Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Forum dla zainteresowanych innymi krajami w Azji Południowo-Wschodniej

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez dobu » wtorek, 24 maja 2016, 23:33

Początkowo nie byłem zdecydowany, ale przekonałeś mnie. Trochę się obawiałem przede wszystkim o bezpieczeństwo.
dobu
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwi 2016, 21:08

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez somtam » środa, 25 maja 2016, 21:19

W temacie "bezpieczenstwo" Kambodza, nie odbiega od sasiadujacej Tajlandii. Dla mnie duzym problemem bylo gangsterskie traktowanie turystow, przez ... przwoznikow. Kazdy przejazd wiazal sie z duzym stresem.
Juz z Poipet do Siam Reap przejazd minibusem , niby fajnie, bo szybko ... ale wysadzili nas 10 km przed miasteczkiem, czyli dodatkowo koszt taxi:(,a ze bylo po zmroku, wiec cena z Marsa :cry: . Nastepnego dnia wycieczka do Angkor Wat, zorganizowanie przejazdu niby proste , ale ilu przewoznikow, tyle cen :roll: . Z Phnom Penh zdecydowalismy sie na "taxi", trzeba bylo zaplacic z gory. Wsiadalismy do przyzwoitego samochodu, ale w najblizszym miasteczku przesiadka do "ogorka", bez klimy:(, cud ze dojechalismy do Sihanoukville :D .
Kambodze znam od 15 lat, ostatnio coraz mniej sympatycznie, co nie zmienia faktu , ze naprawde ...warto ;) .
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Postprzez Morgani » środa, 8 mar 2017, 10:46

Kraje z pewnością inspirujące, zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się tamtejszą kulturą. Niemniej, warto raczej wybrać się w ramach zorganizowanej wycieczki, bo na osobę samotną w Kambodży mogą czyhać różne przykre niespodzianki. Ja zazwyczaj korzystam z wycieczek "obsługiwanych" przez tanie linie lotnicze, polecam artykuł na ten temat, bo czasem można znaleźć lot do Azji za trochę ponad 1000 zł! - https://blip.pl/jak-szukac-tanich-lotow/
Morgani
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 07:56

Poprzednia strona

Powrót do Inne kraje w regionie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron