Polski resort turystyczny w Tajladii

Kupię, Sprzedam, Zamienię, Wynajmę, Szukam pracy albo Dam pracę, szukam chętnych na wspólny wyjazd i wszystkie inne ogłoszenia małe i duże związane z Tajlandią.

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez aopong » poniedziałek, 14 wrz 2015, 14:26

Witam wszystkich i chciałbym tą drogą zaprosić do resortu AoPong, który od sześciu lat prowadzę na małej wyspie Koh Mak (wschodnia strona zatoki Tajskiej, pomiędzy wyspami Koh Chang i Koh Kood).
AoPong położony jest w zacisznym zakątku wyspy, w pewnym oddaleniu od innych ośrodków turystycznych. Na terenie znajduje się restauracja i jedenaście domków o bardzo zróżnicowanym standardzie i charakterze, począwszy od standardowych bungalowów z łazienką, nieogrzewaną bieżącą wodą i wiatrakiem, po luksusowe domki z klimatyzacją. Wszystkie usytuowane są na wzgórzu z widokiem na morze. Ceny bungalowów wahają się od 400 do 2000 THB za noc, w zależności od standardu i pory roku. W czasie pory deszczowej (czerwiec – październik) resort oferuje 50% zniżki na zakwaterowanie. W restauracji serwowane są głównie dania kuchni tajskiej. Średnia cena obiadu to ok. 150 THB. Plaża AoPong usytuowana jest w kameralnej zatoce wśród skał wulkanicznych w naturalnym cieniu palm kokosowych i pokryta grubym piaskiem, wymieszanym z wyrzuconymi przez morze koralowcami. Rafa koralowa znajduje się tutaj zaledwie 20-30 m od brzegu i, dla wielbicieli snorkelingu stanowi atrakcyjną alternatywę dla białego piasku na innych, pobliskich plażach (np. AoKao). Dodatkowym atutem miejsca są energetyczne wschody słońca. Resort organizuje również wycieczki własnym speedboatem wokół Koh Mak na cztery sąsiadujące z nią małe wysepki. Amatorzy pięknych plaż i snorkelingu będą oczarowani białym i drobnym jak mąka piaskiem (Koh Kham, Koh Rayang), rafą koralową wokół Koh Pi i oswojonymi jeleniami żyjącymi wolno na dziewiczej Koh Kradad. Oprócz prowadzenia resortu zajmuję się również dokumentacją filmową wyspy i produkcją profesjonalnych filmów podwodnych, również dla turystów. W odległości zaledwie kilku kilometrów na zachód od Koh Mak można ponurkować na terenie Morskiego Parku Narodowego w okolicach wyspy Koh Rang. Wycieczki na Koh Rang organizowane są przez kluby nurkowe stacjonujące na Koh Mak.
Pozdrawiam i zapraszam.
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie: http://www.aopong.com
Michał / +66 907 807 867
aopong
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2015, 14:20

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez chillhunter » środa, 16 wrz 2015, 11:25

@Michal,

piszesz "Prywatna plaża AoPong jest jedną z najlepszych na wyspie do wypoczynku w ciszy i spokoju, jak równiez uprawiania
snorkelingu, oglądania korali i podwodnego świata"

o ile ja wiem to w Tajlandi nie ma prywatnych plaz, a wiec twoje stwierdzenie nie kryje sie z prawda. :(
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez marco » czwartek, 17 wrz 2015, 07:30

haha, przeciez Michal na pewno chcial powiedziec ze chodzi o ciche miejsce w ktorym
mozna sie poczuc jak na prywatnej plazy :))
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez chillhunter » czwartek, 17 wrz 2015, 11:43

marco,

tak tez sobie myslalem, ale na tej wyspie jest jeszcze duzo miejsca i mozna sie czuc jak na prywatnej plazy.

W Tajlandi sporo Hoteli proboje plaze zarekwirowac do swoich potrzeb, tym co maja dobre znajomosci udaje cos takiego.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez aopong » piątek, 18 wrz 2015, 14:12

Dzięki za słuszną uwagę Marco. Ze względu na lokalizację AoPong, rzeczywiście można poczuć się tu jak na
prywatnej plaży. Miałem na myśli to, że nie ma tu tłumu przypadkowych turystów
przechadzających się plażą pomiędzy sąsiadującymi resortami.
Od lat zapraszam tu gości reklamując AoPong na międzynarodowych
portalach jako “Quiet place on the private beach” i nikt tu w Tajlandii, ani za granicą nie
kwestionował takiej formy. Natomiast, kiedy tylko zamieściłem swoje ogłoszenie na polskim
portalu natychmiast wyłonił się z wirtualnej otchłani „chillhunter” - nasz rodzimy, nieustraszony poszukiwacz tzw. dziury w całym.
No więc, skoro już zostałem wezwany do tablicy, to chciałbym sprostować komentarz naszego „eksperta”. Nie jest tak, że potrzebne są specjalne znajomości, aby hotel mógł „zarekwirować” plażę (czytaj: poprosić gości z poza resortu o nie korzystanie z należącej do resortu plaży). Po prostu wystarczy, aby droga na plażę prowadziła przez prywatny teren ośrodka. Jest to chyba logiczne i nikt tutaj się temu nie dziwi. Nie będę dalej rozwijał wątku prywatnych plaż w Tajlandii, bo nie sądzę, aby czytelnicy tego forum byli szczególnie zainteresowani tym tematem.
Tak czy inaczej, przybywajcie drodzy rodacy na wyspę Koh Mak bo cytując naszego klasyka: „na tej wyspie jest jeszcze duzo miejsca i mozna sie czuc jak na prywatnej plazy” i chociaż pewnie nie odnajdziecie tutaj swoich samochodów, to na pewno znajdziecie święty spokój 8-) z dala od sfrustrowanych i zawistnych sąsiadów, szefów i ekspertów od wszystkiego.
aopong
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2015, 14:20

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez Kittipanyo » sobota, 19 wrz 2015, 07:01

Zaciekawiony odwiedzilem "Quiet place on the beach" i faktycznie, nikt nie uczepil sie tego szczegolu, wrecz przeciwnie doczytalem sie wielu pozytywnych opinii, troche to przykre gdy, ktos jednym zdaniem, nie ponoszac zadnych kosztow, moze zdeprecjonowac wieloletnia prace i zaangazowanie (osobiste i finansowe) w czyjes przedsiewziecie, spotykalem sie z tym w Polsce, ale rowniez zdarzylo mi sie spotkac z tym wsrod Tajow. Swoja droga w Tajlandii jest niewielu Polakow mieszkajacych "na stale" i tak sobie pomyslalem, ze nie zaszkodziloby gdyby ta niewielka grupka wspierala siebie wzajemnie, np. resorty z jednego regionu polecalyby rodakom na wakacjach zmierzajacych w inne miejsca krainy usmiechu tamtejsze polskojezyczne resorty, to samo dotyczyloby baz nurkowych, klubow golfowych, polskojezycznych wycieczek, Rodacy zamierzajacy udac sie np. z Bangkoku na Phuket albo do Chiang Mai z pewnoscia byliby zadowleni, gdyby wskazano im takie osrodki w docelowych miejscach. Kilka slow nic nie kosztuje, a korzysci moze to przyniesc wymierne w postaci THB , bo to pieniazki sa glownym celem dla ktorego ludzie pracuja, prowadza business, zgadza sie?
Kittipanyo
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 4 gru 2013, 07:46

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez aopong » niedziela, 20 wrz 2015, 09:49

Dzięki Kittipanyo za miły odzew. To prawda, niewielu nas tu mieszka i byłoby super gdybyśmy chcieli i umieli wspierać się wzajemnie. Forum portalu, na którym piszemy jest do tego świetną okazją (ukłon dla założyciela).
Z tego co przeczytałem to Ty Kittipanyo również prowadzisz ciekawą działalność w Tajlandii. Jeśli widzisz możliwość współpracy odezwij się na mój nr telefonu.
Jeśli chodzi o moją ofertę dla Polaków to uważam, że ponieważ nie wszyscy rodacy odwiedzający Tajlandię posługują się językiem angielskim, może być dla nich ważne, aby trafić w miejsca gdzie mogliby liczyć na serwis w języku polskim. Nie chodzi mi tylko o język, ale również o wsparcie w sytuacjach trudnych czasami do zrozumienia dla przybyszy z Zachodu z powodu dzielącej nas różnicy kultur. Nie jestem oczywiście specem od kulturoznawstwa, ale chętnie doradzę i pomogę w ramach swojej wiedzy, możliwości i doświadczenia. Pozdrawiam, M.
aopong
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2015, 14:20

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez chillhunter » niedziela, 20 wrz 2015, 13:25

Ale mnie sie dostalo, nie mialem niczego zlego na mysli zwracajac tobie uwage o tej prywatnej plazy.

Chociaz mowiac o plazy mam co innego na mysli, ten pasek piasku przed twoim resortem trudno mnie nazwac plaza, o tym tez pisza twoi goscie.

Ze wzgledu na polozenie twojego Resortu to nie jest tez wazne, z lewej strony nic z prawej tak samo a wiec to stwiedzenie „prywatna plaza“ nie jest nic nie zmienia.

Przeczytalem na agodzie prawie wszystkie spostrzezenia gosci po angielsku i niemiecku, prawie same pozytywne, przede wszystkim chwala twoja kuchnie.

@Kittipanyo,

nie mysle aby moje spoztrzezenie mialo jakis wplyw na wyniki gospodarcze Ao Pong, gosci nie interesuja takie drobnostki.

Ja z wlasnego doswiadczenia unikam rodakow z granica, juz zaplacilem frycowe, oczywiscie to nie dotyczy wszystkich.

W styczniu bedac na Koh Samui na plazy poznalem Polakow, oni chcieli z Samui na Krabi i rodak zalatwil dla nich speedboat ktory mial ich zawiesc prosto do Krabi w ciagu 4 godzin, na moje stwierdzenie ze to jest niemozliwe niewierzyli mnie, dopiero jak na mapie pokazalem gdzie Samui i Krabi lezy oczy im sie utworzyly, za ten transfer prom + bus zaplacili tez 400 THB wiecej jak w normalnym biurze podrozy.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez Kittipanyo » poniedziałek, 21 wrz 2015, 05:29

You are right chillhunter, ja rowniez nie mam zbyt duzego kontaktu z rodakami za granica, tyle ze ze wzgledu na brak czasu na takie kontakty, niemiej jednak aopong i wielu innych Polakow w Tajlandii, maja swoje strony w internecie, ktore przedstawiaja jasno co, gdzie, kiedy i za ile wybor nalezy do klientow. W pomysle, ktory przedstawilem nie mam zadnego interesu, ot tak mi cos takiego zaswitalo w glowie. Moj osrodek interesow rodzinnych jest w Tajalndii (zona, corka oraz krewni i znajomi krolika :D), a takze w Polsce, (polska rodzina, oraz mieszkanie), poza tym osrodek interesow zawodowych jest poza Tajlandia. z tego co mam w Polsce nie zamierzam rezygnowac bo niby dla czego mialbym?, osrodek intesow zawodowych jest rozproszony, i kto wie? byc moze kiedys zahaczy o Tajlandie jesli tylko przyniesie to profity, natomiast to co mam (a w zasadzie ktos kogo mam) w Tajlandii to przede wszystkim wybor z serca, co nie znaczy, ze finanse nie sa w naszym malzenstwie istotne (jak w wiekszosci malzenstw z reszta), ale poki co zona ma dobra pozycje na tajskim rynku zawodowym. Pozdrawiam i wracam do obowiazkow domowych, bo zonka stoi juz nademna z lista prac hehe.
Kittipanyo
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 4 gru 2013, 07:46

Polski resort turystyczny w Tajladii

Postprzez ZAP » poniedziałek, 21 wrz 2015, 15:36

Czekałem aż skończycie z tym polskim piekiełkiem :)
Prywatna , nie prywatna a jakie to ma znaczenie.
Ewidentne widać ze u kolegi na wyspie święty spokój.
Przyznam ze wybieram sie do Ciebie już od dawna i wisi mi czy to będzie prywatna plaza czy tez po prostu spokojny zakątek z dala od białych głupków.
Do tej kategorii zaliczam robotników budowlanych z Europy i Ameryki ktorzy przyjeżdzają do Tajskich kurortów zgrywać milionerów :)
Serdecznie pozdrawiam z Sakon Nakhon czyli prawdziwej Tajlandii gdzie od 5 lat uprawiam trzcinę cukrowa i drzewa kauczukowe.
ZAP
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 4 mar 2015, 05:27

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron