Prawo jazdy

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Prawo jazdy

Postprzez Lahtir » wtorek, 30 paź 2012, 16:11

Czy na terenie Tajlandii europoejskie prawo jazdy obowiązuje, a jeśli nie to czy zrobienie prawka jest trudne tam na miejscu i czy można zrobić kurs w języku angielskim?
Lahtir
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2012, 15:06

Prawo jazdy

Postprzez krzysztof s » wtorek, 30 paź 2012, 18:41

Na terenie Tajlandii obowiązuje "międzynarodowe prawo jazdy".... przyznaje, że nigdy nie słyszałem o czymś takim, jak europejskie prawo jazdy.... masz narodowe, wydane w kraju, w którym je zdałeś, np. w Polsce.... jest ono uznawane w kilkunastu lub kilkudziesięciu krajach na świecie, w tym w prawie całej Europie, ale w większości krajów "egzotycznych" potrzebujesz wyrobić sobie "międzynarodowe", które jest uznawane prawdopodobnie we wszystkich krajach świata, a na 100% w Tajlandii. Procedura w PL jest taka (przypuszczam, że w innych krajach UE podobna): idziesz do urzędu komunikacji w starostwie, wypełniasz wniosek, dołączasz zdjęcie, chyba ze 30 zł opłaty i za kilka dni odbierasz szarą książeczkę. W razie czego okazujesz ją na całym świecie łącznie ze swoim oryginalnym prawem jazdy. Prawo jazdy w Tajlandii raczej nie będzie Ci potrzebne w przypadku kontroli tajskiej "drogówki-łapówki", ale, odpukać, jakby coś się złego wydarzyło, to musisz mieć to międzynarodowe (szara książeczka) plus oryginalne.
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Prawo jazdy

Postprzez Lahtir » wtorek, 30 paź 2012, 20:38

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, do tej pory nie wyjeżdżałem poza europe, dlatego pytam. Pozdrawiam.
Lahtir
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2012, 15:06

Prawo jazdy

Postprzez konzi » środa, 7 lis 2012, 17:17

Ja zrobiłem tajskie prawo jazdy w Tajlandii. O całym kursie piszę tutaj http://www.konradknapik.com/blog_newlook.php?numer=755. Z tego co mi wiadomo jest możliwość zrobienia kursów prawa jazdy przez turystów. Nie wiem jednak, gdzie dokładnie. Być może wszędzie, a być może nie. Tego nie wiem.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie samego kursu, chętnie odpowiem.
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

Prawo jazdy

Postprzez Lahtir » piątek, 9 lis 2012, 00:29

Świetny artykuł, dzięki za wpis.
Lahtir
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2012, 15:06

Prawo jazdy

Postprzez Luki » środa, 16 sty 2013, 18:19

Kiedys zatrzymali mnie i pokazalem polskie prawko ,nie miedzynarodowe, nie uznali i zaplacilem 400 Bath.
ฉันรักประเทศไทยและสาวไทย

luuki69@yahoo.de
Avatar użytkownika
Luki
 
Posty: 25
Dołączył(a): środa, 16 sty 2013, 12:01
Lokalizacja: Essen/Pattaya

Prawo jazdy

Postprzez SonGoku » wtorek, 29 sty 2013, 03:07

Musieli Cie zatrzymac z jakiegos powodu. Jezeli zatrzymali Cie poniewaz nie miales kasku to 4oo Bht to mandat za kask a nie prawo jazdy.
SonGoku
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 03:57

Prawo jazdy

Postprzez konzi » wtorek, 29 sty 2013, 03:14

Niekoniecznie. Zdarza się (chociaż bardzo rzadko), że zatrzymują wszystkich po kolei. Oczywiście mają wtedy swój powód, ale zupełnie niezwiązany z osobą zatrzymywaną. Czasem sprawdzają wtedy prawo jazdy, a czasem chcą po prostu spojrzeć na twarz kierowcy, zupełnie jakby kogoś szukali.
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

Prawo jazdy

Postprzez SonGoku » wtorek, 29 sty 2013, 03:47

Nawet w Polsce zdarzaja sie rutynowe kontrole. Nie slyszalem, zeby ktos dostal mandat za jazde zgodnie z przepisami.
Wiem, ze mandat za brak kasku to wlasnie 400 Bht i zalozylem, ze kolege musieli zatrzymac z jakiegos wlasnie powodu.
Polacy przyjezdzajacy do Tajlandii musza sobie jednak uswiadomic, ze polskie prawo jazdy nic absolutnie tutaj nie znaczy.
SonGoku
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 03:57

Prawo jazdy

Postprzez krzysztof s » poniedziałek, 4 lut 2013, 21:14

Luki napisał(a):Kiedys zatrzymali mnie i pokazalem polskie prawko ,nie miedzynarodowe, nie uznali i zaplacilem 400 Bath.

to miałeś szczęście... ja na miejscu tajskiego gliny, wziąłbym za twoją osobowość z 5 tysięcy... normalnie więcej niż za żonę :lol:
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Następna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron