Malezja-Indonezja-Timor-Leste

Forum dla zainteresowanych innymi krajami w Azji Południowo-Wschodniej

Malezja-Indonezja-Timor-Leste

Postprzez lenarcik » wtorek, 15 gru 2009, 07:08

Hey,

Włóczyłem się przez miesiąc po Malezji (Kuala Lumpur, Melaka), Indonezji (Dżakarta, Bali) i Wschodnim Timorze. Jeśli ktoś się wybiera w te strony i coś by się chciał dowiedzieć to w miarę możliwości odpowiem. :-) Najlepiej PM, bo pewnie zapomnę tu zaglądać.
lenarcik
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2009, 18:22
Lokalizacja: Bangkok

Malezja-Indonezja-Timor-Leste

Postprzez basik » czwartek, 10 cze 2010, 11:41

Mam niezbyt mądre pytanie. Odwiedziłam Tajlandię i zakochalam się. Wszystko mi tam odpowiada, no może oprócz upału. Czy osoby które były w innych okolicznych krajach mogą mi poradzić co zobaczyć po Tajlandii. Co jest ciekawsze: Malezja czy Indonezja.A może Wietnam? Czy Mianmar? Który kraj nie rozczaruje mnie po Tajlandii? Jestem umiarkowaną podróżniczką, nie przerażają mnie zwykłe trudności, ale nie przepadam za łażącymi pod łóżkiem karaluchami. Uwielbiam naturę, zabytki w drugiej kolejności. Czy po takim krótkim profilu, ktoś może mnie zdiagnozować :)
basik
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 11:38

Malezja-Indonezja-Timor-Leste

Postprzez lenarcik » niedziela, 13 cze 2010, 08:10

Kazdy kraj ma swoj klimat i urok. Jesli w regionie bylas tylko raz i tylko w Tajlandii to mysle, ze Malezja czy Indonezja moze byc latwiejsza w podrozowaniu niz np. Birma (Myanmar) czy Kambodza. Jesli przede wszystkim zalezy Ci na naturze to sprobuj Borneo. Laos tez jest calkiem przyjemny. W Birmie dostep jest zamkniety do wielu regionow prze junte wojskowa. Lasy sa zaminowane.
lenarcik
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2009, 18:22
Lokalizacja: Bangkok

Malezja-Indonezja-Timor-Leste

Postprzez basik » poniedziałek, 14 cze 2010, 10:34

Tak właśnie myślałam. Troszkę się nawet już rozgladałam. Może ktoś poleci mi jakieś nie najbardziej turystyczne miejsca warte zobaczenia. Nie przepadam za podróżą w strumieniu turystów, wiem, że nie da się tego zupełnie uniknąć, ale zawsze staram się odsapnąć trochę w miejscach jeszcze nie do konca odkrytych przez masową turystykę.
basik
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 11:38

Malezja-Indonezja-Timor-Leste

Postprzez mariokenzo » niedziela, 14 sie 2011, 14:02

lenarcik napisał(a):Hey,

Włóczyłem się przez miesiąc po Malezji (Kuala Lumpur, Melaka), Indonezji (Dżakarta, Bali) i Wschodnim Timorze. Jeśli ktoś się wybiera w te strony i coś by się chciał dowiedzieć to w miarę możliwości odpowiem. :-) Najlepiej PM, bo pewnie zapomnę tu zaglądać.

Lenarcik, to byc moze jestes w stanie podac jakies namiary na niedrogie sprawdzone noclegi w KL, gdzie wymieniac walute, jak tam z podrozowaniem taxi. To samo odnosnie Singapuru jesli Ty lub ktos sie otarl. Dzieki.
mariokenzo
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 9 sie 2011, 13:08
Lokalizacja: Stockport (UK)

Malezja-Indonezja-Timor-Leste

Postprzez krzysztof s » niedziela, 14 sie 2011, 19:25

hej, mieszkałem cztery miesiące w KL (dwa lata temu),potem też często bywałem,trochę też w Singapurze...Na Twoje pytania: 1. Walutę wymieniaj w kantorach oficjalnych banków (albo znaj dokładnie kurs....) Bankomaty w Singapurze tak jak w Tajlandii, czyli jak grzyby po deszczu, w KL trochę gorzej z tym.... czasem trzeba wziąść taksi, żeby bankomat znależć...
2. W KL nie ma niedrogich noclegów, za norę bez air-con, albo łazienki możesz zapłacić nawet 50-100 zł.... ogólnie w Malezji standard hoteli jest bardzo niski i są drogie... jak chcesz tani nocleg i "w miarę" warunki to tylko China Town,,,, możesz czasem trafić na niezły hostel za 30-50 zł... w ogóle w Malezji, jak chcesz hotel lub zjeść, to tylko od Chińczyków:) hotele ewentualnie bukuj przez internet, ale zawsze zdziwisz się po przyjeździe (nawet jak to będzie 4 lub 5 gwiazdek)... taka jest Malezja od tej strony....
Singapur -wiadomo, jedno z najdroższych miast świata... tani nocleg ew. w dzielnicy Hinduskiej... (jedzonko też tanie i świetne:))
3. Taxi w Singapurze ok, cena jak w Polsce, może ciut wyżej, ale bez naciągania....(no i te stare "klimaciarskie"angielskie taksówki:)) W Malezji gorzej.... Taxi w Malezji, a szczególnie Kuala Lumpur to temat na oddzielne opracowanie, niezbyt łatwe... dużo trudniejsze niż taxi w BKK - generalnie zalecam dużą ostrożność i uważność... niby idzie na lepsze, bo władze się zawzięly i robią "porządek" z taksówkarzami, ale to długi proces..
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Malezja-Indonezja-Timor-Leste

Postprzez Jureckijg » czwartek, 18 sie 2011, 11:04

Ja mam pytanie o noclegi w Dzakarcie Przylatuje poznym wieczorem i nie mam pojecia jak narazie gdzie znalezc nocleg i jak w miare tanio przemiescić sie Ja za to moge sluzyc informacjami na temat Birmy i Kambodży
Jureckijg
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 18 sie 2011, 10:55


Powrót do Inne kraje w regionie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron