słonie w Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

słonie w Tajlandii

Postprzez agnieszka » środa, 14 lip 2010, 17:48

przeczytałam ten artykuł w portalu o słoniach, jestem zgodna z tym aby te piękne i miłe stworzenia nie były prowadzane po ulicach tak dużego miasta, szkoda ich. Przecież tam jest taki zgiełk i korki, jak one się muszą czuć......
Czy los tych zwierząt jest trudny w Tajlandii, jak o nie dbają mieszkańcy?

Może ktoś doradzi nam wszystkim tutaj, gdzie można w Tajlandii odwiedzić miejsce ze słoniami, na których można odbyć przejażdżkę, ale aby to były słonie dobrze traktowane, bez męczącej tresury itp.
agnieszka
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:17

słonie w Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » środa, 14 lip 2010, 17:57

slonie sa wszedzie, przejazdzka okolo 200baht - mialem z pol godziny na sloniu w ramach pelnodniowej wycieczki z obiadem 600 baht.

slonie traktuje sie z respektem - inaczej mozna sie stac ich ofiara.

sa przyprowadzane do miasta, bo w parkach nie ma dla nich pracy, a jedza dziennie sto kg owocow/warzyw - wiec musza na siebie jakos zarobic.

osobiscie nie mam nic przeiwko sloniom w miescie, sa uciecha dla wszystkich. Z przyjemnoscia ku[uke im jedzenie i jest to traktowane jako dobry uczynek, prawie tak, jak danie ofiary mnichowi.

a policja zamiast zapobiegac przyprowadzaniu zwierzat do miast, to bierze lapowke za przymykanie oka. Kolejna ich ofiara beda turysci, ktorzy o tak dziwnym prawie, jak zakaz karmienia sloni, nie beda miec zielonego pojecia.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

słonie w Tajlandii

Postprzez jackmars » czwartek, 15 lip 2010, 08:08

jak czasem spaceruje sie w tłumie przechodniów, glosno gra muzyka z ulicznych straganow, samochody i tuk tuk ciagna sie sznurem po jezdni a miedzy tym spaceruje słon. Fajnie spotkać to zwierze, pogłaskac i nakarmic, ale z drugiej strony naprawde szkodą go w takim otoczeniu, przecież żaden słon nie żyje naturalnie w takim otoczeniu, chyba raczej wolałby być w innym spokojniejszym.
Dorosły zajada nawet do 200 kg dziennie, to sporo jak na mozliwosci niektórych opiekunów, dlatego szukaja sposóbu na to.
Ale zawsze jak sobie nie radza moga oddac zwierze do schronisk gdzie zajmą się nimi odpowiedni ludzie i zapenia dobre warunki.
A ze Tajowie ( policja czy przedstawiciele róznych biznesów) najlepiej lubią wyciągnąć pieniądze od nieświadomego turysty to już w tym kraju nie nowość, kazdy kto choc chwile spędził tutaj miał prawdopodobnie możliwość doświadczyć tego w różnych sytuacjach.
www.pandanus.pl licencjonowany przewodnik polskojezyczny w Tajlandi
jackmars
 
Posty: 110
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 12:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

słonie w Tajlandii

Postprzez marco » piątek, 16 lip 2010, 07:49

słonie to super zwierzaki, powinno się je chronić, nie pozwalać prowadzać po centrum miast takich jak Bangkok. Przecież to nie jest ich naturalne środowisko, tam jest jak w kotle czarownic dla słonia. Wszędzie dookoła pełno pojazdów, masę ludzi, różne dżwięki, a co się może stać jak takie zwierze zostanie czymś spłoszone i jakie mogą być skutki :?:
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

słonie w Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » piątek, 16 lip 2010, 09:58

bardzo rzadko mozna spotkac slonia w srodku miasta - ponoc bywaja w okolicy sukhumvit dla turystow - ale sam nigdy nie widzialem. Natomiast sa czasami na obrzezach miasta, na bocznych ulicach, gdzie sa ogrody, tereny zielone i zycie toczy sie jak na wsi.

prawdopodobnie pracuja ciagu dnia na plantacjach owocow (wyrywanie starych drzew etc), a wieczorem, gdy asfalt jest chlodniejszy, sprzedaja banany. Zycie w miescie nie jest naturalne rowniez dla ludzi i innych zwierzat, np z powodu oswietlenia ulicznego ptaki spiewaja cala noc.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

słonie w Tajlandii

Postprzez agnieszka » piątek, 16 lip 2010, 13:02

no tak, tylko kiedy byłam w Bangkoku, miałam okazję widzieć słonie w okolicy Silom, na tyle co znam miasto z wizyty chyba niemal samo centrum i to bardzo głośne. Słyszałam że to normalne, często tam spacerują, choć minęło od tego czasu kilka dobrych miesięcy. Może teraz coś się zmieniło... :?:
agnieszka
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:17

słonie w Tajlandii

Postprzez marco » sobota, 17 lip 2010, 18:24

a coś słyszałem że słoń jest dla Tajów świętym zwierzęciem, czy coś takiego. Jak z tym jest, czy faktycznie dbają o nie?
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

słonie w Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » sobota, 17 lip 2010, 21:30

na calym swiecie slon jest symbolem szczescia, wiec jest obdarzany szacunkiem.

sa na wyginieciu i rzadkoscia, rowniez dlatego pod ochrona.

swego czasu byly srodkiem transportu ladowego, uzywane do walki wojennej, w wyrebie drewna w dzunglii, ale wspolczesnie nie sa potrzebne, oprocz przejazdzek dla turystow.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

słonie w Tajlandii

Postprzez agnieszka » niedziela, 18 lip 2010, 14:24

słyszałam do czego były używane dawniej, mam nadzieje zę teraz będą lepiej traktowane.
Mowisz, że słoń jest symbolem szczęścia na całym świecie, w Polsce przecież nie mowiło się nic takiego. Może w krajach gdzie słonie po prostu żyją :lol:
agnieszka
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:17

słonie w Tajlandii

Postprzez jackmars » wtorek, 20 lip 2010, 14:53

rzeczywiście słonie mają podobno duży szacunek u Tajów, ale mam czasem wrażenie iż to osoby z innych narodowości bardziej przejmują się ich losem niż sami Tajowie. Ośrodki w których zajmują się nimi, opiekują, powstają w dużej mierze przy zaangażowaniu obcokrajowców. To oni też zabiegają o takie działania.... Większość z nich ma się naprawde dobrze
www.pandanus.pl licencjonowany przewodnik polskojezyczny w Tajlandi
jackmars
 
Posty: 110
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 12:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron