dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez dorcia » środa, 23 paź 2013, 14:45

Witam!
Wybieramy się z mezem i dzieckiem do Tajlandi w grudniu.Spędzimy tam 3 tygodnie.Mam pytanie odnośnie sklepow i dni swiatecznych.Kochani jak tj z handlem?Czy w swieta i wigilie maja również nieczynne?Co z niedzielami i sobotami?Wybaczcie,jesli już gdzies jest taki watek.
dorcia
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 23 paź 2013, 14:35

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez marco » środa, 23 paź 2013, 20:43

Tajowie nie obchodza swiat Bozego Narodzenia, dla nich to nie ma znaczenia przy pracy w handlu......
Mozesz spokojnie udac sie na zakupy :)
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez dorcia » czwartek, 24 paź 2013, 17:50

Dzieki,a wiesz może w jakie dni i godziny czynne sa sklepy?W soboty i w niedziele czy sa i do której czynne?A w tygodniu w dni powszednie?Bylismy tam kilka lat temu,ale na same swieta wrocilismy do Polski.Pamietam,ze były u nich dekoracje swiateczne dlatego zastanawiałam się,czy obchodzą nasze swieta b narodzenia czy tez nie?Dzieki za info.
dorcia
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 23 paź 2013, 14:35

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez somtam » czwartek, 24 paź 2013, 19:30

Tajowie sa Buddystami, wiec religijnie, nasze Swieta to dla nich egzotyka. Ale , ze Tajowie chetnie imprezuja, wiec korzystaja z okazji :lol: . Songi Marry Christmans , od rana do nocy rozbrzmiewaja , we wszystkich mozliwych wersjach swiata. Stroja choinki, obdarowuja sie slodyczami. Ulicami jezdza korowody swiateczne. Obowiazkowo wszyscy zakladaja mikolajowe czerwone czapeczki. Dla europejczykow to prawdziwe widowisko. W Wigilie sklepy otwarte do 15 godziny. Restauracje , zwlaszcza te hotelowe serwuja Christmas Dinner. Podobnie w Sylwestra, wszyscy sie bawia, bo w tym dniu zbiega sie ich Voll Mond z naszym Nowym Rokiem,/ MEGA impreza na Koh Pangan/.
Tajowie pracuja 7 dni w tygodniu, z malymi wyjatkami. Banki i Urzedy sa w niedziele nieczynne.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez chillhunter » piątek, 25 paź 2013, 10:06

@somtam,

ty zyjesz w troche innej Tajlandi niz ta ktora ja znam.

w Tajlandi obowiazuje 5 dniowy tydzien pracy,
to co piszesz o swietach i tych kolorowych czapeczkach to mozna widziec tylko w Pattaya i
Phuket w Barach z kupnymi dziewczynami, one swietuje ale dokladnie nie wiedza co.
Bedac poza urlopwymi destination nie zauwazylem nic co by wskazywalo na swieta.


Wiekszosc tajow nie wie co to jest Sylwester i tez nie ucztuja.
Od kiedy zbiega sie ich „Voll Mond“ z Sylwestrem, to calkiem nowe odkrycie.
Na przyszlosc bitte mniej Lao Khao uzywac.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez dorcia » piątek, 25 paź 2013, 17:23

Hej to w końcu jak tj?Wiem,ze w Bangkoku i na Kosamed były ozdoby swiateczne,ale nie w tym problem.Czyli w nasze swieta i wigile sklepy będą czynne?
dorcia
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 23 paź 2013, 14:35

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez somtam » piątek, 25 paź 2013, 21:24

:mrgreen: wyluzuj. Rady typu, "… mniej Lao Khao", zachowaj dla siebie, bo cos belkoczesz, ...ja mam zdecydowanie inne preferencje podczas urlopu w Tajlandii.
Nic mi sie nie pomylilo z Sylwestrem na Koh Pangan. Kilkakrotnie spedzilam tam fajny czas witajac Nowy Rok z Tajami swietujacymi Full Moon Party :D.
To logiczne, ze Buddysci nie czuja naszych Swiat Bozego Narodzenia, ale bawia sie , obdarowujac sie wzajemnie prezentami . Gorzej z Farangami, ktorzy nie bardzo wiedza o co chodzi w Songkran, nie czuja , ze to dla Tajow Swieto Pojednania Dusz, kameralnych spotkan rodzinnych. I tak z tajskigo Nowego Roku robia sobie Festival agresji i pijanstwa.
Moja informacja mierzona jest na potrzeby turystów, tak wiec sklepy, restauracje , lekarz, spa, fryzjer , wszystko to zaprasza przez 7 dni w tygodniu. Nikogo, na tym forum nie interesuje czas pracy firmy XY, czy jakiegoś instytutu.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez AgatkaLiss » sobota, 26 paź 2013, 14:51

Będą, beda. W tym roku także.
AgatkaLiss
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 25 paź 2013, 22:36

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez dorcia » sobota, 26 paź 2013, 23:46

Dzieki bardzo!Bedziemy tam az 3 tygodnie i podzieliliśmy urlop na części.Akurat na powrocie będziemy w Bangkoku,wiec stad moje pytanie,bo chcieliśmy przed odjazdem kupic pare rzeczy.Pozdrawiam
dorcia
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 23 paź 2013, 14:35

dni i godziny otwarcia sklepow w bangkoku

Postprzez angelapowazna » środa, 6 lis 2013, 00:42

Wielkie dzięki:)
angelapowazna
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 5 lis 2013, 23:14

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron