Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez stankuten » środa, 2 lut 2011, 04:35

Czesc Michal. Czemu z Ciebie taki "scorpion"?
Ty po pieciu latach miales dosc Londynu. Ja jestem lepszy. Wytrzymalem w Kanadzie 40 lat i pewnego dnia powiedzialem sobie: enough. Snieg, zima, zamiecie, slizgawice.... po co mnie to? Wyprowadzilismy sie do Tajlandi (Pattaya), gdzie uprzednio kupilismy sympatyczne condominium z ladnym basenem i jacuzzi na dachu. Dodac nalezy, ze zona jest Tajka od kilkunastu juz lat. Nasze motto: Nie trzeba umierac, aby byc w raju-wystarczy mieszkac w Pattaya. Za nic w swiecie nie chcialbym zmienac naszej aktualnej sytuacji-jest to niewatpliwie najpiekniejszy okres naszego zycia. Na marginesie dodam, ze udalo mnie sie uniknac ekonomiczno-finansowych histori, jakie prawie ZAWSZE towarzysza zwiazkom Tajka-Farang.
Mialem sporo szczescia, bo to co sie tutaj sluszy, to prawdziwy horror.
Zrob tak samo: jakies mieszkanko blisko morza (tylko nie Phuket!!!), roczna visa (zalezy ile masz lat) i.... "paradise life".
Interesuje Cie wiecej? Napisz na moj e-mail: stankuten@hotmail.com Podam Ci moj telefon-porozmawiamy, moze sie gdzies spotkamy.... kto wie-moze bedzie o jednego Polonusa wiecej w Tajlandi?
Stan & Pam
stankuten
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 14:53
Lokalizacja: Montreal, Canada i Pattaya, Thailand

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Vit » środa, 2 lut 2011, 11:05

W chwili obecnej lepiej się zastanowić nad tym co się w Tajlandii będzie robić, jeszcze
2-3 lata temu można było jechać w ciemno.. i nawet jak się było kompletną ofiarą życiową,
to spokojnie można było zarobić na dostatnie życie bez większego wysiłku. Teraz jest to nieco
trudniejsze, choć nie można powiedzieć, że niemożliwe. Problem w tym, że mało kto lubi Tajów,
którzy za plecami mówią "Farang ki'nok" (zwłaszcza jak się dowiedzą co to znaczy) :D

Niemniej życzę powodzenia w krainie uśmiechów.

@Stan-kuten:
Nie spotkałem jeszcze Polaka z Tajką w - cytuję - "ekonomiczno-finansowej historii", a znam wielu,
którzy są w związkach z Tajkami.. takie rzeczy dzieją się chyba tylko, jeśli się szuka "narzeczonej"
w barze GO-GO.. a każdy rozgarnięty człowiek wie po co są takie bary - podpowiem, że bynajmniej
nie do szukania towarzyszki życia (choć i to jest możliwe).

Co to wyboru - Pattaya/Phuket. Muszę się bardzo mocno niezgodzić z opinią. Phuket po stronie
niekomercyjnej (od wschodu) jest fantastyczny. Spore przestrzenie, piękne widoki, łatwy dostęp
do sielankowych, czasami bezludnych wysp.. a Pattaya, cóż.. to zatoka, port w pobliżu, brunatna
woda, brudna plaża (owszem jest kilka wąskich skrawków, które jako-tako się nadają - ale to nie to).

Chyba bardzo zależy kto co lubi - albo raczej - gdzie komu dane było przebywać :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez fuhwaldi » środa, 9 mar 2011, 07:49

Vit napisał(a):Boo!

Witam wszystkich

mam zamiar mieszkac na stale w Tajlandji narazie mieszkam na wsi kolo sakon nakhon
tuta jest fajnie spokojnie wszyscy szanuja obcych klaniaja sie z daleka motorkiem zwiedzam
okolice mieszkam u rodziny tajskiej

Wieslaw
fuhwaldi
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 3 lut 2010, 21:40

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez aniz____25 » sobota, 12 mar 2011, 14:17

Witam,
chciałabym wyjechać do Tailandii na stałe tylko nie wiem od czego zacząć :) kto byłby w stanie pomóc na początek z mieszkaniem i pracą?Mam 25 lat i mieszkam w małym miasteczku bardzo smutnym i ponurym...cały czas szukam swojego miejsca na ziemi może własnie będzie nim Tailandia :) chciałabym bardzo spełnic swoje marzenie :) pozdrawiam wszystkich Polaków mieszkających w Tailandii.Jeżeli ktoś chciałby się skontaktować to podaję swojego maila:andzia1919@tlen.pl-chętnie nawiążę kontakt z osobą mieszkającą na stałe w Tailandii lub osobą która również chciałaby wyjechać :)
pozdrawiam
Ania
aniz____25
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 12 mar 2011, 12:59

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez massagewarsaw » sobota, 12 mar 2011, 14:19

jesli na stale, to od jezyka.

moze sie zejsc pare lat
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Fach » niedziela, 13 mar 2011, 05:35

Aniu a gdzie i jako kto zamierzasz w Tajlandii pracowac ?
masz jakies chocby pomysly czy przemyslenia ?
Fach
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 18:36

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez aniz____25 » poniedziałek, 14 mar 2011, 16:28

Tak wiem ,że język to podstawa dlatego teraz o wyjeździe nie mam co marzyć jedynie na wakacje.W Tailandii mogłabym pracować jako kelnerka lub barmanka ewentualnie z biegłym j.angielskim zrobić kurs i uczyć.Za kilka lat,jakis czas może się uda :D pozdrawiam
aniz____25
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 12 mar 2011, 12:59

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 14 mar 2011, 16:32

aniz____25 napisał(a):pracować jako kelnerka lub barmanka

ania, nie wiesz, o czym mowisz.

nawet za jedzenie i mieszkanie nikt ci takiej pracy nie da - pierwsze, prawo pracy. Drugie - biegly jezyk tajski.

jesli do tej pory nie nauczylas sie angielskiego, to juz ci sie nie uda, w stopniu pozwalajacym na nauczanie w szkole.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez aniz____25 » poniedziałek, 14 mar 2011, 16:53

Mówię to co wiem z informacji przeczytanych w internecie
aniz____25
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 12 mar 2011, 12:59

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 14 mar 2011, 17:02

ania, nie jestem pewien, czy bylabys w stanie pokazac tajlandii na mapie. Nawet jesli juz, to znawczynia tajlandii cie to nie czyni. Jestes pewna, ze chodzilo komus o tajlandie, a nie jakis inny, bogatszy kraj, np japonie?
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość