Przeprowadzka do Tajlandii

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez chillhunter » piątek, 23 paź 2009, 07:32

@ Bobo,

zobacz sobie ta strone: http://th.jobsdb.com/TH/EN/V6HTML/Home/
http://www.thaijobcenter.com/main.php

przy niektorych ogloszeniach sa tez zarobki podane

MrYogi

Thailand jeszcze nalezy do NIC (newly industrialized country), a Polska juz nie, ty piszesz:
MrYogi napisał(a):To bardzo rozwinięty i bogaty kraj
, sorry ale ty tego kraju w ogole nie znasz :(
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez sozoso » piątek, 23 paź 2009, 11:31

Witam wszystkich serdecznie,
Prosze kogos kto mieszka w Tajlandii na stale i nie mysli jak turysta o kilka praktycznych info .
Np. jak zyjac tam mozna sie utrzymac i z czego oprocz oszczednosci z zachodu , jak rozwiazac sprawe z wiza aby ciagle jej nie przedluzac , czy mozna znalezc tam darmowa szkole nauki jezyka tajskiego , jak wyglada sprawa opieki medycznej jezeli prywatnie czy jest dobra jakosc uslug i jakie ceny i czy zony lepiej szukac na polnocnym wschodzie kraju gdzies na wsi ?
Czy polacy mieszkajacy w Tajlandii sa jakos zorganizowani i jest szansa na jakies spotkanie i kims .
Dziekuje i pozdrawiam
Sebastian
sozoso
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 22 paź 2009, 12:51

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez jackmars » piątek, 23 paź 2009, 14:01

Witaj Sebastian,
przeprowadzka do Tajlandii, to nie jest prosta sprawa jak np. wyjechać do Anglii, nawet przy tak wielu rozczarowaniach jakie spotykają naszych na wyspach.... Tam o wiele łatwiej dostać jakąś pracę, czy nawet ją zmienić, tutaj w Bangkoku jak nie masz szczęścia to szanse znikome na jakiś etat. Nauczyciel języka to niemal jedyna opcja na początek, może jakiś kontrakt menadżerski dla wykwalifikowanych specjalistów w korporacjach. Ogólnie liczą się koneksje i opinia z miejsca pracy tutaj, aby uzyskać nową posadę. Założenie własnej firmy też nie należy do łatwych dla cudzoziemca, niektóre tutejsze przepisy są dość płynne.... mówiąc delikatnie. Sprawy wiz pobytowych nie należą do przyjemnych procedur, niestety nie zanosi się na lepsze póki co... a obywatelstwa nie przyznaje sie. Wiele informacji bardzo życiowych opisywał ostatnio Vit , przejrzyj temat na forum, ceny, opłaty itp. Wiele informacji znajdziesz na portalu w dziale o zamieszkaniu na stałe, cenach w Tajlandii, pracy w Tajlandii, zakładaniu firmy, czy nawet relacjach z Tajkami. Materiał jest przygotowany przez mieszkańców czynnie funkcjonujących w tym "cudownym" kraju, więć bardzo na czasie i wiarygodnych.
Chyba dobrym pomysłem jest przylecieć tu i pomieszkać na próbe jakiś czas, rozeznać co i jak a nie podejmować od razu decyzji żę zostawiam wszystko i wyjeżdzam do Tajlandii, bo słońce jest piekne i wydaje nam się że możemy tu spędzić resztę swojego życia, czy cos podobnego. Miejsce to ma zarówno sporo zalet jak i wad i nie każdy umie i chce odnależć się w tym środowisku po jego poznaniu.
Co do spotkań Polaków, nie ma zorganizowanej polonii, ale kto wie może coś uda się stworzyć :))
Pozdrowienia
Jacek
www.pandanus.pl licencjonowany przewodnik polskojezyczny w Tajlandi
jackmars
 
Posty: 110
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 12:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez sozoso » piątek, 23 paź 2009, 18:37

Witam ponownie ,
Dzieki Jacek za odpowiedz
Wyglada na to ze mozna przezyc w Tajlandii miesiac , pod warunkiem ze zarobki miesieczne to co najmniej 3000 zl albo inaczej 1000 dolarow USA . Czyli moze tam zamieszkac only ktos kto posiada dobra firme gdzies na zachodzie lub jest synem szejka . Rozumie ze dla Polaka ktory odlozyl 50 tys. dolarow to moze najwyzej pojechac tam tylko na wycieczke na tydzien , oby sie wiza wczesniej nie skonczyla . Ciekaw jestem jak to mozliwe ze np, w Pattaji mieszka pelno polakow rosjan anglikow i innych i nie maja zamiaru wracac do swoich krajow
sozoso
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 22 paź 2009, 12:51

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez Vit » sobota, 24 paź 2009, 08:08

Możesz żyć nawet za 100 USD miesięcznie. Wszystko zależy od miejsca,
w którym chcesz przebywać i czego do życia potrzebujesz. Ja podałem
rozpiskę ile wypada zarabiać, żeby nie musieć się liczyć z kosztami.

Jeśli pasuje Ci życie a'la "byle do pierwszego", to też tak można żyć.
Nawet w Bangkoku można wynająć pokój w 3 osoby za 100 USD/mc.

Dwa lata temu były tu wolontariuszki, które mieszkały za darmo
z rodzinami - co prawda, Polacy nazwaliby ich domy slumsami,
ale jak ktoś nie potrzebuje luksusów, to też da radę. Prawdę
powiedziawszy to czasami widzę o 7:00 rano w takich miejsach
ładnie ubrane w uniformy hotelowe dziewczyny, które idą do pracy.

Tajlandia to miejsce wyborów - wszystkie przedziały cenowe są
dostępne. Najważniejsze to widzieć czego oczekujesz od życia.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez RYSZARD » czwartek, 12 lis 2009, 22:27

NIE NAPALAJ SIE ! !-to tylko dobra rada,ale jezeli sie zdecydowales ,to musisz bardzo uwazac.Niedoswiadczony--bedzie "ZJEDZONY"
RYSZARD
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 12 lis 2009, 21:56

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez sozoso » sobota, 14 lis 2009, 19:32

Czesc Ryszard
:lol:
jakie doswiadczenie masz na mysli bo mnie ciarki przeszly tam są ludojady czy co ?
pozdrawiam Cie serdecznie

naprawde bardzo chce wyjechac na stale do Tajlandii mieszkam od dawna zagranica . obecnie pisze sobie z jedna Tajką z Tajlandii mysle ze mi sie ulozy z nią z tego co tu wyczytałem to Tajki to dobre żony , trenuje sobie też thai box tak ze pierwsze co zrobie to sobie znajde w BKK szkołe walki , a jest ich tam jak grzybów w lesie i bede miał wiedze z pierwszej ręki nastepnie pujde też uczyć sie tajskiego j. otworze z nia jakiś biznes , kupimy dom i bedzie ok
sozoso
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 22 paź 2009, 12:51

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez RYSZARD » sobota, 14 lis 2009, 22:58

WITAM !NIC SIE NIE BOJ !ONI CIE NIE ZEZRA--ale maga cie z torbami poscic.Gdzie mieszkasz obecnie? ? Ja przebywam juz 25-lat w RFN,i tu poznalem moja zone -"Tajke" -jestesmy 12-lat po slubie i jak do tej pory uklada nam sie bardzo dobrze--ALE--KTO WIE JAK DALEJ BEDZIE???? Jezeli niemasz osiagniec w Europie t.z.n jakis tytulow to niezaczynaj w Tajlandii,bo to jest za duza konkurencja i za duze koszty.CHCESZ WIEDZIEC WIECEJ ?-moj adres ---szymanski1@online.de Napisz--ja niemam nic do ukrycia,mage cie tylko przed bledami,ktore ja popelnilem uchronic---POZDROWISKA ! ! !
RYSZARD
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 12 lis 2009, 21:56

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez MrYogi » sobota, 14 lis 2009, 23:29

RYSZARD napisał(a):WITAM !NIC SIE NIE BOJ !ONI CIE NIE ZEZRA--ale maga cie z torbami poscic.Gdzie mieszkasz obecnie? ? Ja przebywam juz 25-lat w RFN,i tu poznalem moja zone -"Tajke" -jestesmy 12-lat po slubie i jak do tej pory uklada nam sie bardzo dobrze--ALE--KTO WIE JAK DALEJ BEDZIE???? Jezeli niemasz osiagniec w Europie t.z.n jakis tytulow to niezaczynaj w Tajlandii,bo to jest za duza konkurencja i za duze koszty.CHCESZ WIEDZIEC WIECEJ ?-moj adres ---szymanski1@online.de Napisz--ja niemam nic do ukrycia,mage cie tylko przed bledami,ktore ja popelnilem uchronic---POZDROWISKA ! ! !


A może napisz tutaj ?? I będzie z głowy i dla wszystkich :]
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez RYSZARD » niedziela, 15 lis 2009, 01:04

NA TO POTRZEPOWALBYM CONAJMNIEJ TRZY DNI ! ! :?: ;a na to niemam czasu ani ochoty ! ! !
RYSZARD
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 12 lis 2009, 21:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości