Ceny w Tajlandii

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Ceny w Tajlandii

Postprzez Fach » środa, 16 mar 2011, 16:57

W rezultacie dyskusji z niektorymi forumowiczami pomyslalem sobie ze byloby cenne dla wszystkich zeby przedstawic ceny roznych rzeczy w Tajlandii. Same ceny bez komentarzy, epitetow itp.
Oczywiscie ceny rzetelne, najlepiej podajac gdzie dana cena wystepuje.

Mnostwo ludzi o to samo pyta odwiedzajac to forum i bylby to mysle dla nich dobry przewodnik.
Wazne jest aby podajacy dana cene napisal czy mieszka w Tajlandii na stale czy tez odwiedzal ja jako turysta.
Daje to po pierwsze pojecie o mozliwych rozbieznosciach cenowych, a po drugie jest jakas rekojmia wiarygodnosci w zakresie niektorych uslug, ofert czy cen.
Do Administratora apeluje aby usuwal posty w ktorych sa zbedne opinie, komentarze, epitety i rzeczy nic nie wnoszace do dyskusji.

Aby dobrze zaczac podam od siebie to co ja znam, a mieszkam tutaj juz 9 lat.
1. Nauka jezyka tajskiego w szkole zapewniajacej wize edukacyjna - ok 24.000 rocznie, przyklad Walen w Bangoku, Pattaya, Phuket i Chiang Mai

2. Ubezpieczenie zdrowotne pokrywajace koszty leczenia w szpitalu - od 20 do 40.000 rocznie w zaleznosci od wieku, W zasadzie kazda wieksza firma z dobra reputacja

3. Przelot do Tajlandii - ok 3-4.000 pln w dwie strony z Warszawy duze renomowane linie jak Thai, Lufthansa itp lub w okolicach 2000 linie mniejsze.

4. Hotel w Bangkoku 5* - od 4.000bht/doba, 4* - od 3.000 bht, 3* - od 1.500, najnizsze to okolo 700 bht ale ...
Ceny sa na www.bangkok.com lub na agodzie.

5. Posilek w Bangkoku - b. dobra restauracja - 6.000 bht na 2 osoby z butelka wina, srednia restauracja 1500 bht na dwie osoby z kieliszkiem wina, zwykla restauracja 800-1000 bht za dwie osoby, tajska prosta budka ponizej 200 bht za dwie osoby.

Bardzo dobre restauracje to tajskie, wloskie i francuskie na tzw off-Sukhumvit (czyli na tylach), w bardzo dobrych hotelach Oriental, Banyan Tree, Marriot, Landmark.
Srednie restauracje to Guliver, Silom Village, Cabbage and Condoms, indyjskie, niemieckie, puby, większość restauracji na Thong Lo.
Zwykle to arabskie na Sukhumvit, niektore na Kaosan Road, tajskie.

6. Wynajem samochodu Avis ok. 16.000 bht miesięcznie, tajskie firmy od 600 do 1000 bht dziennie za maly samochod. Ubezpiecznie wliczone.

7. Wizyta u lekarza w dobrym szpitalu 300 bht lecz na ogol z lekarstwami ok. 1000 bht. Bangkok Hospital, Bumrungrad itp
W zwykłym tajskim szpitalu lacznie ok. 500 bht np. Wachira.

8. Wynajem willi w miejscu wakacyjnym od 2000 do 300.000 bht za dzien w zależności od miejsca, wystroju, lokalizacji. Najdrozej na Phuket, najtaniej w Pattaya.
Zrodlo - agencje Real Estate

9. Wynajem mieszkania miesięcznie w Bangkoku ok. 12.000 bht miesięcznie plus oplaty.
Mieszkanie z 1 sypialnia w pobliżu BTS lub metra, dom nowy i porządny, wszystkie wygody plus basen.
Zrodlo - agencje Real Estate

10 Tzw laski :-) od 500 do 10.000 bht za tzw short time w zależności od wygladu, wykształcenia itp.
Tzw long time od 1000 do 40.000 bht jak wyzej.
Gdzie ?
A tutaj to już bardzo roznie :-)
Fach
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 18:36

Ceny w Tajlandii

Postprzez lenarcik » sobota, 26 mar 2011, 01:42

Jesli chodzi o mieszkania to Bangkok Bangkokowi nierowny.

Ja mieszkam w okolicach Prawet/Bang-na we wschodnim BKK, jakies 20 km od centrum i 7 km od stacji BTS On Nut. Dwie sypialnie + salon, dwa balkony, mini kuchnia na balkonie - 82 metry kw., basen na parterze przy parkingu platny 300 THB/miesiac. Calosc za 8000 plus oplaty.

Wady: wyprawa do centrum upierdliwa: mototaxi do stacji plus skytrain. Jeszcze gorzej z powrotami z imprezy bo sie nie chce :-)
Zalety: tajska okolica, farangow mozna policzyc na palcach jednej reki, tani, duzy market z jedzeniem 5 minut od domu.

M.
lenarcik
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2009, 18:22
Lokalizacja: Bangkok

Ceny w Tajlandii

Postprzez Vit » sobota, 26 mar 2011, 09:41

Prawda jest taka, że jeśli chce się mieszkać w dobrej okolicy i ładnie to się za to płaci.
Znalezienie mieszkania urządzonego z gustem zajmuje około 2 tygodni, i zwykle wynajem
kosztuje 20-30% więcej - wiadomo. Oczywiście można też mieszkać w mieszkaniu, które
wynajmuje jakaś stara chinka.. brzydkim jak ona, wiekowym jak ona.. a z ceny i tak nie
zejdzie choćby mieszkanie miało stać puste przez najbliższy rok :)

Generalnie jeśli ktoś mnie pyta za ile można wynająć to odpowiadam.. od 1000 THB
aż do... w sumie to sam nie wiem, ale nie widziałem osobiście droższych mieszkań
niż 150 000 THB. Pewnie dom z ogrodem w centrum Bkk jest droższy, ale ofert nie
przeglądałem - jakoś tak zawsze nie miałem czasu się przeprowadzić :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok


Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron