Michal Pauli klamie

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Michal Pauli klamie

Postprzez chillhunter » sobota, 19 kwi 2014, 15:25

chyba na tym forum kiedys czytalem o Michal Pauli, Polak ktory za przemyt narkotykow zostal skazany w Tajlandi na smierc i to nawet 12 razy, w polskim Net jest pelno linkow o jego przezyciach w krainie usmiechu, co mnie zdziwilo to jest jego wyrok 12 razy smierc, fizycznie jet to nie wykonalne.

Zapytalem szwagra mojej zony ktory jest tajskim prawnikiem i pokazalem jemu polskie strony w Net gdzie on o swoich "czesciowo wymyslonych" przygodach w Tajlandi opowiada, odpowiedz szwagra on klamie.

Czytajac jego ksiazke i wypowiedzi w TV (na YouTube) moge to potwierdzic, on zarabia na tym, najpierw sszmuglowal narkotyki a teraz jest zapraszany do slonow w PL, ostatnio czytalem ze nawet chca film o jego najprawdopodbnie wymyslonych przezyciach krecic.

Ja czekam na kopie wyroku ktory ma mnie szwagier zalatwic, wtedy zaczne informowac odpowiednie (jemu przychylne) srodowiska
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Michal Pauli klamie

Postprzez phiphi » wtorek, 8 lip 2014, 14:18

w dzisiejszych czasach nic mnie juz nie zdziwi.
Ludzie wszystko powiedza, zeby uzyskac zamierzony efekt.
Mam nadzieje, ze jak dostaniesz kopie wyroku to opublikujesz ja tez na forum.
phiphi
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 8 lip 2014, 14:10

Michal Pauli klamie

Postprzez TajMaj » poniedziałek, 21 lip 2014, 15:08

No dobra, ale co ma kopia wyroku do tego, co widział i co przeżył tam w tym pierdlu przez 6 lat autor książki? Raczej nie był to pobyt w hotelu 5* więc wiele z tego, co napisał na pewno mogło się wydarzyć tym bardziej, że środowisko ku temu sprzyjające.
Nie przeczę, że wiele mógł zatuszować o wielu sprawach nie wspominać, i że niektóre rzeczy akurat ubarwić. Jak pisał książkę też raczej nie kalkulował zbyt dużego zainteresowania sobą jak i książką. Teraz na pewno stała się ona motorem napędowym, aby coś jeszcze stworzyć, bo książka odniosła w pewnym sensie sukces, a więc motywuje autora, aby coś jeszcze tworzyć.
Film, jeśli udałoby się nakręcić też mógłby być bardzo ciekawy i jeśli byłaby to PL produkcja mielibyśmy w końcu coś może całkiem ciekawego i udanego niż M jak miłość i takie tam dziadostwo. Ponadto książka dla wielu może być wskazówką odnośnie Azji, bo jeśli chodzi o temat prochów to jednak jest to inny świat i inne podejście.

Na pewno mogę się zgodzić, że niektóre rzeczy opisane w książce mogą nie być prawdą, ale jak człowiek siedział 6 lat w takim bagnie to też wiele widział, więc w książce na pewno sporo jest autentycznych zdarzeń.
Jak nie wierzycie to przeczytajcie jeszcze to:
Jeśli doczekam jutra - Schapelle Corby oraz to Hotel Kerobokan Piekło na rajskiej wyspie Bali
http://darmowyinternet.net/forum/temat- ... -corby_343
Oraz jeszcze to z innego kontynentu:
http://darmowyinternet.net/forum/temat- ... rawski_342

Bardziej obstawiałbym, że rozgłos o Schapell był motywujący dla Kathryn Bonella, aby pisać i na tym zarabiać.
MP dobrze, że napisał taką książkę dla wielu osób może być to wskazówka, jakich błędów nie popełniać, aby nie znaleźć się w podobnej sytuacji jak Pauli.
Jak to się mówi nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło w jego przypadku akurat tzn. MP.
TajMaj
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 11 lut 2011, 17:20

Michal Pauli klamie

Postprzez starbucks » czwartek, 17 gru 2015, 05:19

Trafilem pod ta strzeche szukajac informacji o naszych dwoch nastolatkach,ktore zabily sie na KohPangan.
I znalazlem ten bulwersujacy post Chillhuntera.Skad takie zainteresowania w tym miejscu?Sprawa z przed wielu lat.
No wiec - 12 razy smierc! czy to mozliwe?
Zycie jest smutne lub tragiczne i zycie dopisalo epilog i odpowiedz na to pytanie.
TajMaj pisze o podobnych sprawach na Bali i o ksiazkach pani Bonelli.Na kartach jej reportazy przewinela sie barwna postac Brazylijczyka - Marco.SwietejPamieci - Marco(RIP!).Prawie rok temu stanal on przed plutonem egzekucyjnym,ktory w Indonezji liczy 12 zolnierzy:jedna salwa,12 kul - kazda niesie smierc!
Jak to wygladalo w Tajlandii? - tez praktykowali rozstrzelanie w innym wariancie technicznie:
sterowany elektrycznie przyciskiem karabin maszynowy:1 seria=12 pociskow,kazdy niesie smierc....
wiec masz tutaj 12XSmierc Chillhunter!
Michal Pauli nie klamal!
Jesli chcesz poglebic swa wiedze w tym przedmiocie: na polkach ksiegarn w Tajlandii znajdziesz dwie ksiazki,ktore
sa dostepne na miedzynarodowym rynku(Kindle,googlebooks) napisane przez rezydenta-kata z BangKuan:
autor: Chevoret Jaruboon
tytul:"The Last Executioner"
na kanwie jego ksiazek nakrecili film o tym samym tytule,ktory aktualnie jest na ekranach.
A w ksiazce Michala Pauli jest zdjecie,niezbyt pochlebne Khun Jaruboon.Wyprawil on w zaswiaty 55 skazancow i zuzyl na to
600 kul.Tak to sam podliczyl.
Te ksiazki sa bardzo zajmujace i pokazuja autora,jego zycie i prace,zaden horror.
Natomiast Michal Pauli wydal druga ksiazke rok temu - o podrozach - "Szczur.Farang tak mowia na Bialasa"
A teraz zbiera materialy do trzeciej(wink!wink! google is your friend!)
Zycze milej lektury
starbucks
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 17 gru 2015, 04:41

Michal Pauli klamie

Postprzez marco » czwartek, 17 gru 2015, 09:41

widze ze mocno bronisz Michala, a dla wielu jest on osoba ktora po prostu cechowala zachlannosc,
wiedzac ze w Tajlandii za rozne sprawy zwiazane z prochami sa tak surowe wyroki powinien
trzymac sie od tego z daleka. Jednak tego nie robil i za to spotkala go sluszna kara.

To czy prawo w Tajlandii jest surowe za bartdzo lub mniej to juz inna bajka do dyskusji
ale jesli jest ono w jakiejs ustalonej formie to bedac w danym kraju takiego prawa
nalezy przestrzegac a nie myslec ze jest sie chojrakiem i probowac roznych szemranych interesow.

Poniekad w Tajlandii tez poprzednia ekipa z ambasady ktora pracowala w tym czasie kiedy
Michal przebywal w wiezieniu nie ma jakos zbyt pochlebnej opinii, sa rozne informacje dlaczego
i tutaj cos jest na rzeczy......

Mozna powiedziec wg starego polskiego przyslowia " mial wiecej szczescia niz rozumu "
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Michal Pauli klamie

Postprzez chillhunter » czwartek, 17 gru 2015, 13:06

Michal Pauli odkrywa nowe rzeczy jak np. to ze na bialasa mowia szczur, tego jescze nie slyszalem.

Pomijajac to ze on dla mnie jest zwyklym i do tego glupim przemytnikiem to on w ogole nie zna Tajlandi, przeczytalem jego ksiazke i musze stwierdzic ze on czytelnikom opowiada rzeczy ktore mijaja sie z prawda, ja wiem ze wiezienie w Tajlandi nie jest lekkie, ale on przesadza, po prostu chce wiecej sensacji.

Ja kupilem jedna ksiazke od niego i to mnie wystarczy, on nie jest dla mnie wiarogodny, nie udalo jemu sie zarobic pieniedzy z narkotykami to probuje teraz sprzedawac swoje bajeczki, ma lekko bo w PL ludzie nie maja pojecia o Tajlandi.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Michal Pauli klamie

Postprzez TajMaj » niedziela, 20 gru 2015, 23:47

Widzę, że stary wątek odżył. Nikogo nie chcę bronić ani potępiać. Michał Pauli na pewno robił źle, ale to tak jakby w Polsce za handel trawką wyhodowaną w doniczce w domu karać dożywociem. Ta książka to lektura dla wielu czego nie warto robić i jak się zachowywać nie będąc u siebie. Gdy wchodził w ten szemrany interes mógł też nie zdawać sobie sprawy o surowości prawa które moim zdaniem jest nazbyt surowe w krajach Azji. Nie był w końcu bandytą ale pospolitym szmuglerem co nie oznacza, że należy się takim ludziom od razu najwyższy wyrok. Za swoje błędy zapłacił i tym te ż sposobem przetarł innym ludziom drogę pokazując jakie mogą być konsekwencje niewłaściwych czynów.

Chillhunter a ty miałeś pokazać jakiś wyrok jakieś dokumenty, ale jak widać tylko bijesz pianę.

Ktoś napisał, ze zarabia – pisząc książkę raczej mało prawdopodobne aby znał liczby i wiedział już na samym początku jak się to potoczy, napisał książkę bo miał niezłe doświadczenie może chęć wylania tego na papier uwolniła go z wielu złych emocji, a że dalej się to potoczyło jak potoczyło to już inna sprawa. Na pewno pierwsza książka dała coś zarobić więc druga była motywatorem do dalszej pracy – moim zdaniem już jednak książka nie tak ciekawa jak pierwsza.

Poniekad w Tajlandii tez poprzednia ekipa z ambasady ktora pracowala w tym czasie kiedy
Michal przebywal w wiezieniu nie ma jakos zbyt pochlebnej opinii, sa rozne informacje dlaczego
i tutaj cos jest na rzeczy......


Napisz co masz namyśli i co chcesz przez to powiedzieć bo w końcu pod jego petycjami się podpisało 3 prezydentów sam A. Kwaśniewski na spotkaniu z nim powiedział – nie czyń więcej błędów.
Nie każdy błąd przekreśla człowieka, tak więc to, że ktoś ma swoje zdanie o kimś nie oznacza, że tak musi być w rzeczywistości. Poczytaj Więźniowe T. Morawskiego on dla wielu miał wyrozumiałość a byli gorsi lepsi, ale dostali drugą szansę bo nie każdy błąd przekreśla człowieka.

Kto jest bez grzechu niech sam rzuci pierwszy kamieniem - nie znacie tego?

p.s. a co do ekip z ambasady niech oni w końcu zaczną tam pracować a nie siedzieć na wakacjach, które im sponsoruje polski podatnik :!: :!: :!:
TajMaj
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 11 lut 2011, 17:20

Michal Pauli klamie

Postprzez marco » niedziela, 27 gru 2015, 06:12

oczywiście na pewno facet swoje przeżył, na pewno nie było mu tam łatwo,
ale nie zmienia to faktu że trafił tam przez własną swoją głupotę albo pazerność
myślę że wiedząc o tym jak w Tajlandii stosuje się surowe kary za takie wykroczenia,
przecież o tym już niemal każdy wie, kto wyjeżdża na wakacje do Tajlandii, bo gdzieś
coś uslyszał albo obejrzał film, a co dopiero facet który tu spędził jakiś czas.

Ludzie z ambasady mieli z nim kontakt przecież w różnych sprawach odwiedzali go w
więzieniu, była przecież sprawa sądowa, mieli kontakt widząc jego zachowanie, podejście
do różnych spraw. Z tego co wiem nie bylo to dobrze odbierane.

A to jak pracują teraz w ambasadzie to woła o pomstę....to prawda :) :) :)
Może zaraz nowa miotła zrobi porządek z urzędasami haha
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Michal Pauli klamie

Postprzez starbucks » sobota, 16 sty 2016, 04:07

Wcale nie bronie M Pauli.Jego pigulkowy biznez
w Tajlandii nie mial w ogole sensu.Kazdy belfer w szkole
zarobil w tym samym czasie te same pieniadze bez ryzyka utraty zycia.Wiec gdzie widzisz ta pazernosc?
Miala sens jego publicystyczna dzialalnosc po powrocie bo przyniosla efekty!
Ilosc skazanych narodowosci polskie spadla do ZERA!
A wczesniej bylo ich KIKUNASTU!
Konsul mial z nimi tyle klopotu az umarl na posterunku.
Dzisiaj trudno jest znalezc frajerow na darmowy wyjazd na Tajskie wyspy(nie tylko darmowy-jak przywieziesz walizke - dostaniesz 5 klockow.......albo HORROR).
Chillhunter twierdzi,ze M Pauli przesadza a tym horrorem?czyzby?
Najlepiej sprawdzic to osobiscie!
Zero bylo do niedawna,dzisiaj jest JEDEN od roku chyba.Siedzi w Chonburi za kradziez motocykla w Pattayi.
Chillhunter! - mozesz go odwiedzic,z pierwszej reki dowiesz sie,jak tam jest?
Caluski!
starbucks
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 17 gru 2015, 04:41

Michal Pauli klamie

Postprzez Ewcia » piątek, 18 paź 2019, 05:35

To jak w końcu temat z tym Michałem, nakręcił jakis film, coś można obejrzec.
Sprawa jest interesująca, choć moim zdaniem po przeczytaniu Waszych wypowiedzi
skłaniam się ku temu ze był głodny szybkiej kasy i naiwny.
Spotykam wielu Polaków którzy szukają sposobu jak nie zmęczyć się ale szybko
coś lepiej zarobic. Zapewne to była podobna sytuacja.....
Ewcia
 
Posty: 22
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:20


Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron