Przeprowadzka do Tajlandii

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » sobota, 2 sty 2010, 21:09

Mariusz napisał(a):
oxiyo napisał(a):Czy chcac kupic wieksza ilosc towaru w hurtowni za gotowke Tajowie robia jakies wieksze problemy niz w Polsce?

kazdy moze kupic wszystko, zreszta dokladnie tak samo, jak w polsce - zdaje sie, ze nigdy nie zajmowales sie handlem w polsce. Z tego wzgledu raczej unikaj "wiekszych ilosci towaru", bo mozesz sie przejechac. Jak w kazdej dzialalnosci, moze to byc niewypal - jesli nie jestes ekspertem w konkretnej dziedzinie i nie masz juz wyrobionego rynku na produkt. Zaczynaj organicznie, na mala skale - np kup towar dopiero wtedy, gdy masz juz pieniadze od klienta. Przede wszystkim unikasz inwestycji - na ktora to zreszta nie masz pieniedzy. 8-10k zl to niewiele i mozesz je stracic w jeden dzien. Pamietaj tylko, miej wykupiony bilet powrotny.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » sobota, 2 sty 2010, 21:13

Brawo Sozoso! Niedługo zdobędziesz Złotą Palmę Głupoty na tym forum, która osobiście Ci z przyjemnościa wręczę!

Mariuszu, spokojnie przeżyjesz za 200$ przy skromnym "studenckim" życiu. W konfiguracji typu 3-4 osoby w pokoju to nietrudne. Mieszkałem jakiś czas temu w pokoju w Bangkoku przy ulicy Lat Phrao, ok. 4 km od metra, ale autobusy co kilka minut. Pokój 32 m kw, z łazienką, balkonem i klimą. Płaciłem 4000 bath/mc - minimalny czas 2 miesiące, kaucja 2 czynsze (oddają w dniu wyprowdzki). W pokoju duże łóżko, duża szafa i małe szafki. Lodówka dodakowo płatna 250 bath/mc. Internet Wi Fi na każdy komputer - 320 bath; wolny ale kamerka na Skypie działała.... Prąd i woda, prz oszczędnym używaniu klimy (bo stara) ok. 1500 bath/mc. To daje razem ok. 6200 bath/mc. Czyli na trzy osoby ok. 2100 bath/oosba. Ogólnie neiźle, czysto, czasem karaluch - raz na miesiąc, więc ok za te pieniądze. Mozna taniej w tej okolicy, ale bez klimy i pokój mniejszy. Jedzenie to ok. 100 bath dziennie, gdy kupujesz na ulicy lub w markecie (miejscowe) - w tej kasie rzeczywiście się najesz, przy minimalnym zaangażowaniu... Jeśli porównasz to, do tego co mają biedne tajske rodziny na zarcie, to jest to fortuna. Czyli 3000 bath/mc. Dalej: komunikacja - najtańsze wydają mi się autobusy, od 7 bath za przejazd - przy dwóch przejazdach dziennie daje to ok. 500 bath/mc. Ponadto: ubezpieczenie zdrowotne (turystyczne w polsce- od 400 bath), telefony miejscowe, mydło, dezodorant, aspiryna i prezerwatywy - razem ok. 1000 bath. Razem wychodzi 6600 bath na miesiac, czyli trochę poniżej 200USD. To jest baza. Powyżej: Alkohol - piwo od 30 bath za 1/2 litra, thai whysky tania (chyba poniżej 200 bath za flaszkę, ale nie wiem na pewno), marlboro - 75 bath (inne taniej), trawka to nie wiem za ile, ale chyba tania, z tym, żae trzeba być ostrożnym, bo tutaj kara śmierci (!) hehe. Alkohol w knajpach oczywiście relatywnie droższy - co ważne przy wyjściu z laską... Ciuchy na starganach za 100-200 bath, więc spoko.... Autobusy pozamiejskie, czyli jak Wam przyjdzie ochota pojechać na plażę lub w głąb kraju, też tanie. Np. Pataja lub Hua Hin (200 km) to 200 bath. 600 km to 450 bath. Ok, to tyle, bo sie lekko zmeczyłem....
Catering tajski. www.aloj.pl Facebook: alojPL
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez RYSZARD » sobota, 2 sty 2010, 21:17

sozoso-masz 100% racje :shock: :lol:
RYSZARD
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 12 lis 2009, 21:56

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » sobota, 2 sty 2010, 21:32

Mariusz napisał(a):+ wiadomo jakies piwko, impreza, czasem cos pozwiedzac, poogladac pieknego kraju. Prosze o bardzo orientacyjne sumy, ktos wczesniej pisal, ze mozna i za 300$ przezyc, ale czy te 300 dolcow spelnia powyzsze wymagania? Miejsce zamieszkania - bangkok najlepiej, badz inne duze miasto.

pisalem co najmniej dwukrotnie na tym watku, ze minimum $200/miesiac (sozoso, ktory nigdy nie byl w tajlandii, twierdzi, ze mozna za $100 - pytaj jego o szczegoly) - jako minimum nie wlacza to piwka, imprez, zwiedzania.

siamsato (butelkowane 8% piwo ryzowe) jest w 7/11 za 0.5l 27baht, mozna kupic w supermarkecie skrzynke 18 butelek troche taniej.

piwo w pubie od 50baht, ale np pint guinessa w dobrym pubie w bangkoku 300-350baht (czyli 2x wiecej, niz w pubie w centrum Londynu).

z 10k zl na rok nie stac cie na imprezowanie, a zwiedzanie to tylko bezplatnych miejsc (sa takie, tylko trzeba szukac). Bedziesz mogl sobie na nie pozwolic, jesli znajdziesz forme przychodu.

bangkok jest jedynym duzym miastem dajacym mozliwosci zarobku obcokrajowcowi i podrozowania. Kolejne miasto, chiang mai, jest 20 razy mniejsze, i jest miastem prowincjonalnym, choc waznym osrodkiem kultury i nauki, rowniez turystycznym. Oczywiscie, jest tam taniej, niz bangkoku.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez Mariusz » sobota, 2 sty 2010, 21:38

Dziekuje bardzo za wpisy ;) Wg. money.pl 300$ to ok. 8,5stowy (czyli dodaje 50% do miesiecznego spokojnego zycia studenckiego^^), dajmy na to 10 miesiecy i zamykamy sie w 9tysiacach zl. I tak moze byc. Jeszcze pytanie mam co do dostania sie do Bangkoku. Poki co studiowalem przeloty i stwierdzam, ze jesli sie postarac jestem w stanie doleciec na miejsce za 1,6tysiaca. Czy sa inne ciekawsze finasowo mozliwosci? Obilo mi sie o oczy cos na temat promow, ale tylko obilo.
Mariusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 1 sty 2010, 22:43

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez oxiyo » sobota, 2 sty 2010, 21:47

1,6 zł w 1 strone tak ?

Phuket jest tanszy niz okolice bangkoku ?
oxiyo
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 3 gru 2009, 21:41

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » sobota, 2 sty 2010, 22:08

krzysiek, pisalismy wypowiedzi rownoczesnie - ceny w tajlandii systematycznie wzrastaja (znaczny skok od kryzysu paliwowego 1.5 roku temu). Oprocz trasportu, wzrosly ceny zywnosci - minimum jest 100baht/dzien. Pozostawmy na boku najbiedniejsze rodziny tajskie, bo ich poziom odzywiania nie jest wystarczajacy.

przecietny taj wydaje ponad 100baht/dzien na jedzenie.

sposobem jest wlasne gotowanie - wiec wyprawy na rynek. Roznice cen miedzy rynkami sa znaczne, wiec trzeba poszukac w okolicy.

transport za 7 baht to autobusy lokalne, powolne i bez klimatyzacji - sa czesto zapakowane. Z klimatyzacja to 20 baht i zdecydowanie warto, jesli dluzsza podroz, bo oszczedzisz rowniez duzo czasu.

mariusz, dopoki nie znajdziesz rozsadnego zrodla dochodu przez prace zarobkowa (handel zostaw sobie jako dodatek), to z takim funduszem bedzie ci ciezko przezyc 10 miesiecy w tajlandii. Jesli nie masz tez nagranej juz pracy w anglii, np na zastepstwo kumpla, ktory wraca do polski, to zapomnij o szybkim znalezieniu pracy w anglii.

oxiyo - phuket jest wyspa (wprawdzie polaczona z ladem stalym mostem), a na dodatek miedzynarodowym kurortem wypoczynkowym, z miedzynarodowym lotniskiem. Dlatego ceny wszystkiego sa znacznie wyzsze niz w bangkoku, gdzie jest mozliwosc wydania takiej sumy, na jaka cie stac - mozesz zyc na poziomie biednego taja czy milionera.

proponuje, zeby pobyt na pare miesiecy na twardym budzecie traktowac raczej jako "backpacking", niz "przeprowadzke". Dlatego polecam lekture przewodnikow turystycznych.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez sozoso » niedziela, 3 sty 2010, 07:47

Panowie studenci , jezeli lubicie przygodę a piszecie tu ze tak , wiec kupcie sobie bilet powrotny open na wszelki wypadek i leccie po swoja przygode inaczej sie nie przekonacie jak jest naprawde , a jesli dostaniecie tu detale ile nawet kosztuja skarpetki to przeciez to juz nie bedzie hard core tylko nuda , a zapomnialbym chce podziekowac jednemu tutaj znawcy Tajlandii za niedoszle wreczenie mi palmy gupoty oraz nastepnemu znawcy za przekrecenie mojej wypowiedzi ze niby pisalem tu ze moge przezyc za 100 baksow - bow shit !
W kazdym razie pozdrawiam noworocznie i milej zabawy
Mgr.Sozoso
sozoso
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 22 paź 2009, 12:51

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » niedziela, 3 sty 2010, 20:06

Coż, mnie sie podoba to, ze Mariusz pyta się o rózne rzeczy - od tego jest to forum, jak sądzę... Studenci, ale przcież już dorośli ludzie mają dobrą energię i chcą przyjechac tutaj... dla mnie super - nie dlatego, że lubię Tajlandię (każdy lubi cos innego...), ale dlatego, że to pozytywne... I tyle...moje odczucie... nie jestem znawcą Tajlandii, raczej staram poznać się samego siebie... Czego życzę w nowym roku także Tobie, Panie Magistrze.
Pozdrawiam
Krzysztof

P.S. niedobrze dla ciebie, jak zapominasz (chyba, ze świadomie?)
Catering tajski. www.aloj.pl Facebook: alojPL
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Przeprowadzka do Tajlandii

Postprzez marco » niedziela, 10 sty 2010, 09:03

Sam chętnie gdzieś się przeniosę, choćby na jakiś czas zobaczyć jak żyje się poza Polską, dlatego czytam Wasze uwagi z ciekawością, Tajlandia jest jednym z krajów jaki biorę pod uwagę. :lol: :lol:
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości