spedzanie czasu

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

spedzanie czasu

Postprzez San » poniedziałek, 16 maja 2011, 04:44

Mam pytanie do "Fach" lub "Vit" poniewaz ich odpowiedzi na forum wydaja mi sie najbardziej konkretne.
Od wielu lat mieszkam poza Polska w miejscu rownie tropikalnym i wilgotnym jak Tajlandia,jednakze duuuuzo drozszym.
Jestem nadal aktywny zawodowo,ale moge to zmienic i przejsc na wczesniejsza wlasna emeryture. Spelniam warunki by dostac wize emerytalna ( retirement visa ) w Tajlandii. Zajecie ktorym sie zajmuje nie da sie przetransferowac w inne miejsce na Swiecie ( a jesli nawet to mi sie poprostu juz niechce ) Mam swoje hobby ale nie chcialbym im poswiecic calego mojego wolnego czasu. Bylem tylko raz w Tajlandii w Pattaya. (mam mieszane uczucia zgadzam sie z opinia Vit nt.plaz)
Moje pytanie brzmi czym moze sie zajac "mlody" emeryt niezalezny finansowo poza zaliczaniem Tajek i odwiedzaniem barow. Podczas mojego pobytu w Pattaya poznalem kilku expats z Europy i maja taki sam problem. Moj angielski jest dosc dobry,ale tj moj drugi jezyk takze bycie nauczycielem odpada. Wy jestescie nadal aktywni zawodowo wiec wszystko jest OK, ale moze macie jakies sugestie. W moim przypadku chcialbym dopoki zdrowie pozwala czas dzielic miedzy Azja,Stanami i moze Europa ale tylko latem.
Wolalbym mieszkac w okolicach gdzie mozna sie porozumiec po ang. ale nie w Bangkok bo przeraza mnie swoim ogromem.
Pozdrawiam,San
San
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 16 maja 2011, 04:01

spedzanie czasu

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 17 maja 2011, 01:35

nie jestem ani vit ani fach, ale mozesz zrobic ze swojego hobby maly biznes.

rowniez wez pod uwage handel przez net czy jakakolwiek inna prace przez net dla firm poza tajlandia.

obcokrajowcy inwestuja w turystyke (biura podrozy, wynajmowanie apartamentow/domow dla podrozujacych), rozrywke (bary, restauracje), ale tez nowoczesne technologie, nieznane w tajlandii i nie majace lokalnej konkurencji.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

spedzanie czasu

Postprzez San » piątek, 20 maja 2011, 03:40

Dziekuje za odpowiedz jakkolwiek nie jest ona w 100 % taka jaka oczekiwalem, ja nie szukam juz pracy zarobkowej o mozliwosci bycia nauczycielem wspomnialem raczej jako o pracy charytatywnej,ale w Thailand bym zadnej nie znalazl bo nie jestem " native speaking teacher ". Moglbym sie ewentualnie zatrudnic w jakims biurze podrozy na okazjonalne prowadzenie wycieczek,-raczej dla atrakcji, a nie potrzeby zarobku.
Moze inaczej to sformuluje czy Ty bedac w okolicach 60 -tki nie potrzebujac juz pracowac potrafilbys swoj codzienny czas wypelnic,bedac nowym w tym srodowisku ? bez znajomych. Czy mozna byc 2 x emigrantem ?
Dopoki jest sie aktywnym zawodowo wiekszosc dnia zajmuje praca i jesli kogos stac to jezdzi na wakacje nawet pare razy do roku. Tu w moim srodowisku w ktorym mieszkam od prawie 30 lat wiem jak sie poruszac i spedzac czas,natomiast w Thailand gdzie chetnie bym sie przeniosl z powodow min ekonomicznych,klimatycznych nie mam ideii jak moglbym zagospodarowac dzien. Nie mozna lezec na plazy, podrozowac, ani zaliczac Tajek codziennie - (zapozno juz niestety ).
Tak jak wspomnialem w poprzednim e-mail poznalem Norwegow,Anglikow i Szwajcarow, ktorzy mieszkaja tam bo taniej,a dni spedzaja jezdzac bez celu autem, wieczorami pijac thaijska whiskey.Thailandia podoba mi sie przyjazni ludzie usmiechnieci i cala ta atmosfera luzu tj. b. fajne, ale na dluzszy czas bedac nieaktywnym tego jestem ciekaw.
Takze chetnie bym oczekiwal odpowiedzi od kogos w zblizonym wieku,ktory " czuje" o czym pisze, a mieszka tam na stale.
Ja bede w Polsce/W-wie w Lipcu jesli tez wtedy bedziesz to napisz, a podam Ci moj e-mail adres moze sie spotkamy ?
Pozdrawiam,San
San
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 16 maja 2011, 04:01

spedzanie czasu

Postprzez MrYogi » piątek, 20 maja 2011, 04:51

Ja ostatnio spędzam dużo czasu na łowieniu ryb, jednak nie z molo, tylko z łodzi, na otwartych wodach :]

Ogolnie jest co robić, kwestia tylko zainteresowań.

Co do charytatywnej pracy to zawsze potrzebują min, przy ochronie żółwi morskich, ok 60km od Phuket z tego co kojaże.

Możliwości jest sporo, kwestia kto co lubi.
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

spedzanie czasu

Postprzez San » piątek, 20 maja 2011, 14:10

Dzieki, wlasnie takiej info szukalem. Coraz wiecej sie dowiaduje czytajac zarowno to forum jak i expat's blogs dla tej czesci Swiata. Nigdy nie bylem w Phuket natomiast slyszalem,ze sa piekne plaze na wsch. czesc wyspy a takze po drugiej stronie zatoki. Moze wiesz o jakich jakich plazach mowie bo gdzies to czytalem a nie potrafie tego odnalezc. Poza tym mam pytanie czy cala wyspa Phuket byla zalana podczac tsunami i te wyspy w zatoce tez ?
San
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 16 maja 2011, 04:01

spedzanie czasu

Postprzez Jaro W » piątek, 20 maja 2011, 23:54

Wędkowanie to fajna sprawa.Jakie są przepisy prawne odnośnie tego zajęcia?Potrzeba wykupić licencje,kartę wedkarską? ile to kosztuje?Czy jest różnica jeśli wędkuję w morzu czy rzekach i jeziorach?
Jaro W
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 17:19

spedzanie czasu

Postprzez MrYogi » sobota, 21 maja 2011, 22:24

Jaro W napisał(a):Wędkowanie to fajna sprawa.Jakie są przepisy prawne odnośnie tego zajęcia?Potrzeba wykupić licencje,kartę wedkarską? ile to kosztuje?Czy jest różnica jeśli wędkuję w morzu czy rzekach i jeziorach?


Zapisać się do klubu wędkarskiego 2000 THB rocznie ( dostaje się 10% zniżki na sprzęt )
Licencja ?? to nie w tym kraju :]

Całodzienna wyprawa to koszt ok 2000 THB wszystkim ( cena mniejwiecej, zależy ile osób płynie, ale przeważnie w tej cenie )

Rożnica ?? ogromna, zarówno jeżeli się tyczy samego wędkowania z dużej łodzi, to jeszcze co się łowi :]
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

spedzanie czasu

Postprzez Jaro W » niedziela, 22 maja 2011, 13:23

MrYogi,dzięki za informacje:).O jednodniowych połowach morskich zanlazłem trochę informacji na necie.Wiem,że jeśli łowi się na prywatnych łowiskach(stawy)to trzeba zapłacić właścicielowi akwenu.Mnie interesuje wędkarstwo "relaksacyjno-konsumpcyjne",złapać jakąś rybkę i ją zjeść;) Czy zapisanie się do klubu wędkarskiego wystarczy aby wędkować w morzu z mola czy to z brzegu rzeki lub jeziora? Z wedkarskim pozdrowieniem:)
Jaro W
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 17:19

spedzanie czasu

Postprzez smolny1 » poniedziałek, 23 maja 2011, 20:27

W sumie jeżeli chodzi o działalność ekologiczną to Tajlandia daje dobre pole do popisu. Nie wiem jak z tymi żółwiami, ale byłem kiedyś tutaj ( czyli Phuket ) w ośrodku, gdzie przywraca się naturze Gibony, które przez Tajów są łapane i wykorzystywane do celów zarobkowych ( zdjęcia z turystami ). Poza tym ginąca rafa koralowa na okolicznych wyspach i słaba świadomość ekologiczna wśród miejscowej ludności ( w 7/11 nawet jak kupisz paczkę zapałek to pakują ją w worek foliowy ). Jeżeli ciągną cię te tematy, to tutaj można wybierać, przebierać.

Są też świątynie gdzie po angielsku wykładana jest wiedza o buddyźmie ( jedna w Surat Thani i druga na północy w Chiang Mai ).

Pozdrawiam
smolny1
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 30 kwi 2010, 07:51

spedzanie czasu

Postprzez Vit » wtorek, 14 cze 2011, 12:51

Jest i Vit - ale chyba nie ma niczego ciekawego do powiedzenia - jeszcze o tym nie myślał :)

Jednak z tego co ja wiem, to ludzie z kasą w Twoim wieku uczą się czegoś robic, czasami
od zera, a czasami kontynują coś co kiedyś zaczęli, i może to byc na przykład:

1. Granie w golfa,
2. Nurkowanie,
3. Prowadzenie restauracji (z polskim jedzeniem),

4. Nauka angielskiego wbrew pozorom jest dostępna i dla nie-native speakerów, mniejsze
szkoły bardzo by się ucieszyły z takiego nabytku (pod warunkiem jednak, że w znasz język
w miarę OK i jesteś w 100% komunikatywny).

5. Jakiekolwiek hobby, którym aktualnie się zajmujesz :)

Ja osobiście mogę zaoferowac tylko pracę w necie - a to na pewno nie to, co emeryt
chciałby robic.. mnie na przykład bardzo szybko by się znudziła :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok


Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości