Wyjazd do pracy a wiza turystyczna

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Wyjazd do pracy a wiza turystyczna

Postprzez rostocker » niedziela, 28 wrz 2014, 18:01

Witam wszystkich
Za 3 tygodnie wyjeżdżam na rok do Bangkoku. Dostałem pracę w jednej z tamtejszych firm. Na moje pytanie, czy spray wizy pracowniczej powinieniem załatwiać w ambasadzie w Warszawie czy już na miejscu, moja managerka powiedziała, żebym wjechał jako turysta a wszystko inne związane z pozwoleniem na pracę itp się załatwi w Bangkoku. Stwierdziłem, że ok nawet lepiej dla mnie, jednak zaczynam mieć wątpliwości. A mianowicie czy brak biletu powrotnego, potwierdzającego fakt, że w terminie 30 dni opuszcze terytorium Tajlandii nie będzie problemem przy samym wypuszczeniu mnie z lotniska? Potrzbuję chyba jakichś dokumetów potwierdzających, ale pewnie nie kontraktu, bo mając umowę o pracę zarówno ja jak i moja firma złamałaby prawo podpisując ze mną kontrakt jeszcze zanim otrzymam pozwolenie na pracę. Więc może wystarczyłby confirmation letter, że podpiszą ze mną umowę w chwili przybycia do Tajlandii. Firma jest dość poważna posiadająca oddziały na całym świecie więc co do jej wiarygodności nie ma zastrzeżeń, jednak nipokoję się trochę. Bardzo proszę o poradę.
rostocker
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 28 wrz 2014, 17:35

Wyjazd do pracy a wiza turystyczna

Postprzez Moder_20 » poniedziałek, 6 paź 2014, 13:19

Dołączam się do pytania mam podobny problem.
Moder_20
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 6 paź 2014, 13:16

Wyjazd do pracy a wiza turystyczna

Postprzez desire » poniedziałek, 13 paź 2014, 17:11

Moder_20 napisał(a):Dołączam się do pytania mam podobny problem.

ja również.
desire
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 13 paź 2014, 17:07

Wyjazd do pracy a wiza turystyczna

Postprzez IRQCK » poniedziałek, 16 lut 2015, 11:57

Rostocker, już od kilku miesięcy jesteś za granicą, czy mógłbyś powiedzieć jak ostatecznie rozwiązałeś problem z formalnościami? Czy to, że pojechałeś z wizą turystyczną do pracy (na tak długi okres) nie stanowiło problemu? Ogólnie nie chciałbym na miejscu się dowiedzieć, że przez jakieś moje niedopatrzenie nie mogę podjąć pracy.


___________
Parking Lotnisko Wrocław - tu startuję
IRQCK
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lut 2015, 11:47


Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron