"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez wiktoresq » niedziela, 13 mar 2011, 10:23

Witam. Mam zamiar przeprowadzić się do Tajlandii. Przeglądałem już wiele tematów na różnych forach internetowych, niestety na niektóre (ważne i trudne do rozwiązania w inny sposób) pytania nie zdołałem znaleźć info.Tak więc nie pytam raczej o: jedzenie, jego koszty, panującą kuchnię, jej czystość (sam doświadczyłem, że jest OK ;) :D ), o to co zabrać z Polski, o ubrania, inne rzeczy osobiste, itp, o koszty lotów, promocje w tym względzie, co można a co nie można wwozić/wywozić, o wymianę pieniędzy, o szczepienia, o język (bo już zauważyłem, że będę miał kłopot, ale na razie staram się choć trochę osłuchać w necie na stronach z kursem :shock: ), o to jak uważacie, jak by się tam żyło memu psu beagle (bo to pytanie chyba trudne, a przynajmniej na dziś wiem, że może mu być za ciepło - choć jeśli tam widzieliście beagle to jednak pytam o to, hi hi).
O co więc chciałbym prosić? O informację o tym gdzie szukać taniego noclegu na dłuższy czas. Dłuższy, czyli tak około 6 miesięcy minimum, gdyż z jednej strony nie zamierzam, na hura opuścić Polski, a z drugiej, wyjazd na miesiąc czy dwa to nie jest według mnie cokolwiek dającego możliwość choćby minimalnej oceny. Na miejscu nie muszę pracować, zdając sobie sprawę z tego, ze o to "białasom" w Tajlandii podobno niełatwo, prosząc o poradę co do taniego zamieszkania wolę także i o tym napisać. Drugie pytanie, to sprawa opieki zdrowotnej, macie "przetestowane" jakieś własne sposoby zabezpieczenia się pod względem kosztów w przypadku choroby w Tajlandii?
wiktoresq
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 13 mar 2011, 09:36

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez MrYogi » niedziela, 13 mar 2011, 12:59

Witam

Ja jak się przeprowadzałem to wziąłem, jedynie laptopa to co na sobie, dokumenty firmy, dokumenty osobiste i tyle :]
Nie opłaca się nic brać z PL

Zakwaterowania ? zależy gdzie i co oczekujesz, temat rzeka.

Koszt przelotu od 1000zł w górę

Języka Tajskiego poza podstawami się nie ucz, nie ma sensu. Angol wystarczy.

Jedzenie, ? temat rzeka

Zabezpieczenie w razie choroby ? Wykupić ubezpieczenie, ja płace jakieś 45000 THB rocznie za full pakiet. Vit pewnie ma inne zdanie w tym temacie :]
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez wiktoresq » niedziela, 13 mar 2011, 13:19

No tak, czyli co do takich spraw jak przelot, co zabrać z PL itd. oraz np wyżywienia w Tajlandii, mamy podobne widzenie potrzeb i warunków :P , a co do zakwaterowania, to może jakieś info na jakie ceny się przygotować?
wiktoresq
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 13 mar 2011, 09:36

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez MrYogi » niedziela, 13 mar 2011, 13:22

Zakwaterowanie od 2000 THB miesięcznie, co prawda blaszak ale jest :D
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez wiktoresq » niedziela, 13 mar 2011, 13:25

Ale mi napisałeś.... :shock: A jeśli wolno spytać co to znaczy "blaszak" w Tajlandii????
wiktoresq
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 13 mar 2011, 09:36

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez zimbru » niedziela, 13 mar 2011, 14:41

Jak mniemam tj wersja hardcore extreme :lol: Krótko mówiąc syf.
Gdy szukałem mieszkania korzystałem z tych stron:
http://en.9apartment.com/
http://www.mrroomfinder.com/search.php?opt=bts
http://www.easyhomes.tv/home
http://classifieds.thaivisa.com/real-es ... s-to-rent/
Za 4 000THB spokojnie znajdziesz w BKK czyste 1 pokojowe mieszkanie z łazienką, klimą, internetem itd

Jeżeli nie wiesz na jaki okres przyjeżdżasz, bardziej opłaca Ci się kupić bilet w 1 stronę np Air Berlin.

Ja nie wykupywałem ubezpieczenia, zrobiłem w PL szczepienia ok 600 zł. Wybór należy do Ciebie i od tego jak oceniasz swój stan zdrowia.
zimbru
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek, 15 sty 2010, 16:23

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez Fach » poniedziałek, 14 mar 2011, 11:37

Zimbru rewelacja !!!
Skoro za 4000 THB jest czyste mieszkanie w Bangkoku z Internetem to poniewaz Internet to minimum 500 bht miesiecznie to znaczy ze mieszkanie za 3500.
W sumie to podobna cena jak blaszaka za 2000 BHT.

Gdzie Ty w Bangkoku mieszkanie normalne z 4000 bht chcesz znalezc ???
No chyba ze podchodzisz to tego jak do ladowania w Smolensku - da rade, polece, popatrze i mieszkac sie da.

Tzw normalne mieszkanie w Bangkoku 1 pokoj to minimum 12.000 BHT, dochodzi Internet, woda i prad w sumie ok 1500 bht.
To jest normalne mieszkanie w nowym domu z basenem co jest standardem w normalnym mieszkaniu, a nie cos co w teorii istnieje.
Za 4000 THB masz nore ktora moze nazywasz normalnym mieszkaniem ale nim nie jest.
Jak masz cos takiego podaj adres - sie zobaczy :-)

Podobnie pisanie o bilecie w jedna strone Air Berlin moze sie smutno skonczyc juz na lotnisku w Europie.
Z wiza turystyczna i biletem w jedna strone Tajowie moga odmowic wziecia na poklad co sie wielu osobom zdarzylo.
Trzeba niestety miec bilet w dwie strony na wize turystyczna.

Wiem, wiem, wiem - da rade, podobnie jak w Smolensku mozna bylo ....
Sorry ze tak pisze ale z Twoich poprzednich wypowiedzi wyraznie wynika ze Ty ryzykant jestes i na szczescie liczysz a tu sie czlowiek powaznie pyta.

Wiec mieszkanie normalne i porzadne minimum 12.000 plus prad, woda, Internet.
Przelot normalnymi liniami z 2 przesiadkami z Warszawy to tez ok 2500 PLN minimum w dwie strony, owszem Aeroflot moze i taniej a Air Kirgizja jeszcze taniej.
Ktos lubi ryzyko i smrod niemytych nog - nie ma problemu :-)

Natomiast po co robiles szczepienia ??? i jakie ?
W Tajlandii nie ma zadnych chorob zakaznych i tropikalnych innych niz w Polsce.
W Polsce tez sie szczepisz :-) ?
Fach
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 18:36

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez wiktoresq » poniedziałek, 14 mar 2011, 14:41

Hmmm, mam pytanie w pierwszym przekazanym linku, czyli /en.9apartment.com/ są bardzo, bardzo niskie ceny...,tak jest, cy ja coś źle czytam? a może nie wszystko widzę? Sory, jeśli pytanie naiwne. ;)
wiktoresq
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 13 mar 2011, 09:36

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 14 mar 2011, 15:34

wszystko zalezy od standartu, polozenia i dlugosci kontraktu (na tygodnie/miesiace/lata).

cos rozsadnego licz 5-10k + rachunki (internet 500, prad 1-2k - zalezy, ile uzywasz klimy).

niektore ceny sa dla tajow, obcokrajowcowi nie dadza takiej - oprocz tego, ze pewnie nie chcialbys mieszkac w halasliwym towarzystwie tabunu tajow z malymi dziecmi, sluchajacych glosnej muzyki 24h i pijacych po nocy. W takich domach sciany sa cienkie, okna wychodza na korytarz (czasami nie ma okna na zewnatrz) i wszystko slychac, co sie dzieje u sasiadow. Sa to po prostu niewielkie, duszne klitki, w ktorych nie da sie wytrzymac dluzej, niz kilka dni. Dobre na wakacjach, ale nie do mieszkania przez dluzszy czas.

jakosc budownictwa w tajlandii jest niska, ale oczywiscie sa budynki na poziomie swiatowym - stad bardzo duza rozpietosc cen.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

"stały" pobyt w Tajlandii ... pytania (i odpowiedzi)

Postprzez zimbru » poniedziałek, 14 mar 2011, 15:41

Fach napisał(a):Tzw normalne mieszkanie w Bangkoku 1 pokoj to minimum 12.000 BHT, dochodzi Internet, woda i prad w sumie ok 1500 bht.To jest normalne mieszkanie w nowym domu z basenem co jest standardem w normalnym mieszkaniu, a nie cos co w teorii istnieje.

Jak ktoś np Ty, jest mało zaradny i nie umie szukać, to może i płaci 12 000THB :lol:
Znowu udowadniasz, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem :lol: Czy ja pisałem o basenie?Chodzi o kawalerkę taką jak opisałem, powtórzę żebyś zrozumiał: 1 pokojowe, czyste z klimą, łazienką i internetem.

Fach napisał(a):Jak masz cos takiego podaj adres - sie zobaczy

Łap, tylko nóg nie połam :lol:
http://en.9apartment.com/detail-en/?Apa ... 2135333741
Fach napisał(a):Podobnie pisanie o bilecie w jedna strone Air Berlin moze sie smutno skonczyc juz na lotnisku w Europie.Z wiza turystyczna i biletem w jedna strone Tajowie moga odmowic wziecia na poklad co sie wielu osobom zdarzylo.Trzeba niestety miec bilet w dwie strony na wize turystyczna.

Nigdy nie słyszałem żeby w Air Berlin, ktoś kto ma wyrobioną wizę turystyczną, miał jakiekolwiek problemy.
Źródło poproszę 8-) pewno się nie doczekam :lol:
Fach napisał(a):Przelot normalnymi liniami z 2 przesiadkami z Warszawy to tez ok 2500 PLN minimum w dwie strony, owszem Aeroflot moze i taniej a Air Kirgizja jeszcze taniej.

Leciałeś żeby się wypowiadać?czy tradycyjnie: nie wiesz a piszesz? :lol:
Fach napisał(a):Natomiast po co robiles szczepienia ??? i jakie ?W Tajlandii nie ma zadnych chorob zakaznych i tropikalnych innych niz w Polsce.W Polsce tez sie szczepisz ?

Miałem podróżować po innych krajach w regionie.
Jedząc często, na tajskiej ulicy tj w małych restauracjach/stoiskach, wolę się nie martwić tym, że ktoś z tych miłych Tajów ma np małą rankę na ręką, a przez miły przypadek jest jednocześnie nosicielem WZW A lub B. Ty pewno na to nie wpadłeś :lol:
Kumanto?

wiktoresq napisał(a):Hmmm, mam pytanie w pierwszym przekazanym linku, czyli /en.9apartment.com/ są bardzo, bardzo niskie ceny...,tak jest, cy ja coś źle czytam? a może nie wszystko widzę? Sory, jeśli pytanie naiwne. ;)

Jest jedna opcja, sprawdź, poszukaj na necie czy wybrana miejscówka ma np własną stronę internetową, wyślij maila lub po prostu zadzwoń.
Najlepiej zarezerwuj sobie kilka miejsc, wynajmij np na Khaosan pokój na parę dni, pojedź obejrzyj jak to wygląda w rzeczywistości.
zimbru
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek, 15 sty 2010, 16:23

Następna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron