Podwójne obywatelstwo dziecka ?

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Podwójne obywatelstwo dziecka ?

Postprzez smolny1 » poniedziałek, 21 lut 2011, 14:03

Kobieta Tajka, mężczyzna Polak, jak to jest można, nie można. Na forach prawnych są sprzeczne wypowiedzi ? Ktoś próbował ? Jeżeli nie da się podwójnego obywatelstwa jak z wizytami w Polsce ? Trzeba wizę dla dziecka załatwiać ?

Z góry dziękuje
smolny1
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 30 kwi 2010, 07:51

Podwójne obywatelstwo dziecka ?

Postprzez Vit » sobota, 26 mar 2011, 09:30

Mój dzieciak ma obywatelstwo tajskie i polskie, więc chyba się da :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Podwójne obywatelstwo dziecka ?

Postprzez smolny1 » sobota, 26 mar 2011, 10:54

Niedługo wybieram się do Bangkoku po Polski akt urodzenia, ale potem nie do końca rozumiem co mam zrobić. Pani w ambasadzie powiedziała, iż z urzędu potrzebuję "Potwierdzenie, iż to ja rejestrowałem dziecko" w urzędzie nie wiedzieli, o co chodzi. Z kolei wszyscy znajomi, mówią, iż muszę iść do Prawnika, który załatwi mi sądowe potwierdzienie, ale to podobno trochę kosztuje.

Napisałbyś jak to załatwiałeś ? Z góry dzięki.

pozdrawiam
smolny1
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 30 kwi 2010, 07:51

Podwójne obywatelstwo dziecka ?

Postprzez massagewarsaw » sobota, 26 mar 2011, 13:40

pewnie po prostu o akt urodzenia (z twoim nazwiskiem, jako ojca) i przetlumaczone na angielski przez przysieglego (jakkolwiek, moze to byc zwykly tlumacz, byle przystawil duza pieczatke).

mozesz spytac w urzedzie, czy wystawia ci od razu po angielsku (za drobna jalmuzna)
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Podwójne obywatelstwo dziecka ?

Postprzez Vit » poniedziałek, 28 mar 2011, 20:08

smolny1 napisał(a):Niedługo wybieram się do Bangkoku po Polski akt urodzenia, ale potem nie do końca rozumiem co mam zrobić. Pani w ambasadzie powiedziała, iż z urzędu potrzebuję "Potwierdzenie, iż to ja rejestrowałem dziecko" w urzędzie nie wiedzieli, o co chodzi. Z kolei wszyscy znajomi, mówią, iż muszę iść do Prawnika, który załatwi mi sądowe potwierdzienie, ale to podobno trochę kosztuje.

Napisałbyś jak to załatwiałeś ? Z góry dzięki.

pozdrawiam


Z jakiego urzędu? Ja to robiłem krok po kroczku i w pewnym momencie się pogubiłem.
W którymś miejscu urząd warszawski się na coś uparł - a ja musiałem im wyjaśniać,
że prawo w Tajlandii nie przewiduje tego.. a oni mi na to, że oni chcą i już.. a ja na to,
proszę o pomoc w jaki sposób mam to zrobić, skoro w Tajlandii się to robi inaczej.
W końcu ustąpili po pół roku odbijania piłeczki, na szczęście nie spieszyło mi się :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok


Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron