Przeprowadzka do Tajlandii

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez joorakee » niedziela, 7 mar 2010, 20:15

massagewarsaw napisał(a):to moze sprobuj na rok i sprawdz, jak ci idzie.

niemniej teraz jest kryzys (...)

zanim otworzysz wlasna firme, to moze warto nauczyc sie troche jezyka (...)

a moze sam sproboj sotokomori, raczej niz zarabianie w europie - moze praca w japonii otworzy ci jakies mozliwosci na przyszlosc.

zalezy, jaki masz zawod, ale staraj sie go oprzec na necie - gdziekolwiek jestes na swiecie mozesz go prowadzic i nie wymaga on tyle nakladow finansowych i ryzyka ich utraty.

Raczej nie wyjeżdża się od razu na całe życie, zresztą życie i tak samo napisze scenariusz, a rok to dobry okres, żeby nasiąknąć atmosferą danego miejsca. Poza tym lubię mieszkać w różnych miejscach i się co jakiś czas przenosić - mam naturę tułacza. ;)

Zawsze stawiam na naukę języka, jeżeli wybieram się do innego kraju - tak też jest w przypadku Tajlandii. Znajomość chociażby podstaw lokalnego narzecza pozwala dostrzec rzeczy wcześniej niedostrzegalne, że o łatwiejszych kontaktach międzyludzkich nie wspomnę. :geek:

W Europie na szczęście też się da zarabiać (do innych krajów unijnych wjeżdża się jak do siebie), poza tym chcę się nacieszyć Europą, jeżeli mam ją znów opuścić na dłużej; do Polski wróciłem wiosną ub.r., jestem dopiero niecały rok, nie licząc przerwy (wiadomo na co :mrgreen: ) teraz w styczniu i lutym.

Jedno jest pewne. Gdybym nie miał:
1) możliwości uprawiania w Polsce motocyklowego hobby,
2) pracy dającej satysfakcję oraz sporą niezależność (mam właśnie to szczęście, że w zasadzie nie ryzykuję utopienia jakichś większych pieniędzy, gdyż mój główny kapitał stanowi moja głowa),
3) możliwości wyjeżdżania na dłużej w zimie,
tobym prawdopodobnie w ogóle (był) nie rozważał powrotu na łono ojczyzny. A i tak nie wiem, czy zagrzeję tu miejsce na dłużej (pewne rzeczy mnie w Polsce "uwierają").

Jeśli zaś chodzi o rzekomy kryzys, to mam swoje zdanie, ale może nie będę wsadzał kija w mrowisko. :)
Avatar użytkownika
joorakee
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota, 6 mar 2010, 01:59
Lokalizacja: Warszawa

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez joorakee » niedziela, 7 mar 2010, 20:24

MrYogi napisał(a):Jak ktoś ma możliwość realizacji swoich marzeń czy chociażby na rok czy 2 wyjazd gdzieś żeby odpocząć to to zrób zamiast się nad tym zastanawiać.

Tak jak wyżej pisałem, wróciłem do kraju stosunkowo niedawno i chcę chociaż trochę posiedzieć (uważając jednak, by się za długo nie zasiedzieć, jeśli pisane jest mi co innego). Myślę, że zostanę przynajmniej dopóty, dopóki będę miał "tani" ZUS - to właśnie może być moment przełomowy i okazja do podjęcia kolejnych życiowych decyzji. A póki co skupiam się na szlifowaniu języka. :P
Avatar użytkownika
joorakee
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota, 6 mar 2010, 01:59
Lokalizacja: Warszawa

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez Victor » sobota, 20 mar 2010, 04:20

Vit bardzo dokladnie tu opisal wszystko. Osobiscie moge dodac tylko to, ze na prowincji jest znacznie taniej. W zeszlym roku bylem w Khon Kaen i mieszkalem w hotelu przez miesiac gdzie doba kosztowala mnie 15 $ ze sniadaniem. Poza tym jedzenie pyszne ( o ile ktos lubi ostre ) no i tanie. Nie ma takich korkow jak w Bangkoku. Jezeli hotel kosztowal mnie tyle to wynajem pokoju powinien kosztowac relatywnie mniej do cen w stolicy.
Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
Victor
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 20 mar 2010, 03:07

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez zimbru » niedziela, 21 mar 2010, 17:17

Opłaca się wymienić pieniądze na lotnisku??Czy raczej gdzieś na mieście??
zimbru
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek, 15 sty 2010, 16:23

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 21 mar 2010, 17:23

tyle ile musisz, to na lotnisku - w reszte w miescie w razie potrzeby
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez MrYogi » niedziela, 21 mar 2010, 17:24

zimbru napisał(a):Opłaca się wymienić pieniądze na lotnisku??Czy raczej gdzieś na mieście??


W ogóle się na lotnisku nie opłaca, mają najgorsze ceny i prowizje. Już lepiej w mieście.

Na lotnisku wymień tylko tyle ile potrzeba Tobie żeby dojechać chociażby od Khao San Road tam już znacznie lepszy przelicznik.
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez khosamuifan » niedziela, 21 mar 2010, 20:46

Witam, (chyba jestem tutaj w dobrym forum... :?: )
od jakiegoś czasu zastanawiamy się w dwójkę z żoną nad wyjazdem” na stałe” do Tajlandii a dokładnie na wyspę Ko Samui. Na stałe to jest w znaczeniu 8 na 4 miesiące. Czyli wyjazd z zimnej Europy pod koniec września i powrót do wiosennej już Europy po 8 miesiącach. Podoba nam się ten kraj a szczególnie ta wyspa jak z raju. Jesteśmy oboje blisko (bardzo) 60-ki i mamy dosyć zimna zgnilizny i… pewnych innych rzeczy. No i mamy to szczęście ,że mamy parę groszy odłożone … tak na 5 lat czytaj 5x 8/4 pobytów Th-Eu. Przeczytałem książki pisane przez przebywających w Tajlandii farangów zarówno takich żyjących z Tajkami jak i takich z rodzinami z Europy. Tam jest dużo bla,bla,bla jak i przydatnych informacji, ale to jeszcze nie to. Dzisiaj odkryłem to polsko jezyczne forum i… czytam, czytam. Czy ktoś z Was podpowie nam jak załatwić wizę na 8 miesięcy!? Oczywiście, nie będziemy studiowali, pracowali, Tajki czy Tajowie też nie w chodzą w grę z wiadomych ;) powodów. Tak po prostu chcemy wydawać pieniążki na siebie samych i bądź co bądź wspomagać tajską gospodarkę. Renciści z Niemiec tak robią ale czy z polskim paszportem to przejdzie?. Jeżeli ktoś z Państwa może nam coś podpowiedzieć to bardzo proszę o podpowiedź. Poprzednie posty dotyczą raczej osób młodszych lub chcących pracować – a my no cóż rocznik 1951/2 który ma już dosyć wyścigu szczurów i chciałby wszystko na legalu! (bo pompka może nie wyrobić :| )
Pozdrawiamy Wszystkich
Barbara i Janusz
ewentalnie bezposrednio na: janusz2410@gmail.com
khosamuifan
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 18:56

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 21 mar 2010, 20:53

wiza emerytalna powyzej 50 lat z konsulatu w warszawie, albo wiza na odwiedzenie rodziny z konsulatu w hull w uk.
8 miesiecy w jednym, niewielkim miejscu, to sie porzadnie zanudzisz
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez khosamuifan » niedziela, 21 mar 2010, 21:42

Ale czy w tym przypadku - wiza 50+ - trzeba (tak słyszałem) co trzy miesiace opuszczać Thai lub meldowac sie w jakimś urzędzie imigracyjnym???!
Nigdzie nie moge się tego jednoznacznie dowiedzieć tzn. mam sprzeczne lub całkowicie sprzeczne info.
pozdrawiam
Janusz
khosamuifan
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 18:56

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 21 mar 2010, 21:55

przypuszczam, ze nie musisz wyjezdzac, a meldowanie (jesli konieczne) to male piwo.

przy okazji wyrabiania wizy mozesz zapytac o to - ale to przeciez niczego nie zmienia.

chyba nie zamierzasza ciurkiem siedziec w jednym miejscu przez 8 miesiecy?
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość