Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez zikohh » środa, 14 mar 2012, 12:15

Z tego co się orientuję to żeby uzyskać wizę emerytalną (?) (retirement visa) trzeba pokazać 800 000 bath w banku lub 40 000 przychodu miesięcznie.
zikohh
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 30 sty 2010, 15:58

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez stankuten » środa, 14 mar 2012, 14:07

Ja mieszkam na rocznej tzw. "marriage visa". Nie musze pokazywac ile pieniedzy mam na koncie ani jaka mam emeryture.
Wiza kosztuje $ (kanad.) 175 i (niestety) co 3 miesiace musze robic "wypad" do Cambodia aby ja odnowic. Zaleta jest, ze jest to wiza wielokrotna, moge wiec odwiedzac inne kraje i wracac do Tajlandi.
stankuten
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 14:53
Lokalizacja: Montreal, Canada i Pattaya, Thailand

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez zikohh » środa, 14 mar 2012, 14:38

Heh, właśnie siedzę w Phnom Phen w barze na jednym z takich "wypadów", jeżeli pokażesz pieniądze to nie musisz ich robić, tylko się meldujesz w imigration co 3 miesiące.
Znam też agencje w Pattaya, która przeleje ci te 800 000 bath na konto i załatwi wize, wszystko za około 20 000 i na rok masz spokój.
Ale pytanie było o wizę dla emerytów, nie rodzinnych, trochę zboczyliśmy z tematu, chociaż te emerytalne wizy też pomagają robić.
zikohh
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 30 sty 2010, 15:58

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez krzysztof s » środa, 14 mar 2012, 17:21

Ja to se myśle, że ten post Pani Gosi z telewizji, to jest czysta prowokacja. Tak se własnie myślę i rozważam na sercu :roll: Bo moze Ona nie jest z TVP Info, tylko z TV Trwam :?: Może to cześć większej akcji ludzi Rydzyka, jak choćby ten film Głupiego Cejrowskiego o Buddyźmie... Czuję kolejny spisek dziejowy (czuję nie tylko nosem, ale całym sobą)....Dla Pani Gosi dobre wieści: mocherowe berety chronią nie tylko przed mrozem, ale i upałem i na deszcz jak sie zaimpregnuje bedzie gites; a ponadto chronią umysł przed zgorszeniem, bo zatrzymują złe fale"mentalne"... do tego ciemne okulary, żeby tych lajdybojów i kobiet upadłych i tych bożków złych nie widzieć. I cheja i do przodu :lol:
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez hippo » niedziela, 18 mar 2012, 08:13

@krzyszto s
chyba jestes wojujaca ateistyczna dewotka,albo komuch/esbek/zomo na emeryturze w Tajsku,w ucieczce od nieslawy?i juz
z antyklerykalna paranoja?
Jej pytanie o koscioly jest jak najbardziej na miejscu,bo emeryci czujac koniec blisko - przypominaja sobie o religii i lubia chodzic do kosciola.W Tajlandii maja nawet swoich wlasnych swietych meczennikow i to wspolczesnych.Duzo rdzennych katolikow mieszka we wschodnim Issanie - gdzie sa zywe kontakty z Laosem i Vietnamem.W BKK jest Katedra i katolicki
uniwersytet(jeden z najlepszych).Najbardziej popularny kosciol wsrod farangow jest na soi Ruamrudi,Katedra jest obok
hotelu Oriental i tamze jest siedziba noncjusza papieskiego(w tej samej dzielnicy) - i inny popularny kosciol.
Nie wszyscy ciagna do Tajlandii przyciagani przez magiczna sile POP(Power Of Pussy)!
Odpowiadajac OP(original poster) - najwiekszym problemem dla ludzi na emeryturze z Polski - moze byc opieka zdrowotna,
bo trzeba za nia placic i potrzebne jest dobre ubezpieczenie tzw. prywatne.
Plusem jest tani alkohol,jesli ktos kultywuje to hobby - to nie wyda duzo,aby byc na gazie;innym plusem - duza ilosc emerytow
z Europy(glownie UK),Ameryki,Australii,Rosji; o towarzystwo jest latwo.Innym plusem - duza ilosc turystycznych atrakcji,
bogata kultura tego kraju i fantastyczna kuchnia.
Moja konkluzja - Tajlandia to opcja dla polskich zamoznych emerytow - bylych byznezmenow z kapitalem i glebokimi kieszeniami.3000 zl/miesiac to jest gole minimum.
czok-di!
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 18 mar 2012, 09:59

hippo napisał(a):Jej pytanie o koscioly jest jak najbardziej na miejscu,bo emeryci czujac koniec blisko - przypominaja sobie o religii i lubia chodzic do kosciola. ... Plusem jest tani alkohol,jesli ktos kultywuje to hobby - to nie wyda duzo,aby byc na gazie ... czok-di!

obowiazkowo paciorek i seta, od wieku mlodzienczego do grobu, bo tak nas nauczyli.
czok di!

ps pytania dziennikarki sa troche powyzej poziomu cejrowskiego, ale nie wiele wyzej. Obawiam sie, ze w jego stylu powstanie teraz konkurencyjny program dokumentalny, o zapitych emerytowanych zomowcach/sbekach z antyklerykalna paranoja wyslanych przez POP (podstawowa organizacja partyjna - jedna ze struktur pzpr), zyjacych na kocia lape (bez slubu koscielnego) z tajkami, umierajacych na marskosc watroby w tajskim prywatnym szpitalu, mieszczacym sie za sciana siedziby jego ekscelencji nuncjusza. Drugi odcinek bedzie o wojujacym katoliku z polski, ktory nawracajac niewiernych pogan na bankokianskim uniwersytecie zostal zamordowany w bestialski sposob przez swoj wlasny skuter i toczy sie proces o jego blogoslawienstwo i kanonizacje. Po tych programach wroze masowy naplyw roznej masci emerytow do tajlandii.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Jaro W » niedziela, 18 mar 2012, 13:50

Nie ma to ajk zdrowe poczucie humoru!Fajnie się czyta:))Pozdrawiam forumowiczów,piszcie więcej,please!
Jaro W
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 17:19

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez krzysztof s » niedziela, 18 mar 2012, 15:53

hippo napisał(a):@krzyszto s
chyba jestes wojujaca ateistyczna dewotka,albo komuch/esbek/zomo na emeryturze w Tajsku,w ucieczce od nieslawy?i juz
z antyklerykalna paranoja?

Ja jestem lejdyboja :lol: zomowców to pamiętam tylko jak mnie pałkami okładali (na szczęście tylko tymi z gumy, a nie tymi z rozporka :roll: )....
Paranoi antyklerykalej nie mam, chyba raczej zdrowe podejście :lol:
A Ty "hippo" skąd się wziąłeś/wzięłaś? Praca w bar go-go w Pataja (siła POP?) :?:
krzysztof s napisał(a):Moja konkluzja - Tajlandia to opcja dla polskich zamoznych emerytow - bylych byznezmenow z kapitalem i glebokimi kieszeniami.3000 zl/miesiac to jest gole minimum.

Pasuje ksiądz (ew. biskup) emeryt ze skłonnościami pedofilskimi.... wiadomo, że na parafii w Europie ostatnio trudniej, bo wredne media lewackie robią nagonkę, a może tutaj?
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez somtam » poniedziałek, 19 mar 2012, 16:10

A Ty hippo, to długo w Tajlandii? :roll:
Widać, zmeczony jestes i już chyba swoje w zyciu wypiłeś.
Jeżeli napisałeś swój post „po pijaku”, ok masz moje błogosławieństwo ;) , ale jeżeli „na trzeźwo”, to wybacz , ale Twój bełkot to … ZENADA :cry: .
Daj sobie chłopie spokój. :? Uwierz, Twój post nie wnosi nic ciekawego, dowcipem nie trąci, a i Twój tzw. „język Polski” tez już mocno „byle-jaki”.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez hippo » wtorek, 17 kwi 2012, 09:39

@gosiaB
@somtam
no i gosiaB walnela artykul tam gdzie chciala.I co?i nic! ktos nawet tutaj zamiescil link do jej artykulu - bez skutku,nikt nie zareagowal.
Forum www.etajlandia.pl - jest DEAD panowie!
I to wasza zasluga - miejscowi "bywalcy": - krzysztofS,somtam i inni. poprawcie sie.
Szpanowanie penerstwem robi zle wrazenie na narodzie i publicznosci.
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron