnić wytyczne dotyczące rozpoczęcia ponownego otwarcia Tajlandii.

Zwiększona liczba smieci z plastiku przez dowozy do domów

Mówi się, iz podczas pandemii najlepiej funkcjonują biznesy w trybie online, oraz usługi z dowozem do domu. Wiele takich firm notuje bardzo dobre wzrosty obrotów, w skali dwucyfrowej a czasem  nawet trzy cyfrowej. To duża zmiana przyzwyczajeń w społeczeństwie. Często ewoluujący styl życia i technologia, którą przynosi, są najpierw uważane za rewolucyjne, zmieniające zasady gry, zanim zmierzą się z negatywnymi, niezamierzonymi konsekwencjami zmiany.

Problemy właścicieli restauracji

Przedłużający się okres blokad w kraju, częściowy lub twardy lockdown powoduje coraz trudniejszą sytuację różnych przesiębiorców. W coraz trudniejszym położeniu znajdują się właściciele barów i restauracji. Wcześniejsza możliwość sprzedaży tylko na wynos a teraz z ograniczoną liczbą siedzeń powoduję coraz większe kłopoty w plynności finansowej wielu właścicielilokali.

Propozycje wizowe długoterminowe dla obcokrajowców

Rządzący w Tajlandii szukają sposobu na przyciągnięcie kapitalu zagranicznego, nawet jesli biznesowo przerywają starcia z rządami innych tańszych krajów w rejonie to myślą na programem jak zapewnić życie na spokojnym poziomie dla tych którzy zdecydują sie zostać tu rezydentami z różnych, może często osobistych powodów.

Otwarcie częściowe wyspy Ko Samui od 1 lipca

Coraz bliżej do otwierania tajskich granic dla obcokrajowców w rejonach gdzie lokalni mieszkańcy głównie zarabiają na turystyce. Po Phuket przychodzi czas na decyzje w sprawie Ko Samui.

Trudna sytuacja salonów masażu i spa

Niemal wszyscy znamy relaksujące salony tajskiego masażu, które można było spotkac na każdym kroku na ulicach tajskich miast, szczegołnie tych gdzie tętniło życie turystyczne. Niestety w wynku pandemii salony te bardzo mocno ucierpiały w swoim biznesie.  Stowarzyszenie Eastern Spa and Wellness twierdzi, że 80% salonów masażu w Pattaya zostało zamkniętych na zawsze, a mniej niż 100 nadal działa.

Emirates i Etihad wznawiają loty na Phuket od 1 lipca

Ponowne otwieranie w różnych krajach poszczególnych sektorów gospodarek w tym turystyki powoduje odmrażanie też branży lotniczej a co za tym idzie i turystyki. Przyłączając się do wsparcia ponownego otwarcia Phuket, Emirates Airlines i Etihad Airways ogłosiły wznowienie lotów w lipcu.

Kierowcy taxi w Bangkoku szczepieni w wczesnej grupie osób

Pandemia dała się weznaki również kierowcom taxi w Bangkoku, wielu klientów rezygnuje z uzywania tego środka transportu z powodu obaw o zakażenie wirusem. W tym celu władze Bangkoku podjęły decyzje o szybkim zaszczepieniu kierowców taksówek. W czasach, gdy klientów trudno jest znaleźć, niektóre taksówki zyskują na popularności, reklamując swoje bezpieczeństwo Covid-19 znakiem „Szczepionka” dla każdego taksówkarza, który został zaszczepiony.

Ponowne loty Thai Airways do Europy

W związku z tym że powoli stabilizuje się sytuacja z wielu krajach z pandemią i powolnym powrocie do normalnego zycia, powli są otwierane różne gałęzie biznesu, uslugi i możliwości podróży pomiędzy krajami.  Thai Airways testuje pierwsze loty, wprowadzając ograniczoną liczbę bezpośrednich lotów z Europy do Phuket przed ponownym otwarciem południowej wyspy 1 lipca.