Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Wycieczki i polskojęzyczny przewodnik w Tajlandii - Pandanus Travel


Aplikacja Covid na smartfony i kontrowersje

W ostatnich dniach dośc głośno zrobiło sie z powodu aplikacji do zarządzania zachorowaniami na wirusa Covid-19. Problemem stało się bezpieczeństwo przywatnych danych w smartfonach. Ludzie zaczęli komentować negatywnie pomysł zmuszania ich do instalowania aplikacji szczególnie takiej, która nie ma zagwarantowanego bezpieczeństwa prywatnych informacji. 

Słoń zaatakował turystę w parku Khao Yai

Podrózując po Tajlandii należy w niektórych  miejscach uważać na występujące tam zwierzęta. Taka przykra niespodzianka spotkała jednego odwiedzającego park narodowy Khao Yai turystę. Dziki słoń zabił 80-letniego mężczyznę obozującego w parku. Przedstawiciele parku uważają, że słoń był w okresie, gdy miał wyższy poziom hormonów rozrodczych i stał się agresywny.

Kontrola cen na 55 pozycji, w tym maski na twarz i alkohol

Rząd zdecydował się utrzymać listę kontrolną cen 55 produktów, w tym masek na twarz, surowców do produkcji masek medycznych, alkoholu (ale nie tego do picia), środka do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu oraz papieru nadającego się do recyklingu.

Pandemia w Tajlandii i na świecie

Codziennie mamy możliwość oglądać informacje w mediach publicznych i prywatnych dotyczące zachorowań na Covid-19 . przypadki wyzdrowień oraz ile osób zmarło z tego powodu. W Tajlandii do 13 stycznia rozpoznano wirusa u 10 991 osób, z czego 6 943 osoby wyzdrowiały a przypadków smiertelnych z tego powodu zanotowano 67.

Zadłużenie w kredytach za miniwany publiczne

Prywatni operatorzy miniwanów, oferujący usługi między Bangkokiem a jego przedmieściami, zwrócili się do rządu o negocjacje z instytucjami finansowymi w celu przyznania im moratorium na zadłużenie na okres od trzech do sześciu miesięcy, ponieważ nie stać ich na miesięczne raty.

Wieloryb znaleziony u wybrzeża Koh Samui

W odległości około 20 metrów od brzegu znaleziono martwego wieloryba Bruda, który miał prawdopodobnie problemy z wyplynięciem z mielizny przy zatoce Choeng Mon.  Po obejrzeniu jego stanu przypuszcza się ze leży tam już kilka dni.

Spadek przelotów lokalnych w Tajlandii

Wszyscy myśleli ze nowy rok przyniesie wiele zmian i to głównie na lepsze, ale na razie z nadziejami trzeba jeszcze się trochę wstrzymać. Coraz więcej informacji dociera do opinii publicznej o dalszych restrykcjach, spadkach sprzedaży czy firmach na skraju upadłości. Negatywne informacje docierają też z rynku lotniczego. Krajowe podróże lotnicze Tajlandii odnotowują 60% spadek w pierwszym tygodniu nowego roku dzięki niedawnym ogniskom Covid-19 w całym kraju.

Thai Air Asia a kryzys związany z pandemią

Thai AirAsia nazywa ostatnią epidemię najgorszym kryzysem lotnictwa w Tajlandii, ponieważ linie lotnicze są pod większą presją niż podczas blokady w zeszłym roku. Nastroje związane z podróżami spadły niżej niż w zeszłym roku. Tym razem jest inaczej, ponieważ ludzie dobrowolnie rezygnują ze swoich planów podróży nawet bez ogólnokrajowego nakazu zablokowania ze strony rządupowiedział Tassapon Bijleveld, prezes Asia Aviation, największego akcjonariusza TAA.

Wzrosty na tajskiej giełdzie

Tajska giełda ponownie przekroczyła 1500 punktów w miarę wzrostu nadziei na stymulację w USA.  Indeks giełdy Tajlandii (SET) zamknął się w czwartek na poziomie 1513,78, co oznacza wzrost o 21,42 punktu, czyli 1,44 procent.

Zanieczyszczenie powietrza w Bangkoku

Departament kontroli zanieczyszczeń donosi, że cząsteczki pyłu PM2,5 przekraczają dziś rano normę w 21 obszarach Bangkoku i osiągają niezdrowe poziomy. Ludziom na dotkniętych obszarach mówi się, aby monitorowali swoje zdrowie.