Import do Polski?

Import-Eksport między Polską, a Tajlandią, oraz inne firmy lub pomysły na biznes między tymi krajami, a także sprawy formalno-prawne z tym związane.

Import do Polski?

Postprzez Marekk » czwartek, 18 cze 2009, 18:05

Halo,

Jak nikt nic tu nie pisze, to moze ja pierwszy zapytam. Co takiego mozna/warto importowac z Tajlandii do Polski?? Na stronie jest dzial import/export ale nic tam nie ma.

Moze Administrator wie?

Marek
Marekk
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 8 cze 2009, 19:49

Import do Polski?

Postprzez marco » niedziela, 30 sie 2009, 14:56

Tak myśle, że trzeba sprecyzować oczekiwania co do towarów, z pewnościa jest wiele ciekawych rzeczy w tym kraju.... :lol:
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Import do Polski?

Postprzez michals212 » niedziela, 3 sty 2010, 12:55

Witam,
Ja osobiście prowadzę skromne biznesy z Tajlandią (posiadam już pewną wiedzę, doświadczenie w temacie i agenta na miejscu).
Nie powiem oczywiście co się opłaca sprowadzać bo sam nie znalazłem jeszcze jakieś super dochodowej branży.
Sprowadzam lampy (http://www.lampy-orientalne.pl) i nie jestem na rynku jedynym w tym asortymencie a zyski nie są na poziomie utrzymania się (prowadzenie firmy i rozkręcenie jej jest kosztowne...).
Chętnie podzielę się spostrzeżeniami i doświadczeniem zapraszam na stronę firmy http://www.oma-group.eu oraz proszę o maile jak by ktoś miał jakieś pytania.
Pozdrawiam
MS
michals212
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 3 sty 2010, 12:45

Import do Polski?

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 3 sty 2010, 14:09

wszystko mozna sprowadzac, mozna tez eksportowac do tajlandii - najtrwadszym gwozdziem jest siec sprzedazy.

im bardziej niszowy produkt, tym wieksze przebicie, ale tez nie jest to rynek masowy.

z eksportem mozna probowac produkty dotowane przez panstwo czy unie (niewiele jest takich, ale mozna znalesc), podobnie ze znajdowaniem koncowek linii i po promocyjnej cenie. W europie wyprzedaze sa na porzadku dziennym, w tajlandii rzadko.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Import do Polski?

Postprzez krzysztof s » niedziela, 3 sty 2010, 19:50

Rzeczywiście, import-export jest całkiem sensownym żródłem utrzymania... aktualnie zajmuję się tym, nie jako własciciel, ale pracownik polskiej firmy, więc chwilowo odpada mi martwienie sie o finanse przedsiewzięcia (przynajmniej cześciowo)... Choć przedtem prowadziłem głownie własne firmy... To ciągle dobry temat - zarówno w przypadku produktów niszowych, jak pisze Massage, ale także masowych. Nie warto też się ograniczać do samej Tajlandii - dwie godziny drogi samolotem są: Malezja, Wietnam, Kambodża, Laos i inne krainy... Ja osobiście mieszkam w Bangkoku a słoneczkoą częśc roboty mam w Malezji... Ale jest internet, telefony i zwykle wystarcza... jak co miesiąc pojawię się u moich kontrachentów to ok, a i tak mają świadomość,ze jestem blisko, a nie w jakiejś odległej Europie... Poza tym, jeśli ktoś chce wystartować w tej branży to nie tylko sieć sprzedaży jest ważna (choć może numer 1), trzeba też mieć dobrych dostawców, znać się na wszelkich procedurach exportowo-spedycyjnych, no i mieć kapitał lub dostęp do niego (chociażby od zainteresownej firmy w Polsce), itd... Przede wszystkim jednak, potrzebna jest dobra energia i wiara, że się uda. Myślę, że poznanie tego tematu, gdy ktoś jest "zielony" to minimum rok wytężonej pracy... Mnie to zajeło troche więcej, ale myślę, ze było warto... Jakby ktoś miał pytania, to zapraszam na priva.
Catering tajski. www.aloj.pl Facebook: alojPL
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Import do Polski?

Postprzez fuhwaldi1 » niedziela, 13 mar 2011, 10:28

Marekk napisał(a):Halo,

Jak nikt nic tu nie pisze, to moze ja pierwszy zapytam. Co takiego mozna/warto importowac z Tajlandii do Polski?? Na stronie jest dzial import/export ale nic tam nie ma.

Moze Administrator wie?

Marek



Jestem wlasnie w Tajlandji czy ktos wie jakie sa oplaty przy imporcie towarow z Chin do Tajlandji
i czy jest mozliwe zarejstrowanie firmy albo spulki czy sa wymagane ceryfikaty jak przy imporcie do Polski
pozdrawiam


Wieslaw
fuhwaldi1
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 7 mar 2011, 03:16

Import do Polski?

Postprzez Vit » sobota, 26 mar 2011, 09:27

Opłaty przy imporcie są... różne.

Wiem, że to dość ogólnikowe, ale przy moich 3 pierwszych transportach z Chin
płaciłem 15% - 30% - a potem 60% cła. Zostałem jak to się mówi "wydymany".
Ale wtedy liczył się dla mnie czas, więc świadomie się na to zgodziłem, cały
towar (bodaj 300kg) zszedł w 2 miesiące z zyskiem 250%.

W tej chwili wypracowałem w końcu własne kanały przerzutowe z Chin.
Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam do kontaktu.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Import do Polski?

Postprzez miron » niedziela, 19 lut 2012, 18:41

Cześć Mirek z Polski fajnie by było złapać kontakt jestem handlowcem od urodzenia z dużymi kontaktami i prawdopodobnie będę w tajlandi w marcu dobrze by było zdzwonić się i pogadać a jest o czym mój mail : mirekcieniu@gmail.com tel.0048784814707 pozdrawiam
miron
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek, 17 lut 2012, 14:50

Import do Polski?

Postprzez michals212 » niedziela, 15 kwi 2012, 14:46

www.galeria-tajlandia.pl oryginalne lampki do restauracji i HOME SPA lampy-orientalne lampki w stylu azjatyczkim
michals212
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 3 sty 2010, 12:45

Import do Polski?

Postprzez buythailand » poniedziałek, 16 kwi 2012, 00:58

Zapraszam do współpracy office@buythailand.co, firma poslko-tajska w Tajlandii, zajmujemy się handlem, import-eksport.
buythailand
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 29 mar 2012, 12:34

Następna strona

Powrót do Biznes z Tajlandią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron