Przeprowadzka do Tajlandii

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez MrYogi » czwartek, 1 kwi 2010, 12:27

To ja kw każdym mieście, mieszkałem trochę w Londynie to miasto było ok ,ale wnerwiali mnie ludzie. w Hongkongu było ok to i to, poza cenami ;)

Teraz odliczam czas do przeprowadzki do Tajlandii a dokładnie na Phuket :]
Jeszcze tylko 34 dni 22h 18 min 01sek ;)
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » piątek, 30 kwi 2010, 19:20

Czy wiecie, gdzie można kupić świeże niepasteryzowane mleko (tzw. prosto od krowy) w Bangkoku? najlepiej w okolicach Lat Phrao albo gdziekolwiek indziej... zatęskniłem za zsiadłum mlekiem, kwaśną śmietaną i twarożkiem :lol:
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez Vit » sobota, 1 maja 2010, 06:52

krzysztof s napisał(a):Czy wiecie, gdzie można kupić świeże niepasteryzowane mleko (tzw. prosto od krowy) w Bangkoku? najlepiej w okolicach Lat Phrao albo gdziekolwiek indziej... zatęskniłem za zsiadłum mlekiem, kwaśną śmietaną i twarożkiem :lol:


Nie ma potrzeby mieć mleka prosto od krowy. Lipną śmietanę możesz
kupić w każdym sklepie poniżej 20 thb. Za śmietanę klasy światowej
trzeba zapłacić już 120 thb i dobra jest chyba tylko w Villa Market.

Twaróg, biały ser tudzież zsiadłe mleko możesz produkować samemu,
lepsze niż w Polsce. Technologia jest prosta - ale musisz sprawdzić,
które produkty się nadają lepiej, a które gorzej. Trwa to dwa dni,
potrzebne jest mleko, jogurt (najlepszy chyba taki w przezroczystym
pudełku z czerwonymi napisami i czerwoną zakrętką), kilka kropel
cytryny i tyle.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » sobota, 1 maja 2010, 13:11

Dziekuję Witktu za wyczerpującą odpowiedź:) W takim razie wypróbują Twoją metodę...
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez Vit » niedziela, 2 maja 2010, 05:17

Wyczerpująca byłaby gdybym podał proporcje ;)

Na 2l mleka wsadź max 25% tego jogurtu. Prawdopodobnie mniej wystarczy
(twaróg/ser biały będą mniej kwaśne) - kilka kropel cytryny wskazane. Co
ciekawe jogurt kwasi bardziej niż cytryna. Rozmieszaj. Przykryj jakąś ścierką.
Możesz pomieszać rano i wieczorem. Po 48h (nie dłużej, bo pleśń zacznie
łapać) do gara. Warzenie na małym ogniu aż się serwatka oddzieli od białka.
Całość na gazę, odcisnąć, wykorzystać wg uznania. Jak wyjdzie za kwaśne,
zrób sobie pierogi ruskie, ewentualnie naleśniki z serem, jak wyjdzie takie
jak ma wyjść - to kanapka czy jak tam lubisz :) Smacznego!
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » niedziela, 2 maja 2010, 21:24

he, he, super :D jutro jadę do marketów na zakup produktow :D dziekuję :D co do polskiego żarełka, to w lutym córka przywizla mi kilogram ogóreczków kwaszonych (ale juz sie skończyły) i dwa słoiki chrzanu znanej firmy Rolnik. Swoja droga zastanawiałem się, czy można zakisić tajskie ogórki (bo czemuż nie?) i pewnie spróbuje w przyszlości :roll: Dam znac jak wyszły... może otworzymy watek kulinarny na tym forum? dotyczący żarełka polskiego i tajskiego? Np. Kulinaria Tajsko-Polskie?
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez jackmars » poniedziałek, 3 maja 2010, 13:01

Krzysiek, Dawid,
w niektórych sklepach Tesco, czy Villa można kupić zarówno biały serek granulowany w kubeczku, jak i kefir w 2 wielkościach kubków. Produkowane śa tutaj na miejscu przez jakąś tajską firmę, nie powiem Wam teraz nazwy bo nie kojarze. Serek biały nadaje sie całkiem dobrze do kanapek, testowałem wiele razy, kosztuje około 35 bath, wielkość kubka jak zwykłego jugurtu. Kefir nie pamiętam ceny, ale wielkość kubka jak jogurtu, oraz większa objętość jak około 0.5 L. Zawsze są ustawiane w lodówkach. Smacznego :lol: :lol:
www.pandanus.pl licencjonowany przewodnik polskojezyczny w Tajlandi
jackmars
 
Posty: 110
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 12:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez Vit » wtorek, 4 maja 2010, 11:26

krzysztof s napisał(a):he, he, super :D jutro jadę do marketów na zakup produktow :D dziekuję :D co do polskiego żarełka, to w lutym córka przywizla mi kilogram ogóreczków kwaszonych (ale juz sie skończyły) i dwa słoiki chrzanu znanej firmy Rolnik. Swoja droga zastanawiałem się, czy można zakisić tajskie ogórki (bo czemuż nie?) i pewnie spróbuje w przyszlości :roll: Dam znac jak wyszły... może otworzymy watek kulinarny na tym forum? dotyczący żarełka polskiego i tajskiego? Np. Kulinaria Tajsko-Polskie?


Tak, można zakisić ogórki. Znam ludka, który opanował do perfekcji kiszenie
ogórków w Tajlandii - ale nie znam szczegółów. Od czasu do czasu mam kilka
z Polski, więc się nie ekscytuję. Zresztą nie jestem jakimś ich wielkim fanem,
zwykle kończą w sałatce warzywnej :)

jackmars napisał(a):Krzysiek, Dawid,
w niektórych sklepach Tesco, czy Villa można kupić zarówno biały serek granulowany w kubeczku, jak i kefir w 2 wielkościach kubków. Produkowane śa tutaj na miejscu przez jakąś tajską firmę, nie powiem Wam teraz nazwy bo nie kojarze. Serek biały nadaje sie całkiem dobrze do kanapek, testowałem wiele razy, kosztuje około 35 bath, wielkość kubka jak zwykłego jugurtu. Kefir nie pamiętam ceny, ale wielkość kubka jak jogurtu, oraz większa objętość jak około 0.5 L. Zawsze są ustawiane w lodówkach. Smacznego :lol: :lol:


No cóż, na ten temat mam zupełnie odmienne zdanie. Według mnie te serki
nie bardzo się do czegokolwiek nadają - dla mnie mają jakiś taki dziwny posmak.
(zielonego pojęcia nie mam czego). Swego czasu używałem ich do tworzenia pasty
rybnej, ale to było z dobre 5 lat temu. To ta sama klasa wyrobu co ta tania śmietana
w kubeczku, którą można zabielić zupę, ale już mizeria nie smakuje jak powinna.

Natomiast co do kefiru - to chętnie bym przetestował. Jak toto się zowie po angielsku?
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » środa, 5 maja 2010, 22:39

Dzięki Chłopaki za porady kulinarno-zakupowe:) Słowo "chłopaki" podoba mi się od czasu, gdy usłyszałem zawołanie: "Hej Chopaki, w górę Ptaki!" :lol: A żeby Ptaki miały siiłę, to się muszą dobrze najeść (i wypić kefir nie zawadzi)...
Co do kulinariów, to kefir po angielsku jest "kefir", jak znalazłem w sieci, ale nie wiem jak jest po tajsku (czy w ogóle?). W sumie to kefir rózni się od jogurtu i zsiadłedo mleka. Te wszystkie trzy produkty sa różne. Szukałem dzisiaj tego kefiru, co napisałeś Jacku, ale nie znalazłem - jak będziesz mógł podac szczegóły, to poproszę (wygląd opakowania, nazwa tajska, itd). Na razie zastosowałem Witkowy przepis na zśiadłe mleko i czekam na efekt. Mleko pasteryzowne (nie UHT) i do tego Yoghurt firmy Yolida (pólitrowy, biały kubek z niebieskimi napisami), kupiony w Home Fresh Mart w Mollu. Swoją drogą, bardzo dobry ten jogurt (40-60 bath, nie pamiętam dokładnie). Tylko powiedz mi Witku proszę, ile dodajesz tego jogurtu? (Nie zrozumiełem Twojego poprzedniego postu - czy 25% odnosi sie do opakowania jogurtu, czy proporcji z mlekiem?). Dałem cztery duże łyzki na 0,8 l mleka. W Kazdym bądź razie napiszę, jaki będzie efekt:)
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez Vit » czwartek, 6 maja 2010, 15:44

To raczej przepis na ser biały, ale.. po drodze z tego co widzę się zsiada.

* 2 litry mleka MENJI - czy jakoś tak, jest popularne,
* 25% opakowania yogurtu naturalnego GOURMET (czerwona zakrętka, czerwone napisy)
z żywymi kulturami bakterii Bulgaricum, to jakieś 3-4 łyżki - im więcej tym kwaśniejsze,
* Pare kropel żółtej cytryny.

Właśnie wczoraj wstawiłem, zsiada się jak złoto.. zdejme tym razem po 36-40h :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Poprzednia strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron