Przeprowadzka do Tajlandii

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez zeglarz » środa, 24 lut 2010, 10:58

Azja jest tania dla Azjatow. Prad zwykle kosztuje max 7 THB za unit. Cena netto to chyba 2 THB za unit, takze wlasciciel apartamentu zarabia reszte. Nie wydaje mi sie mozliwe 2 mb za te cene, maxymalnie to 1. Sprawdz Google maps. :twisted:
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » czwartek, 25 lut 2010, 00:03

prad kwh, woda metr szescienny.

woda sie zgadza.

prad okolo (zalezy gdzie mieszkasz) 5 baht, a w apartamentach wielokrotnosc.

happyland http://th.pagenation.com/bkk/This+Spot_ ... 770675.map
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez MrYogi » poniedziałek, 1 mar 2010, 16:11

Witam wszystkich

Musze się pochwalić ;) i w połowie maja ( choć może wcześniej ) przeprowadzam się na z Polski na Phuket :]

Znaczną cześć rzeczy będę kupował na miejscu i z PL nic nie będę prać, no właśnie prawie nic. I tu moje pytanie, co zabrać z PL a czego nie ma w Tajlandii ??

Wiem że to bardzo ogólne pytanie, ale jestem cieka co wam brakuje.

Ps. takich rzeczy jak ciuchy itp to oczywiście nie biorę :]
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 1 mar 2010, 16:21

wez male, drobne prezenty dla ludzi, ktorych spotkasz, na przelamanie lodow - cokolwiek uwazasz, ze reprezentuje kulture.

a dla siebie czekolade i ser, bo tu kiepskie i do tego drogie.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez Vit » piątek, 5 mar 2010, 12:59

massagewarsaw napisał(a):wez male, drobne prezenty dla ludzi, ktorych spotkasz, na przelamanie lodow - cokolwiek uwazasz, ze reprezentuje kulture.

a dla siebie czekolade i ser, bo tu kiepskie i do tego drogie.


Czekolady takie sam jak w Polsce, ale faktycznie drogie - tabliczka niemieckiej/szwajcarskiej 60-90 THB.
Ser biały można zrobić samemu - czas produkcji to 2 dni.

O kosztach pisałem w innym poście:
viewtopic.php?f=3&t=67
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » piątek, 5 mar 2010, 13:02

zolty ser
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » piątek, 5 mar 2010, 20:26

żółty ser jak najbardziej - tutaj europejski kosztuje powyżej 700 batów, a miejscowy nie do zjedzenia - jak w Polsce z Biedronki... ponadto Ogórki Kiszone:)
Przy okazji - Vit, proszę powiedz mi, gdzie mogę kupić świeże mleko, żeby zrobić zsiadłe i potem biały ser?
Catering tajski. www.aloj.pl Facebook: alojPL
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez joorakee » niedziela, 7 mar 2010, 01:08

Dobry wieczór Państwu.

Rozważam przeprowadzenie się do Tajlandii - na rok, kilka lat lub na zawsze. Póki co zadowalam się zimowymi wyjazdami do Krainy Uśmiechów. Spędzanie większej części roku w Europie ma dla mnie pewne plusy, nie tylko pod względem finansowym, tak więc cały czas się waham.

Ktoś z Przedmówców pisał, że Tajlandia to kraj dobry na emeryturę. Pytanie, czy chcemy czerpać z życia pełnymi garściami po trzydziestce czy po sześćdziesiątce; abstrahując od kwestii wizowo-finansowych. Oczywiście nie twierdzę, że osiedlenie się na stałe w rzeczonym kraju stanowi conditio sine qua non szczęśliwego życia. Różni ludzie mają różne priorytety, co człowiek, to charakter, i na pewno Azja nie jest dla każdego.

Jeśli chodzi o pobyt długoterminowy, to jest kilka sposobów. Wbrew temu co niektórzy mogą sądzić, z pewnością nie trzeba być nadczłowiekiem, żeby znaleźć pracę jako obcokrajowiec w Tajlandii. Po prostu jeden będzie zarabiał 150 tys. bahtów miesięcznie, drugi 50 tys., a trzeci 20 tys. bez pozwolenia na pracę i wizy. A jeszcze inny rozkręci własny biznes.* Jak na całym świecie.
Mam trochę znajomych mieszkających w Tajlandii, głównie Japończyków. Ci, którzy zaciągnęli się do pracy na miejscu, pracują zazwyczaj za mniejsze pieniądze, ale mają też więcej swobody niż rezydenci, którzy - mimo iż z reguły zarabiają znacznie więcej i żyją w większym luksusie - muszą wracać do Japonii, jeśli firma każe. Coś za coś.
Są też ludzie, którzy mieszkają w Bangkoku czy na prowincji nie pracując. W Japonii nazywa się to sotokomori: pracuje taki Japończyk w Japonii przez 2-3 miesiące, a przez 9-10 żyje z oszczędności w Tajlandii, zazwyczaj dosyć skromnie. Albo w ogóle nie pracuje w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, tylko zarabia przez Internet, gra na giełdzie, itp. A w międzyczasie wyłudza wizę "turystyczną".

I tak sobie myślę, że statystyczny Japończyk, Niemiec czy Amerykanin ma o wiele więcej do stracenia, rezygnując z "kariery" w swoim kraju, niż statystyczny Polak (zarobki, przyszła-niedoszła emerytura...). I na pewno nie należy rezygnować z długo pielęgnowanych marzeń ani odwlekać ich realizacji w nieskończoność, choć odrobina realizmu nigdy nie zaszkodzi.

*Zdaję sobie sprawę, że praca na własny rachunek może być trudniejsza dla obcokrajowca w Tajlandii niż w jego ojczyźnie (raczej nie będzie to "jedno okienko" przy rejestrowaniu firmy), ostatnio wpadła mi w ręce książka pt. "How to Establish a Successful Business in Thailand" i zamierzam zgłębić temat, ale wydaje mi się, że dla chcącego nie powinno być nic trudnego (a już na pewno niemożliwego).
Avatar użytkownika
joorakee
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota, 6 mar 2010, 01:59
Lokalizacja: Warszawa

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 7 mar 2010, 05:53

to moze sprobuj na rok i sprawdz, jak ci idzie.

niemniej teraz jest kryzys i czy z praca, czy prowadzeniem wlasnej firmy, jest ciezej, niz pare lat temu.

czekaj, az przy kolejnym, dlugim pobycie w tajlandii, cos ci zaskoczy (znajdziesz pracodawce, jakis niszowy rynek) - do tej pory nie miales jeszcze takiej szansy.

zanim otworzysz wlasna firme, to moze warto nauczyc sie troche jezyka, a otworzeniem firmy i biurokracja zajma sie prawnicy, wystarczy tylko pare twoich podpisow.

a moze sam sproboj sotokomori, raczej niz zarabianie w europie - moze praca w japonii otworzy ci jakies mozliwosci na przyszlosc.

zalezy, jaki masz zawod, ale staraj sie go oprzec na necie - gdziekolwiek jestes na swiecie mozesz go prowadzic i nie wymaga on tyle nakladow finansowych i ryzyka ich utraty.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez MrYogi » niedziela, 7 mar 2010, 10:49

Dorzucę swoje dwa grosze :

Ja się przeprowadzam do Tajlandii dokładnie od 7 maja tego roku, na serio zaczołem nad tym się zastanawiać jakieś 1,5 roku temu a całość zaczołem załatwiać jakieś tydzień temu. Co tu było problemem że mi zajeło tyle czasu ?? nie finanse, nie praca, tylko własne ruszenie kuperka i zabranie się za to. Jak się okazało roboty tyle co nic.
Mam tego plusa że pracuje przez internet ( Trader walutowy na własny rachunek oraz szkoleniowiec z tego rynku ) więc odpada mi problem pracy, jednak jak się poszuka to przez neta można zarabia, nawet nie mając specjalnej wiedzy,może nie będzie to fortuna ale żyć się da, a żyjesz w Tajlandii, Tahiti, Barbados czy gdzie kto woli i realizuje swoje marzenia.

Koszty takiego życia można mieć znacznie niższe niż w PL, przykład wynajmu domu co oferuje np. massagewarsaw, widziałem fotki tego domu i jak za taką cenę to to jak najbardziej ok :) Oczywiście, jedne będzie potrzebował wilii z basenem, pokojówka i panienką do towarzystwa, innemu wystarczy normalny dom bez jakiś tam dodatków, ale tu chodzi o to żeby być szczęśliwym jak się żyje i nie przejmować się sprawami co mamy w Pl i nas non strop słoneczko** i stresują.
Akurat tu mamy tą możliwość że dużo stresu nam odpada ( a to mi się w Tajlandii najbardziej podoba, no może pogoda na pierwszym miejscu :) )

Jak ktoś ma możliwość realizacji swoich marzeń czy chociażby na rok czy 2 wyjazd gdzieś żeby odpocząć to to zrób zamiast się nad tym zastanawiać.

Pozdrawiam
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron