Konto walutowe w Taj

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Konto walutowe w Taj

Postprzez makensis » piątek, 2 wrz 2011, 18:44

Witam na forum :)

Czy możecie mniej więcej nakreślić w jakim banku najbardziej opłaca się założyć konto walutowe(EUR i USD) i na jakich warunkach?
makensis
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 29 sie 2011, 09:05
Lokalizacja: KBV

Konto walutowe w Taj

Postprzez krzysztof s » piątek, 2 wrz 2011, 19:36

Jak zależy Ci na koncie w tych walutach i domniemam szbykich przlewach międzynarodowych, to może sprawdź HSBC... plus jakieś lokalne konto w dowolnym tajskim banku (dodatkowa dostępność oddziałów i bankomatów)... wtedy masz względny komfort, szybkość i oszcędność.... oprócz HSBC może być inny duży bank międzynarodowy, ale niestety innych w Thailand nie znam:(
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Konto walutowe w Taj

Postprzez MrYogi » wtorek, 6 wrz 2011, 16:02

HSBC to bardzo dobry bank, ale konto założysz tylko w Bangkoku, gdyż tylko tam mają biuro.
Mnie założyli w skromne 6h :D ale na firmę i były problemy z papierkami, ale się udało :]
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Konto walutowe w Taj

Postprzez krzysztof s » wtorek, 6 wrz 2011, 19:04

z HSBC mam takie doświadczenia, że jak pracowałem dla firm import-eksport "stąd" a Polska, to zawsze przelewy i L/C (akredytywa) przechodziły natychmaist... ponadto miałem "bliższy" kontakt z pewną Malajką, która pracowała w tym banku w Kuala Lumpur, ale ona pojechała szkolić ludzi na Filipiny... wiadomo - kontakt się urwał... a tak na poważnie, to widziałem też na thaivisa , że mają specjalną ofertę dla expatów, stąd mój post.... ja osobiście nie korzystam teraz...
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Konto walutowe w Taj

Postprzez valdivaldi » środa, 14 wrz 2011, 14:15

Może UBS - szwajcarski bank.
valdivaldi
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 1 wrz 2011, 16:25


Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości