Kafejka internetowa do kupienia

Import-Eksport między Polską, a Tajlandią, oraz inne firmy lub pomysły na biznes między tymi krajami, a także sprawy formalno-prawne z tym związane.

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez lenarcik » piątek, 24 wrz 2010, 11:27

Hey,

Jest kafejka internetowa do kupienia w centrum handlowym Central City Bangna w Bangkoku. 26 stanowisk (komputer z monitorem). Dokładnej konfiguracji sprzętu nie znam, ale ludzie rżną tam w gry video online więc pewnie nie jest najgorzej.

Cena: 350,000 THB
Miesięczny wynajem powierzchni: 48,000 THB (do negocjacji z centrum handlowym)
Central City Bangna wymaga 3-miesięczny depozyt za wynajem, ale to też powinno podlegać negocjacji. Obecna właścicielka zapłaciła tylko miesięczny.
Prąd, dostęp do internetu i inne opłaty: ok. 10,000 THB
Miesięczny utarg: 80-100,000 THB (listopad-maj), 60-80,000 THB (czerwiec-październik)

Kafejkę można zobaczyć na piątym piętrze Central City Bangna obok Major Bowl.

Po szczegóły zapraszam na lenarcik@gmail.com lub +66800405288. (Marek). Bezpośrednio po tajsku lub angielsku można porozmawiać z właścicielką: +66899948759.
lenarcik
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2009, 18:22
Lokalizacja: Bangkok

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez massagewarsaw » piątek, 24 wrz 2010, 14:38

podobne zysk mozna miec z dlugotermonowej inwestycji 400-500k w banku, bez 15h dnia pracy swiatek/pietek i ryzyka
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez Jaro W » sobota, 25 wrz 2010, 14:44

Mój dziadek inwestował długoterminowo w BANK,chwalił się,że może kupić drugi dom ale jak przyszło co do czego to kupił kolorowy telewizor i flaszkę :lol:
Jaro W
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 17:19

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez infinity150 » sobota, 25 wrz 2010, 22:22

Jedyny bank jaki mi sie kojarzy z inwestycja Twojego dziadka to BKO Grobelnego.Wiec albo dziadek mial pecha albo Ty nie wiesz o czym piszesz.Oferta kafejki internetowej i jej stopa zwrotu jest neatrakcyjna nawet dla sprzedawcy pietruszki z bazaru.
infinity150
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 17 sty 2010, 19:16

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez Jaro W » niedziela, 26 wrz 2010, 17:25

To nie Grobelny a inflacja(urealnienie cen) na zakończenie pięknych lat PRLu zjadła oszczedności nie tylko mojego dziadka.Tak czy siak lepiej mieć własny biznes niż dusić kasę w banku i liczyć odsetki ale i tak zawsze można obudzić się z ręką w nocniku,ryzyko jest zawsze.
Jaro W
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 17:19

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez Vit » czwartek, 30 wrz 2010, 15:55

20 000 miesięcznie przy zainwestowanych 400 000 THB to przyzwoity zwrot z inwestycji.
Jest tylko pewien kłopot, pracownik obsługujący kafejkę będzie nas rżnął na połowę tych
pieniędzy - więc jedyną opcją jest żona, której się nudzi i przypilnuje biznesu :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez infinity150 » czwartek, 30 wrz 2010, 18:10

48 tys. miesieczna dzierzawa
10 tys. media
? -pensja pracownika
?- podatek
?- amortyzacja sprzetu (komputer,monitor maja sklonnosci do psucia, szczegolnie pod duzym obciazeniem podczas gier)
?- nie wiem czy to funkcjonuje w Tajlandii ale w tego rodzaju lokalach placi sie za ochrone (policji lub lokalnej mafii)
?- ubezpieczenie
Przecietny dochod w przeciagu roku to 80 tys./miesiac.
To ja sie pytam gdzie tu jest interes do zrobienia?
Chyba ze czegos nie rozumiem.
infinity150
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 17 sty 2010, 19:16

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez lenarcik » piątek, 1 paź 2010, 04:48

Ci ktorzy na serio interesuja sie kafejka i maja jakikolwiek zmysl biznesowy, a nie tylko bija piane na forum wiedza, ze:

1. Kafejke mozna ulepszac, rozserzac, oferowac wiecej uslug. Tajowie ktorych znam nie maja zmyslu biznesowego. Ci konkretni kupili komputery, podlaczyli i czekaja na klientow. I z tego maja srednio 80,000 THB/miesiac jak ktos policzyl. To pewnie mozna podwoic jak sie wie jak, cokolwiek sie wie o marketingu, sprzedazy, robi sie promocje, kupi sie drukarke i zacznie oferowac wydruki, wywolywanie zdjec...

2. Czynsz mozna renegocjowac zwlaszcza jak sie kupi takie boxy, ze wrzuca sie monety za godzine. W takich sytuacjach centrum handlowe czesto idzie na umowe typu podzial zyskow, a nie staly czynsz. Mniej zarabiasz - mniej placisz. Proste.

Co do innych rzeczowych pytan jakie padly na forum.

1. Obecnie pracownik dostaje 7,000 THB i robi 7 dni w tygodniu od 11 do 21.

2. Podatek - nie wiem, bo to nie moj biznes. Szczegolowe pytania od zainteresowanych prosze mailem do mnie lub wlascicielki plus ew. dzwonic do wlascicielki.

3. amortyzacja sprzetu - wiadomo, ze jakas jest. Patrz punkt 2 odnosnie szczegolow.

4. Ochrona. Lokal jest w centrum handlowym majacym wlasna ochrone.

5. Ubezpieczenie - nie wiem. Patrz pkt 2 odnosnie szczegolow.

6. Oszukiwanie przez pracownika odpada, bo centralny komputer wszystko rejestruje. Jak dasz komus dostep do internetu na komputerze to centralny komputer wszystko zlicza. No chyba, ze zatrudnisz kogos kto bedzie wiedzial jak to obejsc. Ja nie wiem.

7. Wlascicielka chce sie pozbyc tego jak najszybciej z przyczyn osobistych. (Byly maz ja tam nachodzi i zatruwa jej zycie). Obnizyla cene do 250,000 THB i pewnie jeszcze troche zejdzie jak sie znajdzie ktos powaznie zainteresowany.
lenarcik
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2009, 18:22
Lokalizacja: Bangkok

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez marco » niedziela, 3 paź 2010, 18:15

nie chodzi tutaj o bicie piany, ale jak przy wielu różnych biznesach należałoby ocenić różne aspekty perspektywy biznesu. Jeśli wziąść pod uwagę kawiarenki, kiedyś w Polsce tez był to szeroko zauważalny biznes, wszystko do czasu rozwoju szeroko dostępnego internetu. Zapewne obecnie w Tajlandii jest on jeszcze mało rozpowszechniony w domach, jakie sa tego czynniki nie wnikam, ale jak widać obecnie kafejki w Polsce to rzecz marginalna, czyli można taki scenariusz zakładać w pewnej niedalekiej przyszłości w Tajlandii, biorąc pod uwagę możliwości łaczenia sie z internetem nawet w telefonach. Technika będzie parła do przodu, więc wielu będzie ją przyswajać. Pytanie jest oczywiste czy krzywa zyskow z takiego biznesu bedzie kierować się w górę czy w dół. Na to pytanie kazdy już może sobie sam odpowiedzieć. A może lokal jest wart przejęcia , ale pod całkiem inny biznes jesli lokalizacja jest dobra..... :D
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Kafejka internetowa do kupienia

Postprzez Vit » poniedziałek, 4 paź 2010, 07:58

Nie zauważyłem, żeby kafejki internetowe w Polsce w atrakcyjnych miejscach
miały kłopoty z klientelą, wręcz przeciwnie - czasami mobilny internet nie jest
wystarczający, a ludzie wszystko załatwiają przez internet. Oczywiście jest to
temat rzeka, w którym można poruszać wszystkie za i przeciw.. tylko po co.

Jedno jest pewne - przedstawiasz argumenty bardzo jednostronnie. Również
w Polsce ludzie chodzą do kafejek, i robią to dość często. To nie jest tak,
że jak masz internet w domu albo na laptopie to usługa nie jest potrzebna.

A w Tajlandii dla większości biednego społeczeństwa jest to jedyne okno
na Świat, nawet jeśli są to tylko gry on-line. Ja już nie mówię o ludziach,
którzy muszą mieć regularny dostęp do internetu, a cały czas są w podróży,
nie mówię o takich, którzy potrzebują coś wydrukować, zredagować czy
zeskanować będąc na mieście.. ba, ja nie mówię nawet o Tajkach, które
płacą po 20 000 THB, żeby założyć im konto na portalu randkowym i znaleźć
męża-faranga. Zresztą - po co wymieniać pomysły, najlepiej przecież napisać,
że to wszystko to lipa, zamknąć się w domu i nic nie robić.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Następna strona

Powrót do Biznes z Tajlandią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość