Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Forum dla zainteresowanych innymi krajami w Azji Południowo-Wschodniej

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez fiona » wtorek, 17 lis 2009, 18:39

ojej panowie, ale zamieszanie sie zrobiło, ja tylko zapytałam o sąsiednie kraje, dzieki już podjęłam decyzje co do Kambodży i wystarczy mi oprócz zwiedzenia Tajlandii. :))
fiona
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:23

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez fiona » niedziela, 22 lis 2009, 05:33

Witajcie mili,
nie ma po co sie spierać, wiadome jest, że są rozne gusta i jednemu bardziej podoba się Kambodża a drugiemu mniej chyba.
Ja szukam tylko kiku podstawowych wskazówek czy rzeczywiście warto zwiedzić i co najlepiej zobaczyć. Z góry dziękuje za info
fiona
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:23

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 22 lis 2009, 12:08

jesli masz czas to kambodze (angkor wat nawet tydzien, phnom phen) zdecydowanie tak.

Laos ostatnimi laty zdrozal, nie podnoszac jakosci uslug i do zwiedzania ma niewiele, w porownaniu z tajlandia.

slyszalem o ocokrajowcach-rezydentach, ktorzy za kilka $k/rok zyja w gluszy, z dala od cywilizacji, zajmujac sie zbieractwem w dzunglii i uprawa warzyw.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez janas » piątek, 9 lip 2010, 11:45

Witam,

Mam pytanie odnośnie zakupu biletów lotniczych Lao Air na trasie Vientiane -> Siem reap. Próbuję je zakupić przez oficjalną stronę "http://www.laoairlines.com". I tu powstaje problem bo niby takiego lotu nie ma... a z informacj, które znalazłem w sieci wynika, że lot taki jest z międzylondowaniem w Paxe (informacja z ich strony). Czy ma ktoś pomysł jak zakupić taki bilet przez ich stronę? Czy może lepiej się wstrzymać i kupić bilet jak już będę na miejscu? Dodam że zależy mi na konkretnej dacie (koniec paździenika) i boję się że jak będę kupował bilety dopiero na miejscu to może nie być już wolnych miejsc. Wysłałem maila do Lao Air ale niestety odpowiedzi brak więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam
janas
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 9 lip 2010, 11:31

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez massagewarsaw » piątek, 9 lip 2010, 12:37

sprawdzilem strone - lataja, bez miedzyladowania, okolo $150 w jedna strone.

prawdopodobnie w wybranym dniu nie bylo wolnych miejsc lub tez termin jest zbyt odlegly na dokonanie rezerwacji (limit jest 1 roku, a na liniach budzetowych do 6 miesiecy). Probuj inna date
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez janas » piątek, 9 lip 2010, 21:15

Dzięki za pomoc! Faktycznie chyba niechcący sprawdzałem październik 2011 a nie 2010... bo innego wyjścia nie widzę, teraz bez problemu wyszukuję właściwy lot.
Pozdrawiam.
janas
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 9 lip 2010, 11:31

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez spejsondemarko » czwartek, 21 kwi 2016, 09:44

Panowie mam mozliwosc zawitania w Kambodzy na 5dni. Starczy?
spejsondemarko
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 21 kwi 2016, 09:43

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez Morgani » poniedziałek, 9 maja 2016, 08:54

Moim zdaniem zdecydowanie warto, chociażby dla kontrastu jaki stwarza ona z Tajlandią, poza tym jeżeli chodzi o uroki pzyrody, nie ma sobie równych. Piękne miejsce.
Morgani
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 07:56

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez PyterN » sobota, 21 maja 2016, 17:58

spejsondemarko napisał(a):Panowie mam mozliwosc zawitania w Kambodzy na 5dni. Starczy?


5 dni to raczej tylko liźniesz...

_________________
kościoły w polsce, pchła, klasyfikacja pkd
PyterN
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 1 kwi 2015, 13:25

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez somtam » niedziela, 22 maja 2016, 21:58

Oczywiscie skorzystaj z okazji , zwiedzenia Kambodzy. Napewno wystarczy czasu, zebys zwiedzil Angkor Wat, najwiekszy sakralny kompleks na swiecie-dziedzictwo UNESCO:))). - 1 lub 2 dni
Z Siam Reap bardzo ciekawa wycieczka do wiosek, polozonych wzdłuż jeziora Tonle Sap . Domy na palach, częściowo na barkach. Ludnosc /w wiekszosci wietnamska / zyje z polowu ryb jak i z upraw warzyw na plywajacych matach . -1 dzien
Na "dużym jeziorze " jest rezerwat ptaków Prek Toal, który jest obszarem znanym z gniazdowania wielu różnych gatunków ptaków, i z obfitości ryb.
Ciekawa alternatywa przejazdu do Phnom Penh jest speedboat - 1 dzien . Troche glosno , ale warto :) .
W stolicy interesujace muzeum Tuol-Sleng-Genozi oraz muzeum Narodowe w centrum, obok Palacu.
Samo miasto niewielkie , ciekawa architektura kolonialna . - 1dzien .
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne kraje w regionie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron