Przeprowadzka do Tajlandii

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 26 sty 2010, 14:32

traktuj tajlandie jako miejsce na urlop, a osiedlenie sie dopiero na emeryture - ciezko z wiza na dlugi czas i nie da sie zarobic (chyba, ze jestes wybitnym specjalista czy pracujesz przez internet/telefon dla zagranicy)
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez dawid » niedziela, 21 lut 2010, 01:07

Witam,
tez jestem studentem, tyle ze 5 roku. Udalo mi sie znalesc praktyke w Bangkoku. Przyjezdzam na poczatku kwietnia na conajmniej pol roku, to zalezy od tego czy wezme dziekanke czy uda mi sie w inny sposob zakombinowac.
Ide na zywiol. Nigdy nie bylem w tej czesci swiata, niczego sie nie spodziewam - oprocz szoku kulturowego:) Jedyne czego sie w tej chwili obawiam to samotnosci, przynajmniej na poczatku, nikogo tam nie znam a jade sam. Nie wiem tez czego spodziewac sie po Tajach. Generalnie nic nie wiem. Traktuje to jako przygode a przy okazji zobacze jak pracuje sie w azjatyckiej firmie, mam nadzieje ze z pozytkiem dla mnie na przyszlosc, widze tam duzy potencjal, w koncu to rynek wschodzacy.

Firma bedzie mi placic 6000 BHT/miesiac, mam nadzieje ze to mi wystarczy na studio w miare "europejskim" standardzie, dodatkowo powinienem miec ok 1000 do max 1500 zl miesiecznie i mam nadzieje ze za to przezyje nie glodujac i zagladajac do pubow i imprez w tym, jak gdzies slyszalem, miescie zycia:)...

pozdrawiam!
dawid
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 21 lut 2010, 00:22

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez zeglarz » poniedziałek, 22 lut 2010, 13:30

Powiedzmy, ze bedziesz mial 21k THB miesiecznie. Za mieszkanie, z oplatami, przy uzywaniu klimy tylko w nocy zaplacisz minimum 10k, bedziesz musial sie mocno rozgladac, zwykle te oferty sa skierowane do Tajow. Malo, ktora z recepcjonistek mowi po angielsku.
Jedzenie, przezyjesz za 300 THB dziennie, czyli 9k za miesiac. Beziesz musial sie stolowac u Tajow. Bedziesz musial wiedziec co chcesz zamowic, najlepiej po tajsku, nikt ze sprzedawcow nie mowi po angielsku.
Zostana Ci 2k, nie pobalujesz za to w cale. Wypijesz u Tajow piwo, bedziesz musial wiedziec gdzie. W pubie farangowym 2k to wystarczy na jedna noc.
Na dojazdy do pracy nie zostanie Ci nic.
Ciezko to widze.
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez zimbru » wtorek, 23 lut 2010, 00:40

krzysztof s napisał(a):Brawo Sozoso! Niedługo zdobędziesz Złotą Palmę Głupoty na tym forum, która osobiście Ci z przyjemnościa wręczę!

Mariuszu, spokojnie przeżyjesz za 200$ przy skromnym "studenckim" życiu. W konfiguracji typu 3-4 osoby w pokoju to nietrudne. Mieszkałem jakiś czas temu w pokoju w Bangkoku przy ulicy Lat Phrao, ok. 4 km od metra, ale autobusy co kilka minut. Pokój 32 m kw, z łazienką, balkonem i klimą. Płaciłem 4000 bath/mc - minimalny czas 2 miesiące, kaucja 2 czynsze (oddają w dniu wyprowdzki). W pokoju duże łóżko, duża szafa i małe szafki. Lodówka dodakowo płatna 250 bath/mc. Internet Wi Fi na każdy komputer - 320 bath; wolny ale kamerka na Skypie działała.... Prąd i woda, prz oszczędnym używaniu klimy (bo stara) ok. 1500 bath/mc. To daje razem ok. 6200 bath/mc. Czyli na trzy osoby ok. 2100 bath/oosba. Ogólnie neiźle, czysto, czasem karaluch - raz na miesiąc, więc ok za te pieniądze. Mozna taniej w tej okolicy, ale bez klimy i pokój mniejszy. Jedzenie to ok. 100 bath dziennie, gdy kupujesz na ulicy lub w markecie (miejscowe) - w tej kasie rzeczywiście się najesz, przy minimalnym zaangażowaniu... Jeśli porównasz to, do tego co mają biedne tajske rodziny na zarcie, to jest to fortuna. Czyli 3000 bath/mc. Dalej: komunikacja - najtańsze wydają mi się autobusy, od 7 bath za przejazd - przy dwóch przejazdach dziennie daje to ok. 500 bath/mc. Ponadto: ubezpieczenie zdrowotne (turystyczne w polsce- od 400 bath), telefony miejscowe, mydło, dezodorant, aspiryna i prezerwatywy - razem ok. 1000 bath. Razem wychodzi 6600 bath na miesiac, czyli trochę poniżej 200USD. To jest baza. Powyżej: Alkohol - piwo od 30 bath za 1/2 litra, thai whysky tania (chyba poniżej 200 bath za flaszkę, ale nie wiem na pewno), marlboro - 75 bath (inne taniej), trawka to nie wiem za ile, ale chyba tania, z tym, żae trzeba być ostrożnym, bo tutaj kara śmierci (!) hehe. Alkohol w knajpach oczywiście relatywnie droższy - co ważne przy wyjściu z laską... Ciuchy na starganach za 100-200 bath, więc spoko.... Autobusy pozamiejskie, czyli jak Wam przyjdzie ochota pojechać na plażę lub w głąb kraju, też tanie. Np. Pataja lub Hua Hin (200 km) to 200 bath. 600 km to 450 bath. Ok, to tyle, bo sie lekko zmeczyłem....

vs.
zeglarz napisał(a):Powiedzmy, ze bedziesz mial 21k THB miesiecznie. Za mieszkanie, z oplatami, przy uzywaniu klimy tylko w nocy zaplacisz minimum 10k, bedziesz musial sie mocno rozgladac, zwykle te oferty sa skierowane do Tajow. Malo, ktora z recepcjonistek mowi po angielsku.
Jedzenie, przezyjesz za 300 THB dziennie, czyli 9k za miesiac. Beziesz musial sie stolowac u Tajow. Bedziesz musial wiedziec co chcesz zamowic, najlepiej po tajsku, nikt ze sprzedawcow nie mowi po angielsku.
Zostana Ci 2k, nie pobalujesz za to w cale. Wypijesz u Tajow piwo, bedziesz musial wiedziec gdzie. W pubie farangowym 2k to wystarczy na jedna noc.
Na dojazdy do pracy nie zostanie Ci nic.
Ciezko to widze.


Strasznie rozbieżne posty
Wypowie się ktoś jeszcze, z BKK w tej kwestii?
Sam, zastawiam się nad zamieszkaniem w BKK na 3 miechy, więc jest to dla mnie "dosyć" ważne.
zimbru
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek, 15 sty 2010, 16:23

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez dawid » wtorek, 23 lut 2010, 01:01

i badz to teraz madry:) zdaje sie ze bangkok kazdy odbiera mocno indywidualnie...ale dzieki za info!:)
dawid
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 21 lut 2010, 00:22

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 23 lut 2010, 02:59

klucz lezy w paru sformulkowaniach, na ktore powinienes zwrocic uwage:
krzysztof s napisał(a):W konfiguracji typu 3-4 osoby w pokoju to nietrudne. Mieszkałem jakiś czas temu ... Internet Wi Fi ... wolny ... prz oszczędnym używaniu klimy (bo stara) ...Jedzenie to ok. 100 bath dziennie ... komunikacja - najtańsze wydają mi się autobusy, od 7 bath za przejazd - przy dwóch przejazdach dziennie ... telefony miejscowe, mydło, dezodorant, aspiryna i prezerwatywy - razem ok. 1000 bath.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez zimbru » wtorek, 23 lut 2010, 09:56

massagewarsaw, a różnice w cenie jedzenia??hmm 3000 b u Krzysztofa a 9000 u Żeglarza??
zimbru
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek, 15 sty 2010, 16:23

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 23 lut 2010, 10:13

teraz to blizej 9000 niz 3000, nawet jesli sam gotujesz czesc posilkow.

moze ci sie uda 6000 (jesli sie postarasz)

na targu ryz i warzywa sa tanie, do tego np pluca wieprzowe do 20baht za duza sztuke lub 10baht/kilo (jesli nie sprzedaja na sztuki).Plucami zywie swoje psy, bo inne podroby znacznie drozsze (porownywalne z cena miesa).

oczywiscie oplaca sie wynajac zakwaterowanie w kilka osob (ale raczej nie 3-4 osoby w jednym pokoju) i dzielic sie kosztami zakupow jedzenia.

Na tani targ oplaca sie jechac nawet daleko, kupic kilkadziesiat kilo zywnosci i wlozyc do lodowki/zamrazarki na tydzien czy dwa.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez zeglarz » wtorek, 23 lut 2010, 10:58

Wyzywienie to minimalnie 6k, jezeli bedziesz poslugiwal sie Tajskimi nazwami potraw oraz bedziesz wiedzial co gdzie kupic. Przy zakupach w supermakecie paradoksalnie to bedzie minimalnie 9k. Najlepiej to zaprzyjaznic sie z miejscowa kobieta i ja obarczyc odpowiedzialnosciaza zywnosc.
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez zimbru » środa, 24 lut 2010, 10:33

"Tania azja" :lol: Najwyżej przywiozę parę konserw mięsnych ;)
Ok, żeglując po przestworzach netu, znalazłem mieszkanie 29 m2, z kuchnią, łazienką, lodówką, mikrofalą, netem DSL 2mb, tv, ochroną 24h, klimą za 470 zł/mc, podobno niedaleko metra Lat Phrao i 7 min z buta do mallu Bangkapi. Znacie jakąś wirtualną mapę BKK, coby sprawdzić, czy rzeczywiście ten adres jest niedaleko tych miejsc??
Swoją droga, sam adres jest wypasiony: Soi happyland1 :D
Opłaty: "Electricity direct and water 18 bht a unit."
Dużo to???co właściwie oznacza te "unit"?co to za miara??
zimbru
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek, 15 sty 2010, 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości