Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez sebanrg » sobota, 22 maja 2010, 07:47

No to moja kolej na przedstawienie się ;)
Mieszkam w Tajlandii już około 14 m-cy z przerwami na lato w europie. Na początku większość czasu mieszkałem na Koh Tao potem Phuket. Od października w bangkoku na sukhumvit 38. Ogólnie bardzo fajne miejsce, wszystko prawie że pod nosem ale miejskie życie jakoś mi nie leży. A ostatnie 2 mce mieszkałemw Pattayi, spokojniej tutaj i bezpieczniej.
Nawet nie przypuszczałem, że tyle Polaków mieszka w Tajlandii. Polski język to jedynie słyszałem na Khaosan jak się tam od czasu do czasu wybrałem.
Pozdrawiam wszystkich
sebanrg
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2010, 05:30

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Fach » środa, 1 wrz 2010, 18:49

Juz od wielu lat wiadomo ze Polacy na tzw. obczyznie nie grana do siebie.
Polaca, nie wiem czemu, nie maja nic wspolnego z innymi narodowosciami...

Gdzie za granica jedza najchetniej Niemcy - w niemieckich knajpach.
Z kim najchetniej spotykajac ie Francuzi - z Francuzami
Z kim robia interesy Rosjanie - z Rosjanami

A POlacy ?
Czy ktos slyszal o polskich restauracjach cieszacych sie powodzeniem wsrod rodakow za granica ?
Czy POlacy w Tajlandii poszliby do polskiej knajpy ?
Nie, a Wlosi do wloskiej tak.
Czy Polacy skorzystaliby z polskiego biura podrozy w Tajlandii ?
Raczej nie, a Francuzi z francuskiej tak

Itd itd

Taka jest nasza nacja i tyle....

Mieszkam w Tajlandii wiele lat, znam paru Polakow i tylko z 1-2 utrzymuje kontakty.
Kazy zyje wlasnym zyciem i nie po to wyjezdzalo sie z Polski zeby miec kontakty z Polakami :-)
Fach
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 18:36

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez massagewarsaw » środa, 1 wrz 2010, 19:06

nie ma po co stereotypowac mieszkancow z nad wisly w tajlandii - po prostu jest ich za malo (w porownaniu z rosjanami, francuzami czy niemcami), zeby zaistniec wyrazniej na mapie emigrantow.

pewnie nie ma w tajlandii restauracji serwujacych dania polskie, ale jak tylko pojawia sie masowo turysci (jak np rosjanie), to wiele turystycznych restauracji wprowadza te dania do menue.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez krzysztof s » środa, 1 wrz 2010, 19:36

Fach, zamiast tyle gadać, to otwórz dobra polską knajpę w bkk. Jak będziesz miał dobry żurek, pierogi, bigos, schabowego itd, to z pewnościa co najmniej raz w tygodniu zawitam:) Co, do reszty, to mam tylko pytanko: czyżbyś był specjalnym wysłannikiem PIS na Tajlandię? Chyba niezbyt udana akcja - to nie Gruzja:)
POlak
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Andrew » środa, 6 paź 2010, 17:28

To ja może zrobię tak, że się przedstawię i opowiem co porabiam w Tajlandii :)

Na imię mam Andrzej, jestem od trzech miesięcy w Bangkoku. Pracuję jako nauczyciel akademicki na uczelni Suan Sunandha Rajabhat University (www.ssru.ac.th). Szczerze po trzech miesiącach trochę się za Europą tęskni, no ale tęsknota to tylko emocje, można je jakoś zgasić :)

Jestem otwarty na kontakty z Polakami tutaj, wyskoki na piwo, wymiana doświadczeń, może ktoś ma pomysł na biznes: można mnie zazwyczaj znaleźć pod tym adresem andrzej.kusn[at]gmail.com.

Tajlandia jest piękna, Tajki jeszcze bardziej :)

Pozdrawiam Serdecznie
Andrew
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sie 2010, 07:42

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez stankuten » środa, 6 paź 2010, 22:33

Wprawdzie mam tylko obywatelstwo kanadyjskie, ale przeciez urodzilem sie w Polsce. Od kilkunastu lat zonaty z Tajka, od 3 lat mieszkamy na stale w Pattaya, tuz obok Big Buddha. Zona jest chwilowo w Montrealu, ale wraca 30 listopada. Jezeli ktos jest przejazdem w Pattaya-zapraszamy. Mam jeszcze troche zubrowki i wisniowki w barku (w lipcu odwiedzilismy Polske). Welcome. Stan i Pam :)
stankuten
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 14:53
Lokalizacja: Montreal, Canada i Pattaya, Thailand

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Andrew » czwartek, 7 paź 2010, 04:05

Ja mam zamiar wyskoczyć do Pattayi w połowie listopada, to odezwę się oczywiście :)

Pozdrawiam Serdecznie :)
Andrew
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sie 2010, 07:42

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez MrYogi » czwartek, 7 paź 2010, 12:54

2-3 listopad będę w BKK i mogę wyskoczyć na piwko jakby ktoś był zainteresowany.
A na co dzień to mogę iść na piwko na Phuket gdzie mieszkam.
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez zeglarz » sobota, 9 paź 2010, 01:24

Zeglarz dobije do brzegow LOS 20 listopada i wtedy chetnie na piwko wyjdzie. :twisted:
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez luhas » środa, 13 paź 2010, 22:20

Hej, skoro i ja się tam wybieram to ja też chętnie się przyłączę - w BKK będę od 24 listopada..... :)
luhas
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 13 paź 2010, 17:40

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości