Przeprowadzka do Tajlandii

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez chillhunter » niedziela, 15 lis 2009, 11:38

@ Ryszard,

jak moja zona przyjechala do Niemiec, to szukala z poczatku kontaktow z tajkami, ale jej to szybko przeszlo, mnie powiedziala 95% pochodzi z Issaanu, wiekszosc bez wprawie zadnego wyksztalcenia, niektore nie umialy nawet pisac.

Ja sobie tez obejrzalem to Thaicommunity u wiel dziewczyn mozna poznac co one przedtem robily.

Jezeli ktos chce do Tajlandi na stale wyjechac to do tego trzeba miec dobra partnerke ktora sie troche na wszystkim zna, dziewczyna ze wsi ktora skonczyla tylko 6 klas w issaanie i pare semestrow na Bangla albo Pattaya Akademie studiowala nie jest do tego predystynowana, onie maja tylko w glowie budowe domu w jej wsi, wysylanie pieniedzy do rodziny no i wiele proboje dochody meza zwiekszyc grajac w karty, jak to sie konczy to na pewno slyszales.

Moja zona powiedziala ze ona do jej ojczyzny nie wroci, jej tam sie duzo nie podoba, ona to zobaczyla dopiero bedac tytaj, na urlop tak.

Pracujac w Tajlandi spotkalem paru farangow ktorzy probowali robic interesy tam, nielicznym sie udalu, ta reszta tam wegetuje, niektorzy stracili domy albo firmy bo wszystko bylo zapisane na zone.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez RYSZARD » niedziela, 15 lis 2009, 18:13

WITAM CIE ! ! w 80%-90%-masz racje,ale niemozna wszystkich brac pod jedna kreske.Moze ja mialem szczescie ! ! W kazdym razie z chwila otrzymania stalej renty,opuszczam ten "piekny" kraj i odpalam do Tajlandii:Gdzie mieszkasz w BRD--moze jestesmy sasiadami?????? :lol:
RYSZARD
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 12 lis 2009, 21:56

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez chillhunter » wtorek, 17 lis 2009, 13:51

@Ryszard,

oczywiscie jest w niemczech duzo Tajek ktore pracuja i zyja spokojnie, niektore pracuja na kilku etatach od rana do wieczora, ale te pieniadze ida przewaznie do LOS dla rodziny albo dzieci.

Ja mieszkam w Esslingen kolo Stuttgartu, u nas jest malo Tajek, ale w Stuttgart jest ich sporo.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez karagas » piątek, 27 lis 2009, 12:17

Witam,
chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda w Tajlandii kwestia nauki, chodzi mi o 11 letnie dziecko. Może ktoś z mieszkających dłużej w tym pięknym kraju coś o tym wie. Planujemy przenieść się wraz z rodziną do Tajlandii, ale na drodze jest kilka drobnych problemów ( w tym dalsza nauka córki), które trzeba jakoś rozwiązać. Na początek chcemy przylecieć na kilka miesięcy i zorientować się na miejscu jak to wygląda, a potem podejmiemy dalsze decyzje. W Bangkoku będziemy 9-12-2009r. Z góry dziękuję za wszelkie pomocne informacje.
Pozdrawiam,
Sebastian
karagas
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2009, 10:26

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » piątek, 27 lis 2009, 12:44

w duzych miastach sa miedzynarodowe szkoly, z nauczycielami spoza tajlandii, wiec na dobrym poziomie - oczywiscie po angielsku, choc wiekszosc uczniow to tajowie.

kolo mojego domu w bangkoku (o ktorym pisalem w innym watku viewtopic.php?f=9&t=26 ) jest miedzynarodowa szkola http://www.ps.ac.th - zatrzymujacy sie u mnie goscie tam wysylaja swoje dzieci. Mieszkali tez angielscy nauczyciele. Dojazd 5 minut autobusem 127, 177 lub 516, a stamtad kilka minut odkrytymi samochodami, razem z innymi dziecmi. Taksowka z domu okolo 40baht.

Warto rezerwowac miejsce wczesniej, zeby miec pewnosc, ze bedzie w grupie na swoim poziomie wiekowym i nauki.

wlasnie probowalem wejsc na ich strone po angielsku, ale sie nie otwiera, wiec pisz do nich - a jesli bez odpowiedzi, to dzwon (pamietaj, ze roznica 6h).
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » piątek, 27 lis 2009, 13:00

ps w przyszlym roku ma u nas mieszkac nauczycielka z niemiec razem ze swoja rodzina (trojka nastolatkow) - wlasnie stara sie o stanowisko w tej szkole. Mozliwe, ze zacznie od lutego. Byla u nas w poczatku roku, ale nie wyszlo jej cos z praca.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez karagas » piątek, 27 lis 2009, 13:03

Będziemy tam do marca więc na miejscu z nią porozmawiamy. A jaki jest orientacyjny koszt nauki w takiej szkole?
karagas
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2009, 10:26

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » piątek, 27 lis 2009, 13:07

nie znam kosztu w tej szkole, pisz lub dzwon. W zaleznosci od szkoly czesne 60-250k baht/rok. Ta szkola jest w dolnej granicy.

napisalem o nauczycielce i jej dzieciach, bo twoja corka moze razem z nimi jezdzic do szkoly.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez Bobo » niedziela, 29 lis 2009, 00:37

mam pytanie: czy mozna kupic jakies ubezpieczenie w PL na 6miesiecy na wypadek uszkodzenia ciała w tajlandii ?
Bobo
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 19 paź 2009, 14:38

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez MrYogi » niedziela, 29 lis 2009, 00:41

Bobo napisał(a):mam pytanie: czy mozna kupic jakies ubezpieczenie w PL na 6miesiecy na wypadek uszkodzenia ciała w tajlandii ?


Można kupić nawet i na rok :) Sprawdź oferte Warty ,mają ciekawą opcję tylko pamiętaj o dodatkowym assistance.
nie żebym promował Warte, ale akurat maja ok, tego typu ubezpieczenia.
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron