Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez chillhunter » wtorek, 18 lut 2014, 15:47

Generalnie mowiac ludzie lubia sensacje, jezeli gdzies cos sie stanie to tez zaraz bedzie odpowiednio komentowane, tak jest tez z Tajlandia.

Ja tam nigdy nie mialem zadnych klopotow, znam tez paru ktorzy tam mieszkaja od lat nigdy nie mieli zadnych problemow.

Mieszkajac w innym kraju trzeba sie do tam panujacych stosunkow dopasowac i akceptowac tamtejsze obyczaje i przepisy.

Dawno temu decydujac sie na slub z Tajlandka spotykalem sie z roznymi poradami i docinkami ze strony niektorych np: z jakiego katalogu wybrales ja, w jakim barze ona pracowala, ile musiales za nia placic itd., wiekszosc takich komentarzy pochodzila os ludzi ktorzy nawet dobrze nie wiedzieli gdzie Tajlandia lezy.

Tak samo jest z bezpieczenstwem, oczywiscie ze nieraz zdarzaja sie wypadki z ocokrajowcami, procentualnie jest tego bardzo malo, przy tym my jako cudzoziemcy tez nie jestesmy zawsze idealni.

Tzw. Petchaburi boys nie znam bo tam bylem tylko raz, w tempel z malpami na tej gorce, znam za to troche lepiej poludnie i wiem ze w Nakhon Si Thammarat wszelkie problemy sa regulowane bez udzialu policji, za pomoca noza albo pistoletu.

Moj znajomy ktory w Thung Soong budowal cementownie i oczywiscie poznal Tajke z ktora do dzisiaj tam mieszka opowiadal ze jego kolege z USA ktory tez tak jak on tam mieszka Tajowie napadli bo ludzie opowiadali ze oni duzo zarabiaja (obecnie ok. 450 000 THB miesiecznie) i na niego napadli, policja aby innych ostraszyc szybka tych sprawcow znalazla i ich zastrzelili,

Bylem tam kilka razy i noca nieraz bylo slychac strzaly.

TiT,
(This ist Thailand)
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez polek » wtorek, 18 lut 2014, 18:47

Witam

Mam nieprzeparte wrazenie, ze ta wymiana opini idzie tropem pt. jak znalezs zone w Tajlandii, tzn wynajdowanie sytuacji sensacyjnych. Nie chce sie popisywac gdzie bylem, ale 2 razy do mnie strzelano ( oczywiscie bylem obiektem prrzypadkowym). W Tajlandii przezylem sytuacje kiedy do mnie mierzono z pistoletu( wariat) policja byla w minute, a wczesniej Tajowie mnie zaslonili wlasnymi cialami. Dla porownania, w Polsce moja 12-letnia , wowczas, corke chcial ktos zgwalcic, policja to olala bo to noc sylwestrowa. Tak naprawde niebezpieczni w Tajlandii sa nastolatkowie i narkomani, oni po prostu nie waza wlasnego i cudzego zycia, ale to nie jest specyfika Azji. Jesli spojrzec na statystyke przestepczosci to Tajlandia jest jednym z najbezpieczniejszych krajow na swiecie. A jak spojrzec na zachowanie przyjezdnych ( turystow) to niestety w wiekszosci ( bez wzgledy na nacje)...........prymitywna gawiedz
polek
 
Posty: 50
Dołączył(a): sobota, 16 lip 2011, 17:57

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez hippo » środa, 19 lut 2014, 05:50

polek napisał(a):Witam

Mam nieprzeparte wrazenie, ze ta wymiana opini idzie tropem pt. jak znalezs zone w Tajlandii, tzn wynajdowanie sytuacji sensacyjnych......

obiektywnie na sprawe patrzac - sytuacja:"szukanie i znajdowanie zony w Tajlandii" - to jest na pewno sytuacja sensacyjna!
Ich egzotyczna uroda,typowa roznica wieku - to u nas w kraju jest 100% sensacja;glownie dlatego,ze:nie owijajac w bawelne,obiektywnie patrzac - jest to bardzo nierozsadne(mam na mysli - ta sensacyjna sytuacje:zona Tajka)
Polecam poradnik dla mieszanych malzenstw pt:"Thailand Fever"Chris Pirazzi,Vitida Vasant
Ksiazka ta napisana jest przez mieszane malzenstwo i wydana w dwoch jezykach:strona po angielsku obok strony po tajsku.
Czytac mozna razem i kazden-sobie;zaleznie od nastroju i skali problemu;mozna nawet kupic dwa egzemplarze.
Mysle,ze wydanie tej pozycji w wersji polsko-tajskiej ma szanse na duzy handlowy sukces.
Istnieje websajt tej ksiazki:
http://www.thailandfever.com
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez hippo » piątek, 21 lut 2014, 16:37

Kularius napisał(a):Jak to czytam, to mi sie smiac chce... Tjalndia to jakies pieklo, gdzie na kazdym kroku czychaj jakis Taj zeby nas zabic... Boze, co za bzdury !!!
Z mojego doswiadczenia wynika, ze predzej mozna dostac po glowie, idac noca w Polsce lub UK niz w Tajlandii...
Tajowie, to w wiekszosci bardzo mili i uprzejmi ludzie... Mieszkam tutaj juz 2 lata i ani razu nie zdarzyla mi sie jakas nieprzyjemna sytuacja, a jezdze samochodem.... to nic zlego nie powinno cie spotkac.
PEACE ;)

post scriptum:
Mistrzu Kularius co powiesz na takiego njusa: w dzisiejszym wydaniu bardzo popularnego portalu expatriatow w Tajlandii;
powielili artykul z pewnego uniwersytetu z wynikami badan n/t bezpieczenstwa ruchu drogowego na calym swiecie.
no i mam pytanie za 100 punktow? ktory kraj wypadl na miejscu pierwszym,tzn. ktory kraj jest najbardziej niebezpiecznym?
odpowiedz brzmi: Namibia w Afryce z wynikiem 45 smiertelnych na 100 000 mieszkancow.
A teraz pytanie za 200 punktow: na ktorym miejscu jest w tej statystyce nasza Tajlandia? zgadles! na miejscu drugim z wynikiem: 44 smiertelnych na 100 000 mieszkancow.W statystyce badali 192 kraje.
To wcale nie znaczy,ze nas jutro rozjada na drodze!ale jest to bardziej prawdopodobne niz gdziekolwiek indziej(z wyjatkiem Namibii).
Obysmy zdrowi byli!
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Kularius » sobota, 22 lut 2014, 22:05

hippo napisał(a):
Kularius napisał(a):Jak to czytam, to mi sie smiac chce... Tjalndia to jakies pieklo, gdzie na kazdym kroku czychaj jakis Taj zeby nas zabic... Boze, co za bzdury !!!
Z mojego doswiadczenia wynika, ze predzej mozna dostac po glowie, idac noca w Polsce lub UK niz w Tajlandii...
Tajowie, to w wiekszosci bardzo mili i uprzejmi ludzie... Mieszkam tutaj juz 2 lata i ani razu nie zdarzyla mi sie jakas nieprzyjemna sytuacja, a jezdze samochodem.... to nic zlego nie powinno cie spotkac.
PEACE ;)

post scriptum:
Mistrzu Kularius co powiesz na takiego njusa: w dzisiejszym wydaniu bardzo popularnego portalu expatriatow w Tajlandii;
powielili artykul z pewnego uniwersytetu z wynikami badan n/t bezpieczenstwa ruchu drogowego na calym swiecie.
no i mam pytanie za 100 punktow? ktory kraj wypadl na miejscu pierwszym,tzn. ktory kraj jest najbardziej niebezpiecznym?
odpowiedz brzmi: Namibia w Afryce z wynikiem 45 smiertelnych na 100 000 mieszkancow.
A teraz pytanie za 200 punktow: na ktorym miejscu jest w tej statystyce nasza Tajlandia? zgadles! na miejscu drugim z wynikiem: 44 smiertelnych na 100 000 mieszkancow.W statystyce badali 192 kraje.
To wcale nie znaczy,ze nas jutro rozjada na drodze!ale jest to bardziej prawdopodobne niz gdziekolwiek indziej(z wyjatkiem Namibii).
Obysmy zdrowi byli!

Mistrzu hippo :) ja doskonale zdaje sobie sprawe z tego jakie tutaj panuja warunki na drogach i jak ludzie tutaj jezdza... z okna swojego domu widze przynajmniej 1 wypadek na tydzien na prostej kilku-pasmowej drodze... zaraz pod moimi oknami :)
Ale dzieki Bogu jezdze juz tutaj 2 lata dzien w dzien i jakos mnie omijaja takie zdarzenia... prawde mowiac nikt mi nawet auta nie zadrapal, ani ja nikomu... a przyznam szczerze, ze do najspokojnieszych drverow nie naleze :D No, ale uwazam, ze z tego powodu, ze gdzies tam ludzie sie zabijaja na drogach nie ma co panikowac i nie moze to spowodowac, ze tego typu strach bedzie nam odbieral radosc zycia... ja lubie jezdzic autem i nie mam zamiaru rezygnowac z przyjemnosci tylko ze wzgledu na statystyki... ;)
Kularius
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 27 sty 2012, 03:17

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez tealover » środa, 5 mar 2014, 06:00

Wybierzmy się na jakiś wspólny obiad kiedyś :)
tealover
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 5 mar 2014, 05:40

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Kularius » czwartek, 6 mar 2014, 05:42

tealover napisał(a):Wybierzmy się na jakiś wspólny obiad kiedyś :)

My spotykamy sie co jakis czas na jakichs malych lub wiekszych bibkach :D Wszystko jest organizowane na grupie "Polacy w Tajlandii" na Facebook'u ;)
Kularius
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 27 sty 2012, 03:17

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez kasiac5 » czwartek, 6 mar 2014, 17:15

Witam ,
od czerwca br. będę mieszkała w Bangkoku. Nigdy nie byłam w Bangkoku więc nie bardzo się orientuje ,która dzielnica jest najbardziej atrakcyjna do zamieszkania. Bardzo proszę o radę w tej kwestii. Do zobaczenia .
Pozdrawiam
Kasia :)
kasiac5
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:21

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez krzysztof s » sobota, 8 mar 2014, 01:36

Bangkok jest dość duży:( Pytanie, co tam będziesz robić? Czego oczekujesz? Ja osobiście nie lubię centrum i 5 lat mieszkałem w dzielnicy Lat Phrao...
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Kularius » sobota, 8 mar 2014, 06:33

Ja mieszkam na Din Daeng przy Suthisan Rd. niedaleko Ratchadapisek... fajna dzielnica i nie tak szalona jak centrum... blisko do MRT ;)
Kularius
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 27 sty 2012, 03:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron